Sayfa 201/466 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301 ... SonSon
Arama sonucu : 3726 madde; 1,601 - 1,608 arası.

Konu: MNDTR - Mondi Turkey Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş.

Benim fikrime görede bedelli olabilir...zaten yıllardır bunlar kendi işine geldiği herşeyi karara bağladılar...bazı arkadaşlar bedelli yaparsa %80 kendi ödeyecek patron bunu yapmaz denmesi bu şirket için geçerli olmayabilir...çünki bu şirket yıllardır aldığı günden beri zaten kar etmiyor gibi gözüksede sermayesinin kaç misli kadar karı andiri gandi ile kaçırmıştır....bedelli yapsa bile onlar için para sorun değildir...onların tek istediği şey adım gibi eminim hisseleri ne yapıp edip piyasadan toplamak...hissenin değeri 12 senedir saçma sapan fiyatta tutmalarının sebebi ne olabilirki sizce...???
    İnşallah olumlu bir haber çıkarırlarda şirketin gerçek değerine gelmesi için iyi adımlar atarlar..

Bu mondinin uşakları ve çakalları bizleri Kolay lokma sanmasınlar Herkes hissesine sahip çıkmalı hakkını aramalıdır....!!!

Saygılar....

2.  Alıntı Originally Posted by Texasradikal Yazıyı Oku
    Benim fikrime görede bedelli olabilir...zaten yıllardır bunlar kendi işine geldiği herşeyi karara bağladılar...bazı arkadaşlar bedelli yaparsa %80 kendi ödeyecek patron bunu yapmaz denmesi bu şirket için geçerli olmayabilir...çünki bu şirket yıllardır aldığı günden beri zaten kar etmiyor gibi gözüksede sermayesinin kaç misli kadar karı andiri gandi ile kaçırmıştır....bedelli yapsa bile onlar için para sorun değildir...onların tek istediği şey adım gibi eminim hisseleri ne yapıp edip piyasadan toplamak...hissenin değeri 12 senedir saçma sapan fiyatta tutmalarının sebebi ne olabilirki sizce...???
    İnşallah olumlu bir haber çıkarırlarda şirketin gerçek değerine gelmesi için iyi adımlar atarlar..

Bu mondinin uşakları ve çakalları bizleri Kolay lokma sanmasınlar Herkes hissesine sahip çıkmalı hakkını aramalıdır....!!!

Saygılar....
    Sayın Texas, bedelli bu şirket için iyi olur, borçları var, aşırı kredi faizi ödediğinden bu bilanço zarar açıkladı. 50 milyon kredi faizi ve kur farkına gitti. 22 milyon zarar ettim dedi. Herşey bir yana Mondi 158 milyon lotu için de şirketin kasasına resmi olarak milyonlarca tl para koyacaksa bu iyi haberdir, yüksek faizli kredileri kapanır, borçlar azalır. Dediğiniz doğrudur hep hortumladılar bizi hep ama hortumladıklarıyla gitti Kalenobeli aldı, kar etti bize 1 kuruş temettü vermedi. Onun için yine hortumladıklarıyla, bizim helal kazanılmış paralarımızla halka açık olmayan başka şirket ve fabrikalar alacağına uslu uslu bedellisini yapsın sıcak parasını resmi olarak Tire Kutsan şirketine yatırsın, bu şirketin yatırımcı açısından da ekonomistler açısından da güçlendiğinin göstergesi olur.
    Ytd.

3. Bedelli bu şirket için bir koyup beş almak demektir ama yapmazlar...

Ayrıca niye bedelli yapsınlar ki...Şirket borca batık değil...Kredi faizleri düşüyor ve kısa vadeli krediler aldığından teknik olarak zarar gösteriliyor. 3. ve 4. Çeyrekte bu zararlar kapanıp kar olasıdır.

Tire için en önemli unsur cirodur. Bu artarak devam ediyor. Faaliyet karıdır ve artarak devam ediyor.

Bilançoda 10 milyonda yatırım var. Güneş balçıkla sıvanmaz.

Bence HerŞeyÇokGüzelOlacak...Sabır bu işin anahtarı...Tabii herkes kendi hedefine odaklanmalıdır.

Bedelli olmadığı gibi çok açık ki temettü de yakın zamanda olmayacaktır. Şirket 400 milyon sermaye tavanına ulaşmak için karları bedelsiz olarak sermaye artışında kullanabilir.

Benim sıralı hedeflerim 3,5,10 ve 13.50 TL

Bir koyup beş almadıkça borsanın tadı olmaz. Güzel hikâyeleriniz bu hissede olması dileklerimle...

Manidar olan konular elbette vardır. Bunlar kasıtlı çıkarılan dedikodu ve hiç bitmeyecek konulardır.

Tire bence asla Borsa kotundan çıkmaz. Bu yabancı şirketler için ülkede sigorta konumundadir.

Bedelli yapmaz bence gerek yok...%80 hisse elinde bir dünya para demek...

Temettü bence zor ve yukarıda açıkladım ama inşallah ileri de olur...

"Katolik Nikahı" iyidir. Birilerinin kabusu olmaya devam edecek...

Tatilin son günleri artık kıyıya yaklaşma ve çalışma zamanı...

Güzel düşünün güzel olsun...Umarım ki bu yılın en kötüleri geride kaldı...Şimdi coşku zamanı...Gönlünüze göre olsun...

SM-G975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by ordinary Yazıyı Oku
    Sayın Texas, bedelli bu şirket için iyi olur, borçları var, aşırı kredi faizi ödediğinden bu bilanço zarar açıkladı. 50 milyon kredi faizi ve kur farkına gitti. 22 milyon zarar ettim dedi. Herşey bir yana Mondi 158 milyon lotu için de şirketin kasasına resmi olarak milyonlarca tl para koyacaksa bu iyi haberdir, yüksek faizli kredileri kapanır, borçlar azalır. Dediğiniz doğrudur hep hortumladılar bizi hep ama hortumladıklarıyla gitti Kalenobeli aldı, kar etti bize 1 kuruş temettü vermedi. Onun için yine hortumladıklarıyla, bizim helal kazanılmış paralarımızla halka açık olmayan başka şirket ve fabrikalar alacağına uslu uslu bedellisini yapsın sıcak parasını resmi olarak Tire Kutsan şirketine yatırsın, bu şirketin yatırımcı açısından da ekonomistler açısından da güçlendiğinin göstergesi olur.
    Sizin düşüncelerinize katılıyorum sayın ordinary..
    Her şeyi üçkağıtçılık olduğu için güven vermiyor Bence amaç başka bunların eğer yaparsa bedelliye giremeyen rüçhan hisseleri toplamak olabilir keşke dediğiniz gibi şirketi borçtan kurtarmak olsa dertleri 12 senedir bu fiyatlarda durur muydu sizce...??!!

İnşallah iyi bir şeyler olurda herkes zararını çıkartır...ytd...

5.  Alıntı Originally Posted by Texasradikal Yazıyı Oku
    Sizin düşüncelerinize katılıyorum sayın ordinary..
    Her şeyi üçkağıtçılık olduğu için güven vermiyor Bence amaç başka bunların eğer yaparsa bedelliye giremeyen rüçhan hisseleri toplamak olabilir keşke dediğiniz gibi şirketi borçtan kurtarmak olsa dertleri 12 senedir bu fiyatlarda durur muydu sizce...??!!

İnşallah iyi bir şeyler olurda herkes zararını çıkartır...ytd...
    Durur bu fiyatta da durur hatta daha da düşürür, şimdi ben kendimi bunların yerine koyuyorum, kötü niyetli yabancı bir işletmeyim, Tire zaten benim, biniyorum üstüne vuruyorum kırbacı. Kimse de bir şey diyemiyor, spksı, vergi dairesi, cimeri yabancıyım ya istiyorlar beni teşvikler bile veriyorlar gitmeyeyim diye. Bu şirketin %80i de elimde, Ahmet ile anlaşma yaptım Mehmet ile anlaşma yaptım %5-10 arasında da onların hesaplarında kap a bildirmeden mal aldım tutuyorum. Global şirketimin kazandığı para ile basıyorum hisseyi aşağı milleti döküyorum, hop alttan yeniden alıyorum, biraz çekiyorum yukarı hisseler el değiştirsin bazıları satsın bazıları yeni mallansın, yoksa sirkülasyon durur sonra hop bi daha vuruyorum aşağı sallanıyor ky, çoçuğun özel okuluna para gerekiyor satıyor, hanıma yeni araba lazım mecbur satıyor, kayınpeder rahatsızlandı hastane masrafları adam ne yapsın mecbur satıyor, biraz daha topluyorum. Şirketim bilanço açıklıyor öyle böyle zarar gösteriyorum ve kesinlikle vergi vermiyorum, aşırı karlı bir düzenim var kısaca, elime çok para geçerse gidip Kalenobel i alıyorum. Yeni yeni şirketler yeni yeni yatırımlar. E düzen böyleyken ben cebimden niye onca parayı çıkarıp tekrar bu şirkete gömüyorum, nasılsa hisseye 1-2 sene daha bassam herkes iflahı kesilir cebimden onca milyon çıkmadan ulaşırım emelime. Emelim her ne ise kottan çıkmakta olabilir ya da herşeyi toplayıp hisseyi 20 liraya basmakta olabilir. Bunu en az yatırımla yapmaya bakıyor kısaca çünkü kötüler çünkü ecnebiler, mümkünse biz ölelim sürünüp geberelim...
    Ytd.

Sayın Ordinary...Aynen dediğiniz gibi arkadaşım size canı gönülden katılıyorum....👏👏👏

Neler yaptılar neler....söylediklerimiz her şey az bile....haala İş başındalar bakalım bunun sonu nereye kadar gidecek nezaman şirket değeri ederini bulacak yıllardır bunu beklemekteyiz.....
    Benim şahsi görüşümde piyasada ortalama %10 anca hisse var...bakalım nezaman hisse Alımına geçecek resmiyette tabiki... mondinin adına toplananlar hariç tabiki....toplaya toplaya ne kaldıki....

O yüzden diyorumki birlik olalım hisselerimize sahip çıkalım amaçlarına ulaşmasınlar ecnebiler....!!!!!

Saygılar....

7. DEVLET FONLARI DEVREYE SOKMAK İÇİN KARARNAME ÇIKARMIŞ, AYRICA BIST. te YENİ DÜZENLEME YAPMAK CE ÖZEL SEKTÖR KURULUŞLARINADA ORTAK OLABİLMEK İÇİN, BU KONUDA BİLGİ SAHİBİ ARKADAŞLAR VAR MI.

CEVAPLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

sadece bilgi amaçlı öğrenmek için soruyorum.

ytd. değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by nokta atışı Yazıyı Oku
    DEVLET FONLARI DEVREYE SOKMAK İÇİN KARARNAME ÇIKARMIŞ, AYRICA BIST. te YENİ DÜZENLEME YAPMAK CE ÖZEL SEKTÖR KURULUŞLARINADA ORTAK OLABİLMEK İÇİN, BU KONUDA BİLGİ SAHİBİ ARKADAŞLAR VAR MI.

CEVAPLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

sadece bilgi amaçlı öğrenmek için soruyorum.

ytd. değildir.
    Ben hukukçu arkadaşlarımla da konuştum bu kararname ile birlikte tüm özel sektöre ortak olma imkanı gelmiş durumda hazine için. Hazine gerek görürse teklifte bulunacak eğer halka açıksa da Spk ve Kap üzerinden aktif değerden de bilgi paylaşarak direk alım yapabilecek.

7 Ağustos 2019 resmi gazete sayı 30855 43 numaralı kararname.
    http://www.resmigazete.gov.tr/eskile...8/20190807.pdf

Madde 1-
    Maliye Bakanlığı nın görevleri arasına “Cumhurbaşkanı kararı ile yurtiçindeki ya da yurtdışındaki şirketlere iştirak etmesini sağlamak “

Şeklinde eklenmiş.

Değerlendirmeleri kendileri yapacaklar anladığım ancak ben Cimer üzerinden Tire yi değerlendirmeleri için teklifte bulundum bile. Fabrikalarından artan üretimlerinden ve operasyonel karlılığından fakat buna rağmen bir türlü yükselmeyen halka açık hisse fiyatlarından bahsettim. 2007 de hakim ortağın alış yaptığı fiyatı yazdım, o zamandan bu zamana gelinen noktaya rağmen bugün hissenin yanıltıcı bilançolarla baskılandığını söyledim ve şirketin 12 sene önce 1 dolar olan hisselerinin bugün 20 cent olduğuna dikkat çektim. Devletimiz el atarsa Türkiye ye yerli ve milli üretici olarak kazandırılacak büyük bir değer olacağını ve sudan ucuz olduğunu açık açık söyledim.

Siz de yazın isterseniz neticede bir şikayet değil bir tavsiye, değerlendirir değerlendirmez ben bilemem yazdım ben.
    Yatırım tavsiyesi değildir kendimce bir şeyler karalıyorum.

Sayfa 201/466 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •