Sayfa 604/946 İlkİlk ... 104504554594602603604605606614654704 ... SonSon
Arama sonucu : 7566 madde; 4,825 - 4,832 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Ben kayar, yarin devam ederiz.

Imansiz Reha...
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Artemise iman eden olacakti, yahu!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

3. https://www.hisse.net/topluluk/showt...94#post3098394

Direnç noktasin gordu bakalim ne olacak

4. Yabancının elinde tl olmadığı için dolar/tl de ciddi hareket yok diye düşünüyorum.
    Bugün borsayı boşaltıp ellerine geçen tl ile birşey yapma ihtimali var mı sizce yabancının?

5. Adamlar bir kaç ay içinde 8,90 bekliyormuş

Cristian Maggio, head of emerging markets strategy at TD Securities, points out that the Turkey's Supreme Electoral Council has annulled the Istanbul election vote result from 31 March, and called for a new vote on 23 June.

Key Quotes

“There is significant risk of social unrest in the country and, in any case, the ruling inflicts a dramatic blow to the rule of law and weakens democratic standards in Turkey.â€

“We continue to expect USDTRY at 8.90 and CBRT's WACF 600bps higher at 30% in a matter of months.â€

6. burada siyaset bilimcisi filan var mı bilmiyorum da, bakın bu yaşadığınız tecrübeleri not edin.Türkiye niye 3. dünya ülkesi abi diye soran olursa az gelişmişliğin sebeblerini anlatırsınız.Çünkü derslerde burası 3. dünya ülkesi evladım deyince sağcı öğrenci kitlesi bir kabarıyor.Onları başı kumda başka yeri açıkta devekuşlarına benzetiyorum.Adamın hiçbir bilimsel argumanı olmuyor genelde, mehter, istiklal marşı, resmi tören o kadar.
    andre gunder frank"ın latin amerika ülkelerindeki incelemelerinden hareketle geliştirdiği ve geri kalmış ülkelerdeki azgelişmişlik olgusunu, sözkonusu ülkelerin dünya kapitalizminin gelişmesine paralel olarak, uzun yıllardan bu yana dünya işbölümüyle bütünleşmiş olmalarına bağlayan bir kavram (development of underdevelopment). özetle, her toplum için monolitik bir gelişme olamayacağından hareketle frank, azgelişmişlik ile gelişmemişlik kavramları arasında bir ayrım yapıyor. frank’a göre, azgelişmişlik, tüm toplumların yaşamış olduğu evrensel bir aşama değildi: “genellikle ekonomik kalkınmanın bir kapitalist aşamalar silsilesi içinde oluştuğu ve günümüz azgelişmiş ülkelerinin hâlâ, bazen orijinal bir tarih dönemi olarak gösterilen ve bugünün gelişmiş ülkelerinin uzun süreler önce yaşamış oldukları bir aşama içinde bulundukları kabul edilir. ancak tarihle az çok bir yakınlık bile, azgelişmişliğin orijinal ya da geleneksel olmadığını ve azgelişmiş ülkelerin ne geçmiş, ne de şimdiki durumlarının herhangi önemli bir yönden gelişmiş ülkelerin geçmişini andırmadığını ortaya koyar. bugünün gelişmiş ülkeleri bir zamanlar gelişmemiş olsalar da hiçbir zaman azgelişmiş olmamışlardır.â€

okuma kaynağı: andre gunder frank, “azgelişmişliğin gelişmesiâ€, azgelişmişlik ve emperyalizm, der: atilla aksoy, gözlem yayınları, istanbul, 1975.

7. Dolardaki Ağustos izi bütün herkeste mevcut. Hemen günde yüzde 20 yapsın, 60 kuruş gap atsın istiyor millet. 1 Şubatta 5.16 gören kur 100 gün bile olmadan 6.15 gördü. 1 lira neredeyse . Daha ne olacak. Sabır yahu.

8. Artı bunlar kandırıksama ve yansıtılasama fiyatlar. 4.02-4.60 arası dengelenimsileşme bekliyorum dolarda yaklaşık 12-16-18 ay 12 gün süresince.

Sınırda bekleyen milyar dolarlara da bir türlü izin çıkmıyor MB den. Baş verdi filizlendi hasat verdi 15 oldu sana 25 milyar dolar.

Sayfa 604/946 İlkİlk ... 104504554594602603604605606614654704 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •