Sayfa 404/466 İlkİlk ... 304354394402403404405406414454 ... SonSon
Arama sonucu : 3726 madde; 3,225 - 3,232 arası.

Konu: MNDTR - Mondi Turkey Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Entrika Yazıyı Oku
    Buradaki hedeflerimin 4/5 i gerçekleşti. Kendimize verdiğimiz bir söz var. Kısmet olursa 14 TL hedefi için ayırdığım lotlar bekliyor. Düzeltme sonrası çift hanelerde kalıcı olursa. Muhtemelen görürüz. Esasında en çok merak ettiğim bilanço nasıl gelecek? -16 Milyon kara dönerse ve 2018 yılı 4. çeyrek benzerine yakın olursa muhtemelen bu günkü seviyelerin 3 katını görmek mümkün olabilir.

Buradan hisseye girenler için bence 25 TL hedefi hiç de yanıltıcı olmaz. 2020 Yılı içinde sektörel fırsatlar. Kur ve faizlerin stabil olması...Yeni Hal yasası düzenlemeleri sıralanabilir...İhracatta konacak hedefler ve gerçekleşme oranları yönü tayin edecektir...

Şöyle de bakılabilir...Daha düne kadar ofise aldığımız A4 kağıdı 10 TL'den 35-40 TL civarına çıktı....Buna bir de yaz aylarında yaşanacak gıda enflasyonu için kaliteli ambalaj/mukavva en az %35 oranında fireyi önler...

Tire Mondi 2020 yılında 2 Milyar TL ciro hedefi ile 750 Milyon USD piyasa değerini hedefleyebilir. Buna ulaşmak için ihracat çok önemli...Jeopolitik risklerin azalması ile yakın coğrafyanın en önemli sektörel tesislerine sahip olan Mondi bunu gerçekleştirebilir.

Buradan da anlaşılabileceği gibi henüz oyun yeni başlıyor....Ben çok düşük seviyelerden maliyetlendiğim hisseyi 3TL'den başlayan çeşitli kademelerden sattım. 4/5 oranında oldukça başarılı gerçekleşen hedeflerim şimdi son halkasını bekliyor. Bunun için sanırım çok da beklemeyeceğim....Bence tabii ki...

Kalanlara, yeni hisseye girenlere inandıkları hedeflerine ulaşmalarını dilerim...Beni merak edenlere eski göz ağrımda olduğumu belirtmek isterim.

Orada verilecek savaşa ''Siz karışmayın sadece izleyin''

....Yatırım Tavsiyesi Değildir...
    Günaydın iyi sabahlar eski göz ağrınızı öğrenebilirmiyim

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Yücel abim eski göz ağrını bana özelden at lütfen reysaş mı acaba ???
    Benim şahsi fikrime göre 4. Çeyrek çok kar beklemek hayal olabilir..,bu sene ilk çeyrek çok iyi olabilir tahminim...ben düzeltme olmadığını düşünmekteyim 6 tl civarı fiyatlar görülebilir....tahtacı işini güzel yaptı tahtacılar malını sahiplerine malını verip aşşağıya düşürecekler....bakalım gidiş hatını düzeltmesini nereye getirip yeni hedefler neresi olacaktır....10.20 sonuçta görüldü bakalım sayın entirikanın dediği gibi kağat sektöründe fiyatlar yükseliyor hisse değer bakımından çok ucuzluk var hele tirede ise değer bazında çok düşük kaldıydı...umarım herkes gittiği hissede kazançlı çıkar bol şanslar herkese....🙏🙏🙏🙏

Asla ytd...!!!!

4.  Alıntı Originally Posted by Texasradikal Yazıyı Oku
    Yücel abim eski göz ağrını bana özelden at lütfen reysaş mı acaba ???
    Benim şahsi fikrime göre 4. Çeyrek çok kar beklemek hayal olabilir..,bu sene ilk çeyrek çok iyi olabilir tahminim...ben düzeltme olmadığını düşünmekteyim 6 tl civarı fiyatlar görülebilir....tahtacı işini güzel yaptı tahtacılar malını sahiplerine malını verip aşşağıya düşürecekler....bakalım gidiş hatını düzeltmesini nereye getirip yeni hedefler neresi olacaktır....10.20 sonuçta görüldü bakalım sayın entirikanın dediği gibi kağat sektöründe fiyatlar yükseliyor hisse değer bakımından çok ucuzluk var hele tirede ise değer bazında çok düşük kaldıydı...umarım herkes gittiği hissede kazançlı çıkar bol şanslar herkese....��������

Asla ytd...!!!!
    Bu Yücel abini bende çok merak ettim...

5. Sevgili Texas,
    Önce bir bilançoyu görelim. Bence bilanço -16 Milyon zarar kara dönecek. Soru şu ne kadar kar? 25-50 Milyon lira arası olursa fevkalade güzel olur. Ben bu aralığı tahmin ediyorum.

İlk çeyrek bilanço Tire Mondi kötü getiriyor. Nedenlerini zaten biliyoruz. Tabii bunları görür müyüz? 14 TL hedefine ulaşırsa ben artık satışlarımı tamamlamış olurum. Şunun şurasında az bir hissem kaldı.

Selamlar...

...Yatırım Tavsiyesi Değildir...

Not : Prensip gereği kimseye özelden hisse önerisinde bulunmuyorum. Tüm paylaşımlarım zaten bu forumda yer alıyor.

6. rysas tavan buda tavan yapsa bari zararımızı kurtarsak
    kaybetmek kolay kazanmak zordur.

7. açıkçılar düşüremediler bir tavan yapsa
    kaybetmek kolay kazanmak zordur.

Alıntı Originally Posted by Entrika Yazıyı Oku
    Sevgili Texas,
    Önce bir bilançoyu görelim. Bence bilanço -16 Milyon zarar kara dönecek. Soru şu ne kadar kar? 25-50 Milyon lira arası olursa fevkalade güzel olur. Ben bu aralığı tahmin ediyorum.

İlk çeyrek bilanço Tire Mondi kötü getiriyor. Nedenlerini zaten biliyoruz. Tabii bunları görür müyüz? 14 TL hedefine ulaşırsa ben artık satışlarımı tamamlamış olurum. Şunun şurasında az bir hissem kaldı.

Selamlar...

...Yatırım Tavsiyesi Değildir...

Not : Prensip gereği kimseye özelden hisse önerisinde bulunmuyorum. Tüm paylaşımlarım zaten bu forumda yer alıyor.
    Prensibin gereğiyse sorun yok...14 TL de nikahın bitmiş oluyor demekki ama ben senin çok sattığını düşünmüyorum oda senin taktiğin olabilir....😉

Tahtacı bu hissede yapacağını çok iyi yapmıştır 2 aylık periyotta tabiki...daha gideri varmı sorusuna tabiki var....fakat bu yüksekten mallananlar için risk çok yüksek eskiler satmadıysa fiyat 9 tl 10 tl üstünde kaçırılmıyacak fırsatlardır....Bakalım bilanço gerçekten kara geçecekmi yoksa gene indera gandi yapıp olumsuzluk yapıp hisseyi aşşağı çekme planımı olacak göreceğiz....

Asla ytd...!!!!

Sayfa 404/466 İlkİlk ... 304354394402403404405406414454 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •