Special Days Image
Sayfa 253/466 İlkİlk ... 153203243251252253254255263303353 ... SonSon
Arama sonucu : 3726 madde; 2,017 - 2,024 arası.

Konu: MNDTR - Mondi Turkey Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş.

Alıntı Originally Posted by Entrika Yazıyı Oku
    Senin işin zor valla...Kız seviyorsa zaten senindir...Sevmiyorsa değil Tire seni kimse kurtaramaz...Mutluluklar dilerim...Düğününe özelden yaz hediyeni gönderelim...

SM-G975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    12-8 vardiyama az kaldı hemen yazayım abicim, her türlü hediyeye razıyım, olmasada olur, herkesi bekleyeceğim, ayrıcam sağol. çok incesin, gençlere takı aile kurulsun destek olalım diye takılıyor. bir şey beklemeden. karşılıksız. geleneğimiz. Tek ricam sen büyük borsacısınızya tirenin hisselerini gönderme sakın iade ederim. şimdiden kusra kalma abim.

2.  Alıntı Originally Posted by ROTA Yazıyı Oku
    12-8 vardiyama az kaldı hemen yazayım abicim, her türlü hediyeye razıyım, olmasada olur, herkesi bekleyeceğim, ayrıcam sağol. çok incesin, gençlere takı aile kurulsun destek olalım diye takılıyor. bir şey beklemeden. karşılıksız. geleneğimiz. Tek ricam sen büyük borsacısınızya tirenin hisselerini gönderme sakın iade ederim. şimdiden kusra kalma abim.
    Ya öyle olur mu? Ziynet takarız...Yuva kurana yardım örf ve adetlerimizdendir.

Şimdi bir ev kurmak nerden baksan 100K mal olur. Düğün vs koy bir 50 bin...Nerden baksan 150-200K olur...
    Sen merak etme yuva kurana Allah yardımcı olur.

Bizde görevimiz neyse yaparız...

"Spekte eşşek değil ya"

SM-G975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. böyle yabancı sermayeyi ülkeden defedip tekrar millileştirmek lazım.heryıl temettü veren şirketi 2007 de aldılar.13 yıl kuruş temettü vermediler .demekki benim ülkemden para kazanamıyorsun.ozaman niye duruyorsun. defol git demesi lazım vatandaşını düşünen devletin.putin gibi adam lazım.yabancı sermaye gelmezmiş.böyle yabancı sermaye gelmesin zaten....y.t.d.

4.  Alıntı Originally Posted by çulsuz Yazıyı Oku
    böyle yabancı sermayeyi ülkeden defedip tekrar millileştirmek lazım.heryıl temettü veren şirketi 2007 de aldılar.13 yıl kuruş temettü vermediler .demekki benim ülkemden para kazanamıyorsun.ozaman niye duruyorsun. defol git demesi lazım vatandaşını düşünen devletin.putin gibi adam lazım.yabancı sermaye gelmezmiş.böyle yabancı sermaye gelmesin zaten....y.t.d.
    Kesinlikle haklısınız....Alsın 60 Milyon USD'sini s.kt...p gitsin...Kayyum el koysun bu şirkete...Alenen ilişkili taraf işlemlerle devletten vergi kaçırıyorlar...

Maliye buraya mutlaka müfettiş atayıp denetleme yapmalıdır. Bende şikayet ve ihbar edeceğim...

..Yatırım Tavsiyesi Değildir...

5. Bir arkadaş,2018 bilançosuna göre 5.5,2019 bilancosuna göre 1.25 değer hesaplamış,sayın Entrika ne dersiniz

6. Bir önerim var. Bu hafta boyunca şikayete konu olacak başlık ve maddeleri yazarak beyin fırtınası yapalım. Sn. çulsuz sanırım bu konuyu organize edebilir...

Mevzuyu sulandıracak konulara da girmezsek bence dağılmamış olur. Ne dersiniz?

7.  Alıntı Originally Posted by tornacı Yazıyı Oku
    Bir arkadaş,2018 bilançosuna göre 5.5,2019 bilancosuna göre 1.25 değer hesaplamış,sayın Entrika ne dersiniz
    Ben şu şekilde bakıyorum...

2018 Yılı dönem karı : 125 Milyon TL (bürüt)
    Danışmanlık ve lisans vs hortumlama : 50 Milyon (bürüt)
    İlişkili taraf işlemlerden kayıplar : yaklaşık 50 Milyon (bürüt)
    Faiz giderleri = 50 Milyon vs

Bu verilere göre yaklaşık 1 Milyar liranın üzerinde ciro yapan bir şirket normal olarak %20 kar marjını yakalar. Tire'de bence yakalıyor ama kötü yönetim, hortumlama adını ne koyarsanız kar el değiştiriyor.

Şimdi Tire en kötü 200 Milyon TL kar yazdığında hissenin ederini siz düşünün...Tire adeta para basan bir şirket !!!

Avusturya'lılar satsın bakalım bu fiyata yiyorsa...Madem beceremiyorler satsınlar...Neden satmıyorlar?

Benim nazarı itibarım da 200 Milyon kar yazan bir şirketin piyasa değeri 1,5 - 2 Milyar TL arasında olur. Bu da hisse değerini 8-10 TL civarında olması demektir. Kayyum bile gelse hisse değeri 5TL seviyelerini rahatlıkla görür.

Siz hiç Tire'nin internet sayfasında kamu aydınlatma platformunda bir açıklamasına şahit oldunuz mu? Bir ihale, mal alım veya satım. İhracat? Yok !!! Sadece hisseyi baskılayacak değerini düşürecek olumsuz haber dizileri yer alıyor.

Bunlar meydanı boş bulmuşlar bu güne kadar....!!!!

Tire bence verimlilik arıyorsa hiç bir iş yapmayan ''Yatırımcı İlişkiler'' bölümünü kapatmakla başlasın...

...Yatırım Tavsiyesi Değildir...

Alıntı Originally Posted by Entrika Yazıyı Oku
    Ben şu şekilde bakıyorum...

2018 Yılı dönem karı : 125 Milyon TL (bürüt)
    Danışmanlık ve lisans vs hortumlama : 50 Milyon (bürüt)
    İlişkili taraf işlemlerden kayıplar : yaklaşık 50 Milyon (bürüt)
    Faiz giderleri = 50 Milyon vs

Bu verilere göre yaklaşık 1 Milyar liranın üzerinde ciro yapan bir şirket normal olarak %20 kar marjını yakalar. Tire'de bence yakalıyor ama kötü yönetim, hortumlama adını ne koyarsanız kar el değiştiriyor.

Şimdi Tire en kötü 200 Milyon TL kar yazdığında hissenin ederini siz düşünün...Tire adeta para basan bir şirket !!!

Avusturya'lılar satsın bakalım bu fiyata yiyorsa...Madem beceremiyorler satsınlar...Neden satmıyorlar?

Benim nazarı itibarım da 200 Milyon kar yazan bir şirketin piyasa değeri 1,5 - 2 Milyar TL arasında olur. Bu da hisse değerini 8-10 TL civarında olması demektir. Kayyum bile gelse hisse değeri 5TL seviyelerini rahatlıkla görür.

Siz hiç Tire'nin internet sayfasında kamu aydınlatma platformunda bir açıklamasına şahit oldunuz mu? Bir ihale, mal alım veya satım. İhracat? Yok !!! Sadece hisseyi baskılayacak değerini düşürecek olumsuz haber dizileri yer alıyor.

Bunlar meydanı boş bulmuşlar bu güne kadar....!!!!

Tire bence verimlilik arıyorsa hiç bir iş yapmayan ''Yatırımcı İlişkiler'' bölümünü kapatmakla başlasın...

...Yatırım Tavsiyesi Değildir...
    Aynen böyle babacığım birlik olalım doğruları yazalım çulsuz arkadaşa yardımcı olan bütün arkadaşlara çok teşekkürler ederim iyiki varsınız...👏👏👏

Saygılar.....

Sayfa 253/466 İlkİlk ... 153203243251252253254255263303353 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •