Sayfa 35/466 İlkİlk ... 2533343536374585135 ... SonSon
Arama sonucu : 3726 madde; 273 - 280 arası.

Konu: MNDTR - Mondi Turkey Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş.

Bugün hareket bekliyorum Bakalım nereye götürecekler....

Bugün 2.21 2.27 geçilebilir dileklerimizle...

2. Tire yatırımcısının iyi dileklere bu aralar çok ihtiyacı var.

3.  Alıntı Originally Posted by Texasradikal Yazıyı Oku
    Bugün hareket bekliyorum Bakalım nereye götürecekler....

Bugün 2.21 2.27 geçilebilir dileklerimizle...
    210 gecemiyo 227 cokk hayal kurmusun sen

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by ferhatla Yazıyı Oku
    210 gecemiyo 227 cokk hayal kurmusun sen

Arkadaşım ne hayali...hayal dediğin farklı bir şeydir....
    Hiç olmayacak bir şey hayaldir...
    2.10’u geçemiyor derseniz olmaz....
    koy bakalım nasıl geçiyor Varsa yüksek lotunuz kim koyarsa koysun lotları 2.10 dan uçarak alırlar...,
    Tahtada kimin yabancı kimin Kye satıcısı olduğunu bilirler bu çakallar...

Bilanço haberinin ne olacağını onlar biliyor zaten....
    Onlar sadece şu an alay ediyorlar Dalga geçiyorlar baskıya devam ediyorlar....
    Yıllardır istedikleri lotları alıp ve satıp düşük hacimle aşağı düşürerek tekrar mallarını yerine koyup...yeri geldiğinde mondiye aktarılacaktır bu lotlar...şahsıma ben böyle düşünüyorum...,!!!

Az kaldı d*****n kuyruğu kopacak....

Ben kimseye ne al derim ne sat ne de tut...!!!!

5.  Alıntı Originally Posted by Texasradikal Yazıyı Oku
    Arkadaşım ne hayali...hayal dediğin farklı bir şeydir....
    Hiç olmayacak bir şey hayaldir...
    2.10�u geçemiyor derseniz olmaz....
    koy bakalım nasıl geçiyor Varsa yüksek lotunuz kim koyarsa koysun lotları 2.10 dan uçarak alırlar...,
    Tahtada kimin yabancı kimin Kye satıcısı olduğunu bilirler bu çakallar...

Bilanço haberinin ne olacağını onlar biliyor zaten....
    Onlar sadece şu an alay ediyorlar Dalga geçiyorlar baskıya devam ediyorlar....
    Yıllardır istedikleri lotları alıp ve satıp düşük hacimle aşağı düşürerek tekrar mallarını yerine koyup...yeri geldiğinde mondiye aktarılacaktır bu lotlar...şahsıma ben böyle düşünüyorum...,!!!

Az kaldı d*****n kuyruğu kopacak....

Ben kimseye ne al derim ne sat ne de tut...!!!!
    20 bin lotum var 230 maliyetli 210 dqn delimiyim veriyim satan yoksa yukarilara surmesi lazim degilmi 230 yazacam gelecekmi bakalim

6. Madem istekliler o kadar almaya yazdim 230 gelsin alsinlar zaten benden baska satici yok kademelerdeki kendi lotlari

***TIRE*** MONDİ TİRE KUTSAN KAĞIT VE AMBALAJ SANAYİ A.Ş.( Faaliyetlerin Kısmen veya Tamamen Durdurulması ya da İmkansız Hale Gelmesi

***TIRE*** MONDİ TİRE KUTSAN KAĞIT VE AMBALAJ SANAYİ A.Ş.( Faaliyetlerin Kısmen veya Tamamen Durdurulması ya da İmkansız Hale Gelmesi )

İlgili Şirketler []
    İlgili Fonlar []
    Türkçe
    Faaliyetlerin Kısmen veya Tamamen Durdurulması ya da İmkansız Hale Gelmesi

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
    Evet (Yes)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    28.02.2019
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
    Hayır (No)
    Bildirim İçeriği

Bildirime Konu Durumun Niteliği
    Tire kağıt fabrikamızdaki iki adet kağıt makinasından birisinin üretiminin daimi olarak durdurulması
    Durdurulan/İmkansız Hale Gelen Faaliyetler Hakkında Bilgi
    Tire kağıt fabrikamızda yer alan iki adet kağıt makinasından birisi olan KM-2 nolu kağıt makinasındaki üretimin daimi olarak durdurulması
    Faaliyetlerin Durdurulmasının/İmkansız Hale Gelmesinin Nedeni
    İç piyasa koşullarındaki olumsuz gelişmeler ve bu koşullar altında, KM-2 nolu kağıt makinasının mevcut teknolojisini yenilemek için yatırım yapmanın, yüksek maliyeti nedeniyle ekonomik olarak elverişli olmaması
    Varsa Yetkili Organ Karar Tarihi
    26.04.2019
    Faaliyetlerin Durdurulmasının/İmkansız Hale Gelmesinin Geçerlik Tarihi
    26.04.2019
    Faaliyetlerin Durdurulmasının/İmkansız Hale Gelmesinin Şirketin Toplam Üretimine Etkisi
    Tire kağıt fabrikasındaki diğer (daha büyük olan) kağıt makinası (no. KM-1), kağıt üretimine ve müşteri taleplerini karşılamaya devam edecektir. Kağıt talebinin azalmasına yol açan mevcut iç piyasa koşulları ve Şirket yönetimi tarafından alınan tedbirler, durumun müşterilere etkisini asgariye indirecektir. Şirketin gerek Tire kutu fabrikasındaki gerekse tüm diğer fabrikalarındaki oluklu mukavva kutu faaliyeti bu durumdan etkilenmeyecektir.
    Faaliyetlerin Durdurulmasının/İmkansız Hale Gelmesinin Şirketin Toplam Satışlarına Etkisi
    Şirket yönetimi tarafından alınan tedbirler neticesinde, toplam satışlara etkisinin asgari seviyede tutulacağı tahmin edilmektedir.
    Kısmen Durdurma Sözkonusu ise Durdurulan Faaliyetlerin Toplam Üretim ve Satışlar İçindeki Payı
    Kağıt talebinin düşmesine yol açan mevcut iç piyasa koşulları nedeniyle, söz konusu kapatma kararının Şirketin satışlarına etkisinin, toplam satışların %10'undan az olması tahmin edilmektedir.
    İş Akitleri Feshedilen/Feshedilecek Kişi Sayısı
    60 kişi
    Ödenen/Ödenecek Kıdem Ve İhbar Tazminatlarının Toplamı
    Yaklaşık 3.400.000 TL
    Şirket Yönetimince Alınan Tedbirler
    Müşteriler ve çalışanlar üzerindeki etkisini asgariye indirecek tedbirler alınmaktadır.
    Yeniden Faaliyete Başlanması İçin Gerçekleşmesi Gereken Olaylar
    Şirket yönetimi, KM-2 nolu kağıt makinasında yeniden faaliyete başlanmasını planlamamaktadır ancak Şirket Tire kağıt fabrikasındaki (daha büyük olan) diğer kağıt makinasında (no. KM-1) kağıt üretimine devam edecektir.
    Yeniden Faaliyete Başlanacaksa Öngörülen Tarih
    Şirket yönetimi KM-2 nolu kağıt makinasında yeniden faaliyete başlanmasını planlamamaktadır ancak Şirket Tire kağıt fabrikasındaki (daha büyük olan) diğer kağıt makinasında (no. KM-1) kağıt üretimine devam edecektir.
    Şirketin Süreklilik Varsayımının Nasıl Etkileneceği
    Şirketin sürekliliğine bir etkisi olmayacaktır.
    Açıklamalar

Şirket Yönetim Kurulu'nun 26 Nisan 2019 tarihli kararı çerçevesinde (a) iç piyasa koşullarındaki olumsuz gelişmeler ve (b) bu koşullar altında, KM-2 nolu kağıt makinasının mevcut teknolojisini yenilemek için gerekli olan yüksek maliyetli yatırımı yapmanın, ekonomik olarak elverişli olmaması nedenleriyle TOKİ Mah., Hasan Tahsin Cad. N 28 Tire, İzmir adresinde yer alan Tire kağıt fabrikamızda bulunan iki adet kağıt makinasından daha eski olanında (no. KM-2), üretimin daimi olarak durdurulmasına karar verilmiştir.

Şirket, KM-2 nolu kağıt makinasındaki üretimini durdurma kararı almadan önce, farklı alternatifleri değerlendirmiştir. Tire kağıt fabrikamızdaki diğer kağıt makinasında (no. KM-1) kağıt üretimine devam edilecek iç piyasadaki müşterilerimizin talepleri, kar marjı yüksek bir ürün gamı ile karşılanacaktır. KM-2 nolu kağıt makinasındaki üretimin durdurulması, Şirket'in Tire kutu fabrikasındaki ve diğer fabrikalarındaki oluklu mukavva kutu faaliyetini etkilemeyecektir.

Şirketimiz Yönetim Kurulu, KM-2 nolu kağıt makinasındaki üretimin daimi olarak durdurulmasından etkilenen 60 çalışanımıza, iş akitlerinin karşılıklı olarak feshedilmesi için ikale teklifinde bulunulmasına karar vermiştir. Çalışanlarımıza, kıdem süreleri ile orantılı olacak şekilde ikale bedeli teklif edilecektir.

Konuyla ilgili başka bir gelişme olması halinde kamuya duyurulacaktır.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/758323

BIST

(26/04/2019 - 16:30:20)

8. Habere bak be hadi bakalim 2 altindan herkes alabilir simdi

Sayfa 35/466 İlkİlk ... 2533343536374585135 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •