Sayfa 726/946 İlkİlk ... 226626676716724725726727728736776826 ... SonSon
Arama sonucu : 7566 madde; 5,801 - 5,808 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Anlaşılan Erdoğan dün ATO'nun iftar yemeğinde yaptığı konuşmayla kur artışını iyicene kişiselleştirmiş.

Gece de operasyon yapılmış.

Devlet eliyle dolar satışı son gaz.

Bu kampanyaya kendisinin çok ama çok yakından tanıdığı birisi de cebinden katılırsa kısa zamanda doların 5,50 leri göreceğine inancım tamdır.

Tevatüre göre bu zatın az buz stoku yokmuş hani.

2. Geçen yıl yapılan ve büyük bir hata olarak gördüğüm zorunlu karşılık indirimleri ile bozulan dengelerin düzeltilmesini olumlu buluyorum. Ama çok geç atılmış bir hamle. Zorunlu karşılık geçen sene hiç indirilmemeliydi ve bu denge ile hiç oynanmamalıydı.

Merkez bankasını bu denge ile oynaması da ciddi oranda sarstı. Umarım bir daha ZK'lar ile bu şekilde oynanaması gerektiğini tecrübe etmiştir.

ZK hamlesini dövizden ziyade işin TL kısmına karşı düzenlenmiş bir sıkılaşma adımı olarak yorumluyorum. Kredi faizlerini ciddi anlamda yukarı yönlü baskılayacaktır. Hele ki TL mevduat için tanınan döviz ZK imkanının kısıtlanması ciddi baskı oluşturacak.

ZK çok güçlü bir enstruman. O nedenle eğer *faiz artışı ile birlikte* kullanılırsa dövizi baskılaması muhtemel. Tek başına ise ne kadar güçlü olursa olsun dövizi baskılamaya yetmeyecektir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Günlükte Tobo yu gören bir ben miyim?

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by Balder Yazıyı Oku
    Var ki satıyoruz niye gocunuyor bu Bay Ash , bu Timothy tatile falan gelmez mi acaba buralara , onunla az konuşsak, ekonomimizin güçlü olduğuna ikna ederiz belki . Serbest bırakınca da dolar düşer.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Var ki satıyoruz niye gocunuyor bu Bay Ash , bu Timothy tatile falan gelmez mi acaba buralara , onunla az konuşsak, ekonomimizin güçlü olduğuna ikna ederiz belki . Serbest bırakınca da dolar düşer.
    Başlıkta yazılanlara bakılınca, tek gocunan Bay ASH değil.

Onun tatile gelmesini beklemeye gerek yok... Biz hep buradayız...

6. halkın algısı dolar yükseldi mi negatif oluyor istanbul seçimleri artık genel seçim olarak görülüyor vatandaş tarafından bende dahilim buna swap bile çekilebilir yeri gelince herkez dikkatli olsun seçimler kaybedilirse imamoğlu kazanırsa uzun yenilmiş gibi olucak halkın gözünde bundan korkuyorlar inanın 2-3 hafta sonra anketler yapılmaya başlanır ve çok pişman olucaklar çok seçimi yeniledikleri için 5.90 lara basarlar yakında faiz artışı vesaire yada s400 olumlu bişe yapıcaklar bakın görürsünüz...

7. Atılacak adım ne olursa olsun.
    Her adımın yaratacağı sonuç alttan alış fırsatı olarak görüleceği bir dönemdeyiz zaten, "5.30-5.50" nasıl alış fırsatı olarak görüldüyse "5.60-5.80" hatta "6.00" bile o şekilde görülecek.

Bunu da artık Faiz arttırdım alın fln ile değil.
    MB başkanı ve Ekonomi Bakanının değişmesi, isimlerin bağımsız işin ehli imajı yaratacak kişiler olması gerekiyor.
    Atılacak adımların ayarıyla 3-6 ay gibi sürelerde zart-zort diye oynanmamasını garanti altına alması ve bunu piyasaya satmaları gerekiyor.
    Bunu başta Erdoğan doğru-düzgün sivri dil ya da kasımpaşalılık yapmadan açıklaması/inandırması gerekiyor.

Al bir 600 daha Faiz arttırdım fln ile çözülecek çizgiyi an itibariyle geçtik.
    O Faizi arttırdıktan sonra daha kor'a bile dönüşmemişken, faizin düşme riskini (düşürmeyeceğini bilseler bile) karşı tarafa verirsen.
    Onlarda koru alevlendirir. Çünkü güvenirliliğini yitirdin.

Neyse satsatsat.. hedef 4.80
    Son düzenleme : sko; 10-05-2019 saat: 11:12.
    Learn to sit back and observe, Not everything needs a reaction.

Sayfa 726/946 İlkİlk ... 226626676716724725726727728736776826 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •