Sayfa 894/946 İlkİlk ... 394794844884892893894895896904944 ... SonSon
Arama sonucu : 7566 madde; 7,145 - 7,152 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Kanalın alt bandında tırmalıyıp duruyoruz, hedef 6,44 üstünde günlük kapanış yapıp sonra 6,44 bölgesini kanal alt bandında tekrar destek yapmak sonra ise 7,20 bekleniyor ancak genel 7,20 beklediğinden oralarda 8 TL ye bir atak olursa çok daha sağlıklı olacak.

Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

2.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Bankadan döviz alırken, banka satıcı oluyor binde1 vergi ödeniyor. Ben satarken de banka alıcı oluyor.

Bu durumda bizim açımızdan bakarsak hem alım, hem satımda vergi ödemiş olacağız. Çünkü banka satıcı olsa dahi bunu bizden tahsil edecek.

Bu da döviz alım satımda 1,2 kuruşluk bir vergi anlamına geliyor, döviz aldın bozdun banka makası dışında ekstra 15 günlük faiz vergi olarak gitti demektir.
    Evet zira her alımın karşısında bir satım vardır. Buradaki amaç alım satım makasını bankanın inisiyatifi dışında mütemadiyen yüksek tutmak.

1.seviye sermaye kontrolleri kapsamında tipik bir önlem.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    alibaba alidede oldu
    Amazon, Alibaba gibi uluslar arası elektronik ticaret şirketlerinden sipariş edilerek kargoyla gönderilen ve bedeli 22 euro aşmayan ürünlere tanınan vergi muafiyeti kaldırıldı. Posta ve kargo yoluyla gelen tüm gönderilere, bedeli ne olursa olsun yüzde 18-20 oranında gümrük vergisi uygulanacak. Karar 15 gün sonra yürürlüğe girecek.

100 liralık ürüne 20 lira vergi güzel

4. Eskiden bu oran binde 5 idi .
    Verginin adı da kambiyo muamele vergisi idi

5.  Alıntı Originally Posted by ruzgar50 Yazıyı Oku
    Eskiden İşsizlik maaşı başvurularından az biraz bu işsizlik verilerinin sağlaması yapılırdı :D o yüzden uzun zamandır işsizlik maaş başvuru verileri açıklanmıyor diye biliyorum
    Öncelikle katkınız için tşk ederim...
    Haklısınız..
    Bende o şekilde hatırlıyorum..

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

6. ‘Bence’ bu dövize vergi düzenlemesi getiren devlet, güzel bir döviz artışı bekliyor yakın zamanda.
    Bankaların ve MB ileriki tarihlerde açtığı kontratlardaki uzlaşmalarında da döviz beklentisi yüksek.Bu da artışın geleceğine göz kırpıyor

7.  Alıntı Originally Posted by Purplee Yazıyı Oku
    Amazon, Alibaba gibi uluslar arası elektronik ticaret şirketlerinden sipariş edilerek kargoyla gönderilen ve bedeli 22 euro aşmayan ürünlere tanınan vergi muafiyeti kaldırıldı. Posta ve kargo yoluyla gelen tüm gönderilere, bedeli ne olursa olsun yüzde 18-20 oranında gümrük vergisi uygulanacak. Karar 15 gün sonra yürürlüğe girecek.

100 liralık ürüne 20 lira vergi güzel
    Aslında mal gümrüğe takılmadan geçecekse ben bu %20 vergiyi ödemeye razıyım ve işime gelir. Devlet bu süreci zorlaştırmayacaksa ve %20'yi pratik bir şekilde tahsil edecekse çok olumlu olur.

Ama amaç farklıysa , devlet bu malın içeriye girmesini zorlaştırmak istiyorsa hoş değil. (gümrükten çekme işlemlerinin zorlaşması v.b)
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Ayni kanaatteyim bankaların kişilere satışına vergi gelmiş
    Aynen öyle banka üzerinden dolar alırsan vergi uyguluyor, aldığın dövizi bankadan tekrar satarsan vergi yok.

Sayfa 894/946 İlkİlk ... 394794844884892893894895896904944 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •