Sayfa 906/946 İlkİlk ... 406806856896904905906907908916 ... SonSon
Arama sonucu : 7566 madde; 7,241 - 7,248 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Geçenlerde İsviçreli bir arkadaşım ile görüştüm. Bana dedi ki tüm ilaç hammaddeleri Hindistan'da imal ediliyor ama Türkiye'ye biz satıyoruz.
    Nasıl yahu dedim?

İstisnasız en büyük yerliler de müşterileriymiş.

Nasıl olur dedim?.Niye Hindistan'dan almıyorlar?

İsviçre ilaç hammaddesi pürifikasyonundan elde edilen kara efektifte %6 vergi uyguluyormuş.

Çoğu firma'da hammaddeyi Hindistan'dan alıp pürifikasyonu *yurt içinde* yapabilecekleri halde vergisel nedenlerden yurt dışında yapmayı tercih ediyorlarmış.
    Epey şaşırdım bunlar bizim anlı şanlı Türk firmalarımız değil mi dedim?

Geçmişte benzer örnekleri bir televizyon imalatçısının ara malı ithalatlarında ve hatta bir gıda imalatçısının kakao ithalatında bizzat şahit oldum. Gıdacı bu kanalla neredeyse tüm sermayesini ingiltere'ye nakledebiliyordu hem de epey düşük vergi avantajı ile.

Geriye kalan kahraman milliler ise devletin onlara tanıdığı kartel ile üretim yapmaya devam ettiklerinden pek bir mutluydular.

Forumdaşlar herşey göründüğü gibi değildir.

Ucuz hamaset ülkemizi kurtarmaz.Yatırımcının üretim ve imalat şartlarını uluslararası muadillerine göre eş tutmaz iseniz yatırımcı KAÇAR. Türk'te kaçar Solcusu da kaçar sağcısı da kaçar.
    Kaçmasının nedeni ülkesini sevmemesi DEĞİLDİR.
    Çünkü yatırımda fiili imkansızlık oluşmuştur.

Sermaye birikimini engelleyen her hamle yatırımı durdurur.

Buna milli duygular ile cevap verilemez. Bu bir hatadır. Kendimizi kandırmaktır.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Suimisal emsal olmaz..

Bu ülkede tatsız bir şey olduğunda vın turizm olacak insanlarla tartışacağınıza Alanyasporun İngiliz seyircileri ile bira içmek daha keyifli...

Hiç olmazsa onlarla müşterek bir şeyin var...

zaxxss 'in bile sonuçta (gidiş yolu bize göre yanlış da olsa)müştereğimiz bu ülke.

Neyse...

Benden bu kadar.

Hayırlı kurlar...

3.  Alıntı Originally Posted by nsrtckr15 Yazıyı Oku
    Biraz önce ziraat ten 500 dolar aldım 6.0965 den
    kur 6.072 satışta 6.055 ti
    Yani alırken geçiriyorlar

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aslında herkes fiziki alıp kenara atsa dolar 10 lu rakamları bile geçer. Şu an tüm mudiler bankalara gitse fiziki dolarımı istiyorum dese varya siz o zaman görün şovu...

vergi oranının yükselmesi ve buna karşı oluşan haklı tepkileri subliminal biçimde vatan sevgisi gibi kavramların azlığına bağlama çalışmaları olabiliyor.. bu çok yanlışş.. bilakis vatanını seven insanların bu kadar vergi kesilmesini ve bu vergilerin nerelere harcandığını sorgulaması gerekir..

bu kadar vergi nereye gidiyor ? neden bu vergiler yetmiyor ?? bunları sorun..

mevcut zihniyet ülke yönetmek için iktidara talip değil.. esasen islami tandanslı bir devlet için döşediği taşların finansmanı için vergilerimizi kendi parası gibi görüp kafasına göre harcıyor..yandaşlara vakıflara ve mültecilere.. sürekli vergi iştahı bundan.. bu sürekli yeni icat edilen vergileri milli duygulara meze yapmak ancak recep efendi ve zihniyetini sevindirir.. zira "padişah ve köprü" fıkrası artık gerçek olmuş demektir..

https://www.sozcu.com.tr/2017/yazarl...ibi-3-1706205/
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

5.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    vergi oranının yükselmesi ve buna oluşan haklı tepkileri subliminal biçimde vatan sevgisi gibi kavramların azlığına bağlama çalışmaları olabiliyoır.. bu çok yanlışş.. bilakis vatanını seven insanların bu kadar vergi kesilmesini ve bu vergilerin nerelere harcandığını sorgulaması gerekir..
    bu kadar vergi nereye gidiyor ? neden bu vergiler yetmiyor ?? bunları sorun..

mevcut zihniyet ülke yönetmek için iktidara talip değil.. esasen islami tandanslı bir devlet için vergilerimizi kendi parası gibi görüp kafasına göre harcıyor.. sürekli vergi iştahı bundan.. bu sürekli yeni icat edilen vergileri milli duygulara meze yapmak ancak recep efendi ve zihniyetini sevindirir.. zira padişah ve köprü fıkrası artık gerçek olmuş demektir..

Sorun tamamen verginin yüksek olması da değil, muadilimiz olan bir çok ülkeden fazla olması.
    Bu nedenle şöyle bir sorun ortaya çıkıyor.
    Orada imalat yapanlar istikrarlı kur, düşük vergi ile sermaye güçlerini arttırıp hacimlerini kısa sürede yükseltebiliyorlar.
    Bu da daha rekabetçi olmalarını sağlıyor.

Yani biz istediğimiz kadar ülkeyi sevelim eğer bu şekilde inat edersek sonuç almamız mümkün değil. Ben bunu anlatmaya çalışıyorum.

Akşam vaktim olduğunda Bulgaristan, İsviçre örneklerini tekrar detaylı anlatacağım.

Yani sorun şu inat edip bu sistem içinde üretime devam etsek dahi sonuç üretim düşüşü ve ihracatta rekabetçi olamamak yüzünden sıkıntılı bir hale dönüşecek. Yoksa keyfimizden veya gıcıklığımızdan değil.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Butce açığına dikkat bu hızla giderse 25 milyar dolar edecek hızını kesseler 15 milyar dolar para basmadan yada borçlanmadan kapatılabilecek bi rakam değil
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

S400 ile ilgili yalan haberlerde 10 15 kurus dusen dolar disisleri bakaninin aciklamalarina orali bile olmuyor.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. "PNSÜT başlığına yaptığım gönderiyi burda da paylaşma gereği duydum..."

saygılar/başarılar

Evettt
    1 Mayıs da çiğ süte gelen zammın parakende ürünlere yansıması 2 hafta sonra görülmüş oldu...
    Genelde 2 hafta sonra zammı üstüne koyuyor sanayici...
    Paylaşalım...

"15/05/2019 da Migros da 1 lt UHT Süt Fiyatları"

Migros Süt:3,25 tl (önceki:2,95 tl)
    Torku:4,50 tl
    Sek:4,95 tl
    İçim:4,95 tl (önceki:4,45 tl)
    Pınar:5,25 tl (önceki:4,75 tl)

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

Sayfa 906/946 İlkİlk ... 406806856896904905906907908916 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri