Sayfa 192/466 İlkİlk ... 92142182190191192193194202242292 ... SonSon
Arama sonucu : 3727 madde; 1,529 - 1,536 arası.

Konu: MNDTR - Mondi Turkey Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş.

1. ulan benden moderatör bezdi adam kaçacak delik arıyor ama o atıyor engelliyor ben bacadan giriyorum.bu senette kimse benim kadar madur olmadı 12 sene diyorum teksas beni bilen bilir ben bizi dolandıranlara acıyom ağzımı yumuyom gözümüü

2.  Alıntı Originally Posted by selimsen Yazıyı Oku
    Bu konuda daha önce bu topic te örtülü kar transferi ile ilgili yazılarım olmuştu.Şimdi 4 görsel ekliyorum.Yorumlarım ve düşüncelerimi daha sonra(hafta sonu )paylaşacağım...

Teşekkürler arkadaşım. Böyle emek verilmiş kaliteli yazıları öne alalım.
    Kağıtta birileri bilanço yazılarını karartmak için seri küfürlü çocukça işler yapıyor klasik cambaza bak hikayesi...
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

3.  Alıntı Originally Posted by Payrıt Yazıyı Oku
    Tamam takke düştü kel göründü... Vah bittik perişan olduk bak görüyomusunlar faydasız serzenişler. Önümüze bakalım, ne öğrendik? Hırsızlar hala iş başında !. Şöyle açıklayalım varan 1:

Genel Yönetim Giderleri: 41 milyon tl olmuş. Geçen sene 6 aylıkta 32.4 tü... 9 milyonu buraya ittirmişler.

Şimdi Mondi bize şunu açıklasın kendileri ÜÇ kat artacak Hangi danışmanlık hizmetini sundu, yeni bir makina alındı mı? Hayır. Yeni bir arsa bina vb alındı mı? Hayır. Bir şirketin hali hazırda çalışan hatlarına ve fabrikalarına mı danışmanlık veriyor, zaten işleyen yerlere???

Sonra her sene niyeyse tekrar tekrar lisans ücreti ödüyorlar zaten. Bir sürü firma satış pazarlama, üretim envanter stoklama için tek seferlik ödeme ile life time lisanslı ürün alıyor… ama Mondi ı-ıh ona her sene her sene aynı ürünler için para verilmeli. Geçen sene 2.6 milyon, bu sene 3.6, burada da var 1 milyon!

Varan 2: Gelelim peşin ödenmiş giderlere. Şimdi Tirenin en büyük hammadde sağlayıcılarından biri piyasadaki adil fiyatları umursamadan Mondi olmaya devam ediyor. Geçen bilançoda Mondiye ilişkili taraf bıdı bıdı diyerek 50 milyon tl yi DAAAN diye yollamışlardı. Bu sefer de önden ödemeler yapılmış 9.4 milyon tl, şimdi bazı sivri arkadaşlar diyebilirler ama başka firmalar da var evet arkadaşım var ama onlar geçen sene de vardı ve geçen sene 3.7 milyon ön ödeme yapılmış bu sene neden 9.4 milyon? Burada da 6 milyonumuz var kısaca, önden ödenmek zorunda değil vadesiyle ödenebilirdi.

Neyse kaç milyon oldu hmm 15 milyon..

Varan 3: şahsi favorim... 2.7 lerden 1.30 a hissemizi düşüren hepimizin tepesine kara bulut gibi çöken şu meşhur KM02 kağıt hattı ahh be km02 yaktın bizi! Arkadaşlar bu hatta ne oldu? 16.2 milyon değerinde bir hat. Kapatılmış, atılmamış satılmamış ama niyeyse net defter değerinden düşülmüş, sabit kıymet değer düşüklüğü olarak yansıtılmış! İyi güzel de bu hat satılmadı, kapandığı gün parçalarına ayrılarak yok olmadı, bu hattı hesaplardan çıkardık demek kolay, kolay da bu hatla ne yapacağını söylemiyorsun, eğer parçalarını kullanacaksan amortismandan düş, satacaksan bilgisini geç ne yapacaksın söyle, düştük deyince atomlarına ayrılmıyor, ayıptır.

Ayrıca kağıt üretimleri çok maliyetliydi hat yatırım ve bakım istiyordu diye hat kapadın değil mi sen? Eski hattını hem de, madem öyle bu neden genel bakım masraflarından düşülmedi, ,üstüne gelmiş hala geçen seneyle paralel kağıt hatlarına yatırım yaptığını söylüyorsun, sen bu yatırımları kısmak için hat kapadın milleti işten çıkardın ALOOOOOO! geçen sene 1.5 milyon bu sene 1.6 milyon… düşeceğine artmış alla alla?!

Kapanış yapıyorum, ilk 3 aylıkta da mondiye çok yolladıklar ses getirdi, o yüzden bu 3 ayda da onun yerine paralarla bol bol faiz ödemişler. Kur farkı gideri 11.8 Faiz gideri 38.6 topla. 50.5 milyon geçen sene 19 milyon halbuki bu arkadaşlar geçen sene de %25 sabit faiz ödüyorlardı, bu sene hatta 0.78 puan da düşükten ödüyorlar şöyle demişler;

(*) 30 Haziran 2019 tarihi itibarıyla kısa vadeli finansal borçların faiz oranı yıllık ortalama %25,17 dir (31 Aralık 2018: %25,95).

O yüzden hadi kuru anlayayım onu da ilerleyen aylarda göreceğiz bakalım düşüyor döviz kur karı yayınlayacak mısın başka bir ayar mı çekeceksin bakalım? Sora geçen sene de %26 iken faizin 17.3 milyona mal olmuş sana 6 aylık bilançoda şimdi 38.6 ya mal oluyor, inşallah bunları da gidip sırf kendi bankalarınızı desteklemek için anlaşmalı avusturya bankalarından danışıklı dövüşüklü yapmıyorsundur.. inşallah yapmıyorsundur.

Kısaca: Zararın ana sebebi yönetim giderleri ve faiz/kur farkı giderlerinden görünüyor. Yine çeşitli kılıflamalar yapılmış. Ben özellikle bu lisans ve Danışma giderleri! için şikayetlerimi yapacağım ama 76 milyon kara 1 kuruş temettü vermeyen şirketi destekleyen SPK ne der bilmiyorum...

Teşekkürler arkadaşım. Böylw emek verilmiş kaliteli yazıları öne alalım.
    Kağıtta birileri bilanço yazılarını karartmak için seri küfürlü çocukça işler yapıyor klasik cambaza bak hikayesi...
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

Alıntı Originally Posted by sabır53 Yazıyı Oku
    ulan benden moderatör bezdi adam kaçacak delik arıyor ama o atıyor engelliyor ben bacadan giriyorum.bu senette kimse benim kadar madur olmadı 12 sene diyorum teksas beni bilen bilir ben bizi dolandıranlara acıyom ağzımı yumuyom gözümüü
    Tamam seni anlıyorum Şuan yoğunum bana sataşan o şahısı sana havale ediyorum çok tehlikeli şişman kadın entirika o....!!!!

5. Tire için 2 lı seviyeler artık hayal mi oldu arkadaşlar bu beni oldukça endiselendirmeye başladı.
    Bir ıkincisi bedelli sermaye artışının olma olasılığı sizce çokmu yüksek

6. Birde olası bedelli sermeye atışında % kaç olma olasılığı var bu olasılığa göre 10 bin loru olanın vereceği nakit ne olabilir.
    Bu sorular doğmamış çocuğa dön biçmeye benzedi ama lütfen cevaplarsanız sevinirim.

7.  Alıntı Originally Posted by kagan_44 Yazıyı Oku
    Birde olası bedelli sermeye atışında % kaç olma olasılığı var bu olasılığa göre 10 bin loru olanın vereceği nakit ne olabilir.
    Bu sorular doğmamış çocuğa dön biçmeye benzedi ama lütfen cevaplarsanız sevinirim.
    Bedelli yapılacağı düşüncesine nereden kapıldınız ? Kullanılacak rüçhan hakkının belirlenen kullanım fiyatı, bedelli oranı ve hissenin ağırlıklı ortalaması bu konuda rol oynar. Bunlar çok değişken meseleler şimdilik ağırlıklı ortalama hakkında fikir yürüterek 1.5 larda olacağını söyleyebiliriz onun dışında diğer etkenleri bilemeyiz.

Kayıtlı sermaye tavanı olan 400 milyon tl ye ulaşılmak istenirse ki maksimum talep edilebilecek olan da budur, %100 oranında sermaye arttırımı olur. Tamamen afaki 1.35 te bizim rüçhan fiyatımız olsa 10 bin lot için şöyle bir sonuç çıkıyor. 10 bin lotunuz için 13500 tl ödersiniz ve 20 bin lotunuz olur hissenin baz fiyatı ise 1.41 seviyelerine gelir.

Ama sorun şu fiyat düştükçe bedelli için ödenecek para da azalıyor bu nedenle fiyatı aşağı çekmeleri saçma o zaman bulup buluşturup tüm yatırımcılar ellerinden geldiğince ödeyeceklerdir.
    Ytd.

8. Tam bir vurgun hissesiymiş, aylardır boş yere kendimizi avutmuşuz..Adamlar baştan beri olacakları biliyormuş. Hissenin çok düşmesi ve bir türlü yükselememesinden belliymiş.. Tabi biz herşeyi olup bittikten sonra öğrenebiliyoruz yazık millete...

Sayfa 192/466 İlkİlk ... 92142182190191192193194202242292 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •