Sayfa 312/466 İlkİlk ... 212262302310311312313314322362412 ... SonSon
Arama sonucu : 3727 madde; 2,489 - 2,496 arası.

Konu: MNDTR - Mondi Turkey Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş.

1. KM 2 kağıt makinesi bir süre önce üretimine ara verildi ve sonrasında tamamen durduruldu. Hissedarların kabusu olacak sürecin fitili burada ateşlendi...

Bu makinenin amortisman değeri sıfırlandığından dolayı artık satılıp elde edilecek gelir tamamen kar veya yeni makine için bir miktar kaynak yaratabilir.

Satılması bizi 4. çeyrekte olumlu ilave kar artışına götürebilir. Bu aralar bunun haberi inşallah düşer. Benim bir beklentimde bu...

Tire Mondi hisse geri alımı ile birlikte bu haber hisseye olumlu katkı sağlayacaktır.

Son iki haftada hissede yabancı alışları var. Bunlar tamamen tesadüf olamaz...

Bir şeyler olacak ama ne? Sabırla bekleyelim ve görelim...

...Yatırım Tavsiyesi Değildir...

2. her yıl temettü veya bedelsiz veren şirketi aldılar 13 yıl boyunca temettü ödemediler.ileride 13 yıl önce aldıkları dolar değerinin yarısına borsadan çekmesine spk müsade edermi sizce. yaparlarmı yaparlar..

3. Bize lazım olan Texas'ın da zaman zaman hatta üstüne basa basa söylediği gibi iyi bir haber...ABD ve dünya borsaları rekorlar kırıyor. ABD seçimlerine kadar bir karışıklık olmayacağını düşünürsek özellikle endeks kağıtları ve bence sanayi hisseleri öncülüğünde yükseliş kaçınılmaz. ABD ve Çin ticaret savaşları da iyileşme gösteriyor...

Ucuz kalan hisseler içinde birinci sıradayız bu artık bize kar yazar. Endeks kağıtlarında yeterince prim aldığımızda gelir Mondi'nin elinden alırız hisseleri o düşünsün...

Kazan kazan mümkün (win-win)

İlk olumlu bir haberde hatta uykuda sayıkladıklarında bile 2.00 üstüne atarız. Bence artık bu kaçınılmaz...Tabii şahsi düşüncelerim...

Bu hafta 105 bin veya çok yakın civarı (104 500) vs bizi her yönüyle coşturur....Sonra 115 bin hedefine gideriz...

Umutsuzluk ve borsa yan yana geldiğinde otomatikman zarar oluşur. Bir hedef belirlemek ve ona göre hareket etmek lazım...Tabii ki borsada kazanan yanında kaybedenlerde olacaktır.

Tire yatırımcısı yeterince kaybetmedi mi? Sizce?

Bence artık kazanma zamanı....

Benim söz ve düşüncelerim tabii ki beni bağlar...En doğrusunu gene kendiniz bilirsiniz...

''Şişman Kadın Sahneye Çıkmadan Opera Bitmez''

...Yatırım Tavsiyesi Değildir...

Benim düşünceme Göre de artık zamanı geldi Tire yatırımcısı çok kaybetmiştir sayın Entirika nın Dediği gibi kaybetme zamanı bitti eskiler için....Ama mondi bunu çok seviyor olumlu haberi olsa bile yansıtmıyor kötü haberde ise sağır sultan duyuyor.... Bunlar işini çok iyi biliyor hisseyi öldürme baskı yaptırma örtülü kaarını kaçırma temettü vermeme gibi ve bazı şeyleri çok iyi yapıyorlar yıllardır bunu izliyoruz....!!!
    Yarın 1.70 rahat geçeceğiz diye düşünüyorum bakalım 1.79 denemesi nasıl olacak geçenlerde denedi bilinçli olarak düşüyor günlerde hatırlayanlar bilir.... Yarın bu denemeyi yapacağını düşünmekteyim bakalım ne yapacak 1.79 alıp yada geçip 1.71 gelme ihtimali olabilir genelde zirvelerde aşağı düşüyor ya tahminim bu olur ve daha iyi bir haber daha gönder da geçer inşallah diyelim....

Bunlar benim şahsi düşüncelerim olup yatırım tavsiyesi asla değildir Borsa şakaya gelmez herkes kendinden sorumludur Her şey gönlünüzce olması dileklerimle bol kazançlar !!!

;)

Birde aklıma gelmişken Bu kadar işlem hacminin bir mantığı olmadığını düşünüyorum bu kadar dolaşımda satacak kye yatırımcısı yok zaten eskiler bekliyor satmıyor... Yani paslaşıyorlar boyuna Bu virmanlama işi Mondiye ne zaman olacak diye beklemekteyim küçük yatırımcı yatırımcı mondinin elinde olmayan hisse %10 olduğunu düşünmekteyim geri kalanını ne zaman resmiyette %10 olduğunu düşünmekteyim geri kalanını ne zaman resmiyette geçirecek hesabına göreceğiz Aylarımı yıllarımı.....;)

Asla yatırım tavsiyesi değildir sadece salladım ya tutarsa....!!!!!

:haha:

6. Çok basit kendi aralarında top çeviriyorlar...Bu arada hedefledikleri oranda kağıda sahip olma çabası var ve her şeye rağmen boşa gidiyor.

Vazgeçmiyorlar bu kesin ama bende de ''Katolik Nikahı'' var...Asla da pes etmem..Ne zaman hedefime gelir ''Şişman Kadın'' o zaman veda eder kalana hayırlı olsun derim...

Alıntı Originally Posted by Entrika Yazıyı Oku
    Çok basit kendi aralarında top çeviriyorlar...Bu arada hedefledikleri oranda kağıda sahip olma çabası var ve her şeye rağmen boşa gidiyor.

Vazgeçmiyorlar bu kesin ama bende de ''Katolik Nikahı'' var...Asla da pes etmem..Ne zaman hedefime gelir ''Şişman Kadın'' o zaman veda eder kalana hayırlı olsun derim...
    Bazen de o dediklerimiz olmuyor işte hemen bir tuşla iş biter nelerini gördük sattıklarımız neler neler oldu hiç satmaz dediklerimiz bile uçtu gittiler...Borsanın en kötü hisseleri bile kaç misli yaptı yani tahtası çok dandik olan hisselerden bahsediyorum Selçuk gıda lüks kadife bunlar örnek vb.... Bakalım dört gözle bekliyoruz işte ne yapalım yapacak başka bir şey yok varda yok çünkü alış Fırsatı da veriyor Satış fırsatı da veriyor para kazanmak hiçten bile değil tabii ki yapabilene....Kimseye de demem yap diye sadece fırsatları değerlendirene yapabilene tebrikler diliyorum.... Bu tahtacıyı halt edenin ellerinden öperim....

Asla ytd....!!!!

8. Bu gecelik bu kadar. İyi geceler....

Sayfa 312/466 İlkİlk ... 212262302310311312313314322362412 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •