Sayfa 104/466 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204 ... SonSon
Arama sonucu : 3727 madde; 825 - 832 arası.

Konu: MNDTR - Mondi Turkey Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş.

1. Arkadaslar borsa artik yatirim secenegi olma ozelligini yitirdi. Gunluk hacimlere bakarak bunu gorebilirsiniz. Ortalama $800M hacim var 85 milyonluk bir ulkenin borsasinda. Saka gibi, $800M hacim orta seviyede bir EFT'nin veya NASDAQ taki sadece 1 (yazi ile bir) hissenin gunluk hacmi. Biz kocaaaaa, kabile devleti olmayaaannn bir devletin borsasindan bahsediyoruz.
    Yani yabancilar gitmis o belli, yapilan hacmide, varlik fonumu ne zibirtisi korler sagirlar sekilde yapiyo.
    Onumuzdeki 3 sene borsada (dolar bazli) ancak para kaybedilir. Para kazanilamaz. Hisseniz TL olarak biraz duser, en iyi ihtimal yerinde sayar ama dolar bazli kucaga oturacagiz. 2023'te doner bakariz

2.  Alıntı Originally Posted by Entrika Yazıyı Oku
    İsteyen istediği operasyonu yapsın. Bu zaten çok açık. Peki neden?

Ben sabırlı ve hesap bilen biriyimdir. Düşerse gene alırım ilk çıkışta aldıklarımı hedeflerim doğrultusunda veririm. Kar ve zarar borsanın varoluş sebebidir. Bunu baştan kabul edeceksin. Yoksa üzüntü olur. Benim kendi motivasyon araçlarım var ve bu sadece beni bağlar.

Peki madem rahatsızlık oldu biraz ara verelim.

Seçim çalışmaları gönüllü için görev alacağım. İstanbul'da gezip girmediğimiz yer sıkılmadık el bırakmamak üzere...#herŞeyÇokGüzelOlacak

''Şişman Kadın Sahneye Çıkmadan Opera Bitmez''

Entrika Katolik Nikahına Devam Ediyor
    Yazmıyayım diyorum neyse, . zaten sizi dinleyip stop yapsaydık bu kadar zarar etmiyecektik. %5-%10 kar yapıp yapıp cebe indirseydik keşke.. Hadi siz gidin fazla tutmayalım, dersimizi aldık. Kafa dinleyin, sizi ve düşüncelerinizi anlayabilecek kimse yok.
    Yine satım fırsatı verir biz bakakalırız. Biraz kıpraşmasa satacağız da, yıldırım hızıyla iniyooo namussuz .

Y.T.D.

3.  Alıntı Originally Posted by ordinary Yazıyı Oku
    Sayın Azizoğlu, Tire bugün bu haldeyse sebebi yabancılardır, 1.2 milyon lot citi bankın satışı credit suisse üzerinden gerçekleşti diye 2.20 liradan 1.50 lere geldik, yabancılar piyasamıza zarar veriyorlar, yok pahasına aldıkları hisseleri kafamıza kafamıza vurup hem ekonomimizi hem de sinirlerimizi harap ettiler.

Özellikle Tire de bu düşüş tamamen yabancılar yüzünden oldu, bence keşke Tire nin kıymetini gören yerli sağlam bir büyük yatırımcı girse de hisseye hazır iyice bedava oldu, toplasa uçursa kağıdı...
    bi TUZCU lazim buna da..

4.  Alıntı Originally Posted by çulsuz Yazıyı Oku
    kalkamaz çünkü bariz şekilde adamalr gitmesini istemiyor.daha önceden dediğim gibi.sahibi istemeden kimse götüremez.bu iş bırakın ky yi speğin bile kaldıramayacağı yük.çünkü operasyon bilinçli ...y.t.d.
    Iyide 270 den aldigimiz kagitlar buralardanmi vermemizi bekliyolar nasil cikacacaz 270 lere tekrar bi onerin varmi

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    kağıt üreticileri son aylarda sıkıntıda olmalılar..çünkü dikkatimi çekiyor tire ye bir türlü alış tepkisi gelmiyor...aynı durumda olan bir de karton var...karton aralık 2018 tarihinde %7 lik de fiyat indirmiş idi...sanırım tüm bunların nedeni türkiye ekonomisinin küçülmeye gitmesinden dolayı talebin azalmasıdır...talep azalınca da fiyatlar düşüyor...fiyatların düşmesi ile de kar azalıyor..

ikinci bir konu da çinde hurda kağıt ihracatına başlaması özelikle de hurda kağıdın kullanıldığı alanlarda fiyatlar üzerinde baskı kurmasıdır...hem çin baskısı hem de türkiyedeki kriz fiyatları ne yazık ki baskılıyor...

normalde selüloz fiyatları döviz endekslidir...döviz de yılbaşından bu yana hafif hafif çıkıyor...işte bu çıkış kağıt fiyatlarını desteklemeye başlamış olmalı ki karton şirketi 26,03,2019 tarihinde yeni fiyat listesi çıkardı...eski fiyat listesini bilmediğim için fiyatlar çıkıyor mu iniyor mu bilmiyorum..ama tahminim çıkıyor olmalı...

kısacası 2019 yılı ilk çeyrek boyunca kağıt üreticileri kar yönünden baskı altına girmiş olmalılar ama ikinci çeyrekte görüldüğü kadarıyla bu baskı kalkmış görünüyor..yalnız ekonomik kriz hala devam ediyor buda talebi hala baskılar...ama ilk çeyrekten daha iyi olmasını bekleyebiliriz ikinci çeyrekte...
     Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    tire 2,72 leri bile gören bir hissedir şu anki fiyatları önemli diplerdir..yani buralardan satılmayı hakketmiyor...ama bilanço olarak da son çeyrek kadar gelen kar beklemiyorum şahsen...biraz daha törpülenebilir...ama sonraki çeyreklerde tekrardan güçlenmeler beklenebilir...
    geçmişte bilançodan önce burada işlerin iyi gitmediğine yönelik bazı yorumlar yapmış idim...hatta bir şirketin 2019 yılına dair raporunu dahi paylaşmış idim..ne yazık ki bilanço pek de iyi gelmedi..umarım tez zamanda hisse toparlanır..

yalnız bu aralar kaliteli ve kar eden şirketler de satış baskısı altında kalabiliyor...bunlardan bir tanesi aselsandır bir diğeri de blcyt dır..blcyt şu anda 2,6 fk değerinden işlem görüyor..her yıl artan cirosu ve karı var ve üstelik de temetü de veriyor...sadece sahip olduğu hoteldeki payının maliyet değeri 144 milyon tl..ama kendisi şu anda 76 milyon tl değerden talep görüyor...

umarım borsamızdaki bu çarpık anlayışlar düzelir...daha şefaf ve dürüst bir borsa temenni ediyorum...ben hepimize başarılar diliyorum..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6. Rahmetli babam derdiki Elle gelen düğün bayram
    Daha büyümedi büyüyünce olur.
    Hasad vaktine daha çok var....

7.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    geçmişte bilançodan önce burada işlerin iyi gitmediğine yönelik bazı yorumlar yapmış idim...hatta bir şirketin 2019 yılına dair raporunu dahi paylaşmış idim..ne yazık ki bilanço pek de iyi gelmedi..umarım tez zamanda hisse toparlanır..

yalnız bu aralar kaliteli ve kar eden şirketler de satış baskısı altında kalabiliyor...bunlardan bir tanesi aselsandır bir diğeri de blcyt dır..blcyt şu anda 2,6 fk değerinden işlem görüyor..her yıl artan cirosu ve karı var ve üstelik de temetü de veriyor...sadece sahip olduğu hoteldeki payının maliyet değeri 144 milyon tl..ama kendisi şu anda 76 milyon tl değerden talep görüyor...

umarım borsamızdaki bu çarpık anlayışlar düzelir...daha şefaf ve dürüst bir borsa temenni ediyorum...ben hepimize başarılar diliyorum..
    araştirma ve bilgiye dayalı yorum okumak güzel,
    bilmediğiniz konularda ben yardimci olayim,
    oluklu mukavva uretimi icin kullanilan hurda kagit geri donusumden uretilen fluting- testliner cinsi kagit fiyatlarinda
    31.3.2019 tarihinden bugune kadar %30 artis olmustur.

hurda kagit fiyatlari da balyalı olarak fluting uretiminde kullanilan guncel 1000TLdir

8. dolayısıyla aynı tonajda uretim yapildigi takdirde ciro %30 artmis olacaktir,
    burada herhangibir sanayi işletmesinde tecrubesi olmamis arkadaslar bilançoya baktiginda bunu hep yanliş yorumluyor,
    sanki kagit fiyatlari, döviz vs. hep sabit kaliyor da, bilancoda ciro arttiğinda sirket daha fazla satis yapiyormus gibi goruyorlar.

Sayfa 104/466 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •