Sayfa 294/466 İlkİlk ... 194244284292293294295296304344394 ... SonSon
Arama sonucu : 3727 madde; 2,345 - 2,352 arası.

Konu: MNDTR - Mondi Turkey Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş.

1. Bu yılımızı da yedin tire,ama 2020 bizim yılımız olacak,umut fakirin ekmeği

2.  Alıntı Originally Posted by selimsen Yazıyı Oku
    Arkadaşın yazdıklarına katılmamak mümkün değil,benim daha önce yazdıklarıma paralel olduğunu görüyorum. Örtülü kar transferi şüpheleri ciddi olarak gördüğüm şirkette artık bu işlemler açık açık olarak yapıldığı ve hatta şirket genel kurul tutanaklarında itiraf edilmiştir.

3.çeyrek bilançoda bu durumun devam edeceği ancak döviz de meydana gelen düşüşten dolayı zararın azalabileceğini düşünmekteyim.

1-2 ay önce 3 çeyrek ile ilgili tahminimi yazmıştım.9 aylıkta 16.591.100 zarar gelmiş.Görünen köy kılavuz istemez.Otomatiğe bağlamışlar...
    Paralar Avusturya'ya...

ilgilenen arkadaşlara karşılaştırmalı özet bilanço ekliyorum..

SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı olarak değerlendirilemez.

3. 3. Çeyrek bilanço ne iyi ne çok kötü hatta bence hafif olumlu...
    Muhtemelen 4. çeyrekte şirket +(35;50) Milyon civarında kara geçecek...
    Finansman giderleri önemli bir kalem...Faizlerin düşüşü bu kalemi bir miktar olumlu kılacaktır.
    Benim için en önemlisi Tire bacası tüten bir fabrika...Bu devam ettiği sürece olumlu beklenti devam edecek...
    Yönetim giderleri ve örtülü kar transferi devam ediyor. Bu devam edecek...Şirketin belli oranda kar etmesi bu kalemi kendilerince daha mübah kılacaktır....

Hem zarar et hem hortumla bu er geç dikkat çeker...

Yukarıdakiler sıkça dile getirdiğimiz klişeler...Gene değişmedi...

2019 Yılı kur, faiz ve jeopolitik risklerle dolu geçti...İlk 3 çeyreğe bu olumsuzluklar fazlası ile yansıdı...Bir de seçim süreci ile yaşanan olumsuzluklar sayılabilir...

Bence olabildiğince tüm olumsuzluklar yaşandı artık biraz da huzur ve sükunet zamanı....

Hep dedim gibi sürdürülebilir kar yıl sonu ile yakalanabilir....Bu beklenti bence değerli ve satın alınabilir....

Yeni hal yasası önemli bir beklenti ve bu gerçekleştiğinde cirolarda patlama ve kara yansıması illa ki olacaktır...

Gelelim fiyata yansımasına : Bence artık 2.** li rakamlar ve yıl sonuna kadar da 3.** li rakamlara yolculuk başlayacaktır. Galiba özlemle beklediğim ''Şişman Kadın'' çok yakında sahneye çıkacaktır. Tabii ki aşağı ve yukarı hareketler olacaktır ve bu borsanın doğasındadır....

Yakında fitne ile forum yazarlarını bir birine düşürecek nifaklar aracıları vasıtasıyla atılacaktır. Bence enerjimizi 2019 Genel kuruluna ve hırsızlıkta mahir şirket yönetimini nasıl ve hangi maddelerle şikayet edebileceğimize odaklanmak gerekir.

Elbet yapılanların gün gelip hesabı sorulacaktır. Kayyum atanması halinde bile hisse fiyatı en az 10 TL olur...Bu baskı niye? Amaç ne? KY elindeki hisseleri ucuzca toplanmasını bekleyen ''anasından emzik beklesin''...

Entrika, ''Katolik Nikahına Devam Ediyor'' ve ''Şişman Kadın Sahneye Çıkmadan Opera Bitmez''

4. Tire'nin çeyrek bazda ki durumu tabloda ki gibi...
    Şimdilik 2. çeyrek en kötü gibi durmakta...
    Ama yukarıda Sn. Selimsen'in de belirttiği gibi şirket yöneticilerinin açıklamaları hiç hoş değil...
    Lisans bedelinin ciro üzerinden alınması,
    Şirket zararda açıklasa umurumda olmaz demek...
    Hatta kimseye tek kuruş temettü koklatmam demek...

O yüzden finansallar da iyileşmeler gözlenmekle beraber,
    Her en olumsuzluklarda olabileceği akıldan çıkarılmamalı..
    Spk niçin göz yumar bu tür anlaşmalara, ya da uygulamalara...
    Deniz dibinden inci çıkarmak isteyen; vurgun yemeyi göze almalı..

Adam göz göre göre zarar açıklıyor 1-2-3. dönem zarar açıklayan şirkete nasıl güvenebiliriz ki kim garanti edebilir 4/4 yapmayacağını herkes inim inim inliyor ben zerre kadar inanmıyorum 3-23-17 milyon zarar var bu sene anlayabilen biri varsa bana bunu izah etsin zarardan nasıl kurtuluruz ona odaklanın çaresi nedir
    y.t.d.

6.  Alıntı Originally Posted by ROTA Yazıyı Oku
    Adam göz göre göre zarar açıklıyor 1-2-3. dönem zarar açıklayan şirkete nasıl güvenebiliriz ki kim garanti edebilir 4/4 yapmayacağını herkes inim inim inliyor ben zerre kadar inanmıyorum 3-23-17 milyon zarar var bu sene anlayabilen biri varsa bana bunu izah etsin zarardan nasıl kurtuluruz ona odaklanın çaresi nedir
    y.t.d.
    Bilançoyu dikkatle incelemek lazım...Yapılan yatırımlar var ve şirket bu konuda çıtını çıkarmıyor...Hiç bir açıklama yok....Makine alışı var....Hiç bir açıklama yok....İş kapatmaya gelince yedi düvele duyuruyorlar...

Bilanço özenle zarar açıklanması için elde olan tüm imkanlar sarf edilmiş....

Tüm bunların çaresi var...Beklentime ''Yeni Vergi Yasası'' ekliyorum...

Kasten vergi kaçırmak için böyle alavere dalavere yapanların mal varlığına/şirketine el konulacak inşallah...Göreyim bundan sonrasını....

Tire'de er veya geç inceleme yapılacaktır....Bir bunlar uyanık sanki...Örtülü kar transferi....Neymiş SAP sistemi imiş...Yahu bu programın 10 kat daha iyileri var....

Neymiş know how desteği imiş....Yesinler desteğini...Bulsana yurt dışı pazarı....İhracat Halen 50 milyon bile değil...İthalatın 1/5'i kadar ancak....

Pazarlama desteği bu mu? Bir de buna para ödeniyorsa vay halimize....

Verimlilik için zaten hiç bir işe yaramayan Yatırımcı ilişkileri bölümünü kapatsınlar...Zaten bir işe yaramıyor...

Haa bu arada bence bilanço o kadar kötü değil....Pazartesi muhtemelen + açarak 1,92 de ki boşluğu kapatmak için uzun ince bir yolculuğa çıkacaktır. Sene sonunu tüm bu olumsuzluklara rağmende karla kapatacağını tahmin ediyorum...

....Yatırım Kapsamında Değildir....

7. Demedi demeyin bu gelen Bedellinin ayak sesleridir. Derin spk iş başında

8.  Alıntı Originally Posted by kagan_44 Yazıyı Oku
    Demedi demeyin bu gelen Bedellinin ayak sesleridir. Derin spk iş başında
    Ne yapacaksa yapsın hani diyorlar ya hisseleri topladı BIST kotundan çıkaracak...Bedelli yaparsa en çok parayı kendi koyacak...Buyursun yapsın...Ha bu arada bedelli yapsın hiç değilse gelecek parayı finansman maliyeti olarak kullansın...Bu durumdan kat be kat iyi olur...

Sayfa 294/466 İlkİlk ... 194244284292293294295296304344394 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •