Special Days Image
Sayfa 347/466 İlkİlk ... 247297337345346347348349357397447 ... SonSon
Arama sonucu : 3726 madde; 2,769 - 2,776 arası.

Konu: MNDTR - Mondi Turkey Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş.

1. Gerçi bunun huyu degildir pek tavan ama,bellide olmaz

2.  Alıntı Originally Posted by Entrika Yazıyı Oku
    En dış kulvardan AYEN'de geliyor...
    gelsin bakalım o zaten cepte maliyet 2,11 oda en yüksek olan.....arada filim ayın 28 den sonra kopar.....y.t.d.

3.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    son zamanlarda çok hareketliydi tire merak ettim ne oluyor diye ?? bazı yerlerde yabancı ortaklıktan bahsediyorlar bu fısıltı ne kadar doğru bilmiyorum...topiğe gireyim dedim bu atışmaları gördüm...

bence atışmalara gerek yok sizin kavganız ile hisse aşağı da inmez yukarı da gitmez...her yatırımcının bakış açısı farklıdır...b-g arkadaşı az çok tanırım kötü niyetli değildir ama her girdiği hisseye de geçme ve geçirilme gözü ile bakar...doas fiyatı 4,70-5,00 aralığında iken de hep size geçirdiler de geçirdiler diyordu...tabi belli bir süre sonra insanın da morali bozuluyor ve hisseye güveni kalmıyor....sayesinde bende 4,95 maliyetli tüm doas hisselerini 5,06 dan verdim...ben verdikten sonra da hisseyi gördünüz bir ay içinde 9,50 civarlarına çıktı.... artık bazı yatırımcıları tanımak gerekiyor ve bence fazla da ciddiye almamak gerekiyor...

fikriniz sizin olsun ve kimseden etkilenmesin...tabi tire düşer mi çıkar mı o konuda hiç bir fikrim yok ama endeks 105 lere gelirken tirenin hala dip seviyelerinde kalacak olması mantığa aykırı idi...öyle veya böyle hisseyi çıkarmaya karar verdiler...

bu tür agresif çıkış ve düşüşlerin olduğu hisselerde işlem hacminin rekor kırdığı vakitlerde satmalı ,işlem hacminin de minimum olduğu vakitlerde de almalıdır..
     Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    teknik gözle baktığımda ise bir önceki günde 125 milyon işlem hacmi yaptığını görüyorum.. ve asıl agresif çıkışını 1,67 den başlattığını görüyorum...dün ise işlem hacmini 40 milyona kadar düşürmüştür ve bir çeşit kendini soğutmaya çalışmıştır...aslında teknik olarak 1,80 önemli bir desteğiymiş ( fibo destek seviyesi ) ..gün boyunca da zaten bu destek çalışmış..ama gün sonunda sanki millete sattırmak için 1,80 i aşağı kırarak milletin stoplarını patlatmak istemişler ve kapanışı 1,79 dan yapmışlar görünüyor...

eğer çıkan haberlerin aslı var ise ??? bu hisse bana göre 1,75-80 aralığında düzeltmesini tamamlamalıdır...ama aslı yok ise o zaman da b-g arkadaşımızın dediği gibi geçme ve geçirme penceresinden bakılabilir...ama geçme ve geçirme işleri olsa dahi bence 1,70 aşağı kırılmamalıdır..sonuçta endeks ciddi oranda çıktı 2,69 u geçen aylarda gören bir hisse çok da aşağıda kalmamalı....temel olarak hatırladığım kadarıyle cirosu iyi olan ama karlılığında biraz sıkıntısı olan bir hisseydi...zirve yaptığı aylardan sonra ekonomik krizimiz derinleşince tire de kar olarak çok etkilendiğini hatırlıyorum...ekonomi düzelmeye başladığı en azından faizlerin ve dövizin artık sakinleştiği bu ortamda bilanço olarak tirenin de toparlanması mantığa uyar...

belki de ağalar bu düzelmeyi gördükleri için şimdiden bir hareket başlatmış olabilirler..

neyse dostlar elimde olmayan bir hisse hakkında fazla konuştum...kusura bakmayın...ben hepimize başarılar diliyorum...
     Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    peki elimde karel olmasaydı ve başka bir hisse alternatifim olmasaydı ve tireyi de çok beğeniyor olsaydım acaba tireyi bu şartlarda kaçtan alırdım...şu anda ben bu soruyu kendi kendime soruyorum...

bu soruyu şu şekilde cevaplardım...öncelikle tireye ayırdığım sermayenin 1/3 ü nü 1,75-80 aralığından alış için kullanırdım...1/3 ünü de 1,75 ten alış için kullanırdım , 1/3 ünü de 1,70 ten kullanırdım...her ne kadar geçme ve geçirilme riski olsa dahi ben bu şekilde davranırdım...

risk elbette her hissede oldu ve olacak da ama ekonominin canlanmaya başladığı bu ortamda tüketim de ister istemez canlanacaktır ..tüketimin olduğu yerde elbette ambalaj sektörü de canlanacaktır...buda zarara geçecek olsam dahi bana hep umut verecek olacaktı...

neyse dostlar fazla yorum yapmayayım artık...siz bildiğiniz gibi davranın..herkesin kararı kendinedir ve bu vereceği kararın da sonuçları ile kendisi karşılaşacaktır...doğru karar vermiş ise piyasa ödül olarak ona kar verecektir..yanlış karar vermiş ise de piyasa ona ceza olarak zarar verecektir..
    9,11,2019 tarihinde bu yorumları yapmış idik...geçirecekler diyenlere aldırmamak gerektiğini söylemiştik...elinde bulunduranlar hayrını görsün..tebrikler..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4.  Alıntı Originally Posted by philosopher Yazıyı Oku
    1,93"ten verdim palanın kucağına 1 kademe malı,bugün benden iyisi yok...

Paylaşımlarım sohbet amaçlıdır...
    Gelenek bozulmadı , verdiğim tavana yanaştı , en son klgyo , şimdi de tire.
    Bugün de ihyay verdim , o da eli kulağındadır tavan olmaya...

Paylaşımlarım sohbet amaçlıdır...
    Bu forumda yazdığım yazılar yatırım tavsiyesi içermemektedir.Yazdığım yazıdaki ifadelerden etkilenip de yatırım yapan veya yaptığı yatırımdan vazgeçen kişilerin hareketlerinden sorumlu değilim.Tüm yazılarım paylaşım,sohbet ve geyikten ibarettir...

5. zorennnnnn entrika

Seans ortalaması 2.03 Şu an bakalım kaçtan kapatacak 2,01 2.00 kapatıcağını düşünmekteyim bakalım ne yapacak Bu reklamcılar... Daha yükseltmek için Malını satmayıp tutacak mı bu beyzade ve yandaşları yoksa Seans sonu aşağı basıp şenlik mi yapacaklar...??!!
    Bekleyip göreceğiz....

Kesinlikle yatırım değildir....!!!!!

7.  Alıntı Originally Posted by Texasradikal Yazıyı Oku
    Seans ortalaması 2.03 Şu an bakalım kaçtan kapatacak 2,01 2.00 kapatıcağını düşünmekteyim bakalım ne yapacak Bu reklamcılar... Daha yükseltmek için Malını satmayıp tutacak mı bu beyzade ve yandaşları yoksa Seans sonu aşağı basıp şenlik mi yapacaklar...??!!
    Bekleyip göreceğiz....

Kesinlikle yatırım değildir....!!!!!
    2.06 ile 2.11 arasındaki işlem hacmi halka açıklık oranı kadar.dolasyısıyla bu alanı speğe brakmalı.çalsın oynasın.ama 2.11 geçilirse iş değişir.y.t.d.

Alıntı Originally Posted by çulsuz Yazıyı Oku
    2.06 ile 2.11 arasındaki işlem hacmi halka açıklık oranı kadar.dolasyısıyla bu alanı speğe brakmalı.çalsın oynasın.ama 2.11 geçilirse iş değişir.y.t.d.
    Son dakka tavana da götürebilirler beyzade ve çocukları yapılan olay şu hisseyi patron götürmüyor grafiklerde olumlu onlardan önce davranıp yukarı çektiler benim gördüğüm budur bal tutan kaymağını yermiş bizim mondi uşakları Yatırımcısına yedirmiyor başkaları gelip yerler işte olay bu bence....;)

Alsat tut tavsiyesi asla değildir...!!!!

Sayfa 347/466 İlkİlk ... 247297337345346347348349357397447 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •