Sayfa 151/466 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251 ... SonSon
Arama sonucu : 3726 madde; 1,201 - 1,208 arası.

Konu: MNDTR - Mondi Turkey Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş.

1. Haklısınız arkadaşım haklısınız biz ky ler birbirimizi hiç anlıyamıyoruz.

2. Lanet hisse çok çıktı sankide borsa düşünce en önden düşüo aşaalık hisse

Alıntı Originally Posted by ordinary Yazıyı Oku
    Ben süreci biliyorum bu süreç olurken aldım ben hisseyi,( tabi haberim yoktu neler döndüğünden o sırada saf saf karton kağıt firmasına yatırım yapıyorum sanıyordum kendimi), Qvt değil Ülker de rüçhan filan kullanmadı, bahsigeçen denetçi talebi işlemlerini filan bilmiyorum ama o zamanlar forumda da söylenen şey Mondinin genel stratejisi girdiği yerde diğer ortaklıkları temizliyor tek ortak oluyor şeklindeydi ve ülkerle de o zaman nasıl anlaşma yaptı bilmiyorum daha ülker satmamıştı tüm paylarını bedelli de onlar rüçhan haklarını komple Mondi ye verdiler sonra Qvt dava açtı ama Mondi çok büyük bir şirket o nedenle çarpışmayı göze alamadı ki QVT de büyük bir hedge foncu normalde, ama sonuçta anlaştılar davalar düştü ve 2010 da hisse az da olsa bir çıkış yaptı sanki Mondi ve Qvt çıkış için anlaşmış gibi,o arada tüm mallarını sattı gitti 2010 bilançoya bakarsanız görebilirsiniz bunu.

Sözün özü bu adamlarla baş edemedi. Ama denetçi işi iyiymiş, isteyebiliriz dilekçe filan verilecekse ben varım.
    Ülker Tireyi 2007 yılında 198 milyon $ piyasa değeri ile Mondi firmasına satıyor. Yani hisse başı yaklaşık 6 $. SPK çağrı fiyatı olarak nasıl oluyorsa hisse başı 5 $ fiyat belirlemiş. Sanırım QVT bu durumu adaletsiz bulmuş ve 9 milyon küsür hissesini tanesi 5 dolardan devretmemiş ve bedelli sermaye arttırımı-örtülü kar transferi nedeniyle firmaya dava açmış. Sonra nasıl olmuşsa davalardan vazgeçmiş ve 04.12.2009 tarihinde tanesi 1.1 dolardan 7 milyon hisse satmış piyasada. Benim bu olaylardan anladığım QVT ve Mondi bir şekilde anlaşmışlar.

Diğer açıdan bakarsak Mondi Tire'ye 200 milyon dolar para saymış, bir de üzerine 2 bedelli yaparak 100 milyon dolar daha yatırmış. O tarihten bu yana ortada temettü dağıtımı felan olmadığına göre bu cins firmanın piyasa değeri en az 300 milyon dolar olması gerekirken şu anda 50 milyon dolardan bile işlem görmüyor. Böyle kötü bir fiyatlamayı biz görebiliyorsak ama koca koca fonlar göremiyorsa firma bir şeyleri doğru yapmıyor demektir ve benim aklıma ilk gelen örtülü kar transferi. Bu şekilde Mondi Tire'ye ödediği parayı ve bedelliye yatırdığı parayı çok güzel çıkartıyor, olan bu hisseye güvenen küçük yatırımcıya oluyor.

Allah bu hissede ben dahil herkese sabır versin ve herkes lütfen bu durumu SPK ve CİMER ile paylaşsın.

4. ŞİRKET FAALİYETLERİ VE FAALİYETLERE İLİŞKİN ÖNEMLİ GELİŞMELER
    3.1. Şirket’in Faaliyet Konusu, Faaliyet Gösterdiği Sektör ve Bu Sektör İçerisindeki Yeri
    Şirket çalışmalarını, kâğıt ve ambalaj üretimi faaliyet alanlarında 40 yılı aşkın sektör deneyimini Mondi Grup’un küresel gücü ile birleştirerek sürdürmektedir.
    Şirket, Türkiye’nin 500 büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasında 2017 yılında 192 sıraya yükselmiştir. (ISO-500).

Şirket, 2019 yılı ilk üç aylık dönemde teknoloji, çevre ve yenileme yatırımlarını sürdürmüş, artan rekabet şartlarında sektörünün Dünya’daki güçlü ve lider firması olan ortağı Mondi Corrugated BV ile işbirliği içerisinde, müşterilerimizin mevcut ve gelecekteki ihtiyaçları göz önüne alınarak yatırımlarını gerçekleştirmiştir.
    Şirket, sosyal sorumluluk bilinci çerçevesinde, ürünlerinde ve faaliyetlerinde, çevreye verdiği olumsuz etkileri en aza indirmek için gerekli tüm yatırımları gerçekleştirmektedir.

10 yıldır yeniden değerlemesi yapılmayan bir şirket.
    2016 yılında iso 500 de 200 küsur, 2017 de 192 nci sırada , ve bahsettiğiniz gibi arkadaşlar, vergi falan vermeden, paraları çar çur ederek buralarda ise 2019 yılı için her şeyi düzgün olsa böyle bir dünya devi herhalde ilk sıralardaki yerini kimseye kaptırmaz. Bir dev şirket bu bence. uyuyan bir dev, ne zaman uyanır bilemem.

Ufak bir araştırma. Arkadaşlara biraz yardımım olsun.

YTD.

5. Hissenin yüzüne bakan yok, yüzüne tükürüğüm,*** ettiler,***oğlu ***ler

6.  Alıntı Originally Posted by tornacı Yazıyı Oku
    Hissenin yüzüne bakan yok, yüzüne tükürüğüm,*** ettiler,***oğlu ***ler

Kıytırıktan bir bilişim hisse almıştım 1000 lot. Geçenlerde 400-500 tl. bayram harçlığı verdi, Bazı arkadaşlar şirketi aramışlar kötü günlerden geçiyormuşuz , kötü gün dediğinde bu kadar hızlı büyüyen bir şirketin bayram üzeri KY. yatırımcısına yaptığına bakın 30-40 krş. bile çok görüyorlar. bazı sitelerde KY. şirketlerine memnuniyetlerini övgü ile dile getiriyorlar. Ama bir de Tire ye bakın hiç yakışmıyor sana büyük şirket, küçük hesap peşinde koşma ver KY. hakkını ver, ver de seni de görelim. 3-5 kuruka tenezzül eden bir şirket olmadığını KY. göster.

Çünkü herkes biliyor ki Tire büyük bir şirket, bu kadar insanı kapında bekletme, büyüksen büyük gibi davran . Tire.

ytd. değildir arkadaşlarım sadece temennimdir.

7. Dolara neler oluyor..

Tire 2.70 görmüştü 1.35 geldi.

Acaba diyorum kii.. Dolarda 6.90 gördü. O da nereye gelecek.

Ytd.

Alıntı Originally Posted by nokta atışı Yazıyı Oku
    Sn: teksasradikal diyor ki yazısında Tarantula iyi bir arkadaştı.

Sn: tarantulanın geçmiş yazılarını okudum, ben on yıllardır buradayım diyor, ama maalesef şu yazıda 3 yılım heba oldu diyor. Yorum sizlerin, sattıysan neden buradaysın hala, tek satırda adın geçti nasıl haber aldın.. yorum yapmaya gerek duymuyorum. Ayrıca başkaları var mı bilemiyorum, sayfaları okuyarak geriden geliyorum, zamanım oldukça..

Biz KY. boşunamı buradayız acaba. ne dersiniz..

ytd. değildir.
    10 yıl dediğini duymadım görmedim hiç...
    İyi arkadaştı dediğim...hisse hakkında muhasebesi konusunda her konuda bilgi verirdi hakkını savunan bir arkadaştı...
    Burada hep kişiler hakkında art niyet var suçlamalar var.....
    Mondinin yaptıkları üçkağıtçıkıllardan bahsedildiğinde sanki hisse sattırılıyormuş korku yaptırılıp sipeksiniz gibi vb yazılar konuşulması yanlıştır bence...
    Kimin doğru söyledigini bilemem kim ne yaparsa kendine yapar....
    Hakkınızı savunan konuşan kişilerden yapılan pisliklerden bahseden insanlardan şüpe etmeyin derim....

Asla yatırım tavsiyesi değildir....!!!!

Sayfa 151/466 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •