Special Days Image
Sayfa 416/466 İlkİlk ... 316366406414415416417418426 ... SonSon
Arama sonucu : 3726 madde; 3,321 - 3,328 arası.

Konu: MNDTR - Mondi Turkey Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş.

2. 6.73 ile düşene onaya geldi.. BOZMAZSA.. bakalım günü kaçtan kapayacak ?

3. https://www.advantageaustria.org/tr/...uerkei.tr.html

Cok kabaca Mondi'yi tanimayanlar icin (Benim gibi) kabaca bilgi.

2007 de 106 Milyon dolar odemis %54 icin, yani %100 yaklasik 200 Milyon Dolar.
    200 Milyon ise sermayesi, pay basina 1 Dolar kadar diye hesapliyorum.

Ekteki kaynaga gore 34 ulkede faaliyet gosteren, Avusturya ve Guney Afrika kokenli bir sirket. CEO, Sevinc Yener Cimecioglu, Most Powerfull ilk 50 icindeymis, Tire pay sahiplerine, yatirimcisina nasil bir fayda saglayacak, piyasa degerini arttirabilecek mi?..Gorecegiz, 2018 den beri izleyen varsa gördüklerinden memnun olabilir, bugunlerde yatirimcisi olanlar ise pek memnun olmayabilir, zira son donemde piyasa fiyati bir miktar manipule edilmis gorunuyor diger yandan ambalaj sektoru pandemide guclenmis olmali, bunun TIRE ye yansimalarini muhtemelen zaman icinde gorecek bekleyenler.
    Son donemde Tacirlerin dikkat cekici alimlari var ancak fiyata beklendigi gibi yansimiyor, eger GORUNDUGU GIBI ise maliyetleri bu fiyatlar, "sirkete inanan ya da bir bildigi olan " gibi korkusuzca aliyor, umarim sonu hayirli olur bekleyene, umut dunyasi.
    Trader mantiginda yatirimcilar da var (Dogal olarak..), ilk intiba, bunlar arasinda BURGAN oldukca basarili, firsat bulmusken tebrik etmek isterim.
    TIRE, aklimda sert hareketleri ile kalmis, diger sektor sirketleri gibi yukari hareketlenmesini umuyorum, kucuk bir yatirimcisi olarak, zaman zaman yapiyor da ANCAK volatilitesi cok yuksek, bu da trade etme hevesinde olan kucuk yatirimciyi yaniltabilir zira birkac haftadir surekli kısa git gel ile yerinde sayiyor, inandiriciligini kaybediyor, CEO Sevinc hanimdan "uluslararasi bir sirkete yakisir" guzel haberler duymayi umut ediyoruz, kariyeri buna cok musait🙂

Ve tabi YTD, kucuk bir analiz ve beklenti ifadesinden ibaret diger yandan TIRE yatirimi herkesin risk profiline uygun olmayabilir, gecmis fiyat hareketlerini ve sirket finansal arsivini iyi okumak ve bizzat analiz etmek gerek.

https://www.istekadinlar.com/m/sevin...grafi,306.html

https://www.mondigroup.com/en/newsro...n-in-business/

4.  Alıntı Originally Posted by COLDROCK Yazıyı Oku
    https://www.advantageaustria.org/tr/...uerkei.tr.html

Cok kabaca Mondi'yi tanimayanlar icin (Benim gibi) kabaca bilgi.

2007 de 106 Milyon dolar odemis %54 icin, yani %100 yaklasik 200 Milyon Dolar.
    200 Milyon ise sermayesi, pay basina 1 Dolar kadar diye hesapliyorum.

Ekteki kaynaga gore 34 ulkede faaliyet gosteren, Avusturya ve Guney Afrika kokenli bir sirket. CEO, Sevinc Yener Cimecioglu, Most Powerfull ilk 50 icindeymis, Tire pay sahiplerine, yatirimcisina nasil bir fayda saglayacak, piyasa degerini arttirabilecek mi?..Gorecegiz, 2018 den beri izleyen varsa gördüklerinden memnun olabilir, bugunlerde yatirimcisi olanlar ise pek memnun olmayabilir, zira son donemde piyasa fiyati bir miktar manipule edilmis gorunuyor diger yandan ambalaj sektoru pandemide guclenmis olmali, bunun TIRE ye yansimalarini muhtemelen zaman icinde gorecek bekleyenler.
    Son donemde Tacirlerin dikkat cekici alimlari var ancak fiyata beklendigi gibi yansimiyor, eger GORUNDUGU GIBI ise maliyetleri bu fiyatlar, "sirkete inanan ya da bir bildigi olan " gibi korkusuzca aliyor, umarim sonu hayirli olur bekleyene, umut dunyasi.
    Trader mantiginda yatirimcilar da var (Dogal olarak..), ilk intiba, bunlar arasinda BURGAN oldukca basarili, firsat bulmusken tebrik etmek isterim.
    TIRE, aklimda sert hareketleri ile kalmis, diger sektor sirketleri gibi yukari hareketlenmesini umuyorum, kucuk bir yatirimcisi olarak, zaman zaman yapiyor da ANCAK volatilitesi cok yuksek, bu da trade etme hevesinde olan kucuk yatirimciyi yaniltabilir zira birkac haftadir surekli kısa git gel ile yerinde sayiyor, inandiriciligini kaybediyor, CEO Sevinc hanimdan "uluslararasi bir sirkete yakisir" guzel haberler duymayi umut ediyoruz, kariyeri buna cok musait��

Ve tabi YTD, kucuk bir analiz ve beklenti ifadesinden ibaret diger yandan TIRE yatirimi herkesin risk profiline uygun olmayabilir, gecmis fiyat hareketlerini ve sirket finansal arsivini iyi okumak ve bizzat analiz etmek gerek.

https://www.istekadinlar.com/m/sevin...grafi,306.html

https://www.mondigroup.com/en/newsro...n-in-business/

Elinize sağlık, burada böyle araştırmacı yeni yatırımcı dostlar görmek çok güzel. Benim tire ile maceram 10 seneyi aşıyor, araştırmalarınızın hepsi doğru, bir de üzerine ben ekleme yapayım, 2008 den beri cirosu 4 katına çıktı (2008: 252m tl 2019: 1121m tl)
    Şirket her sene 30-40 milyon yatırım yapıyor bilançolardan da görülebilir. Dönen ve duran varlıklarında da aynı oranda yani 4 katında bir artış var. Şimdi Avusturyalı bir şirket bir dolar fiyatı 2008 verilerine göre ödemiş, bugün bu Tireyi satımak istese kaç dolar ister, şirketi kaç kat büyütmüş, bunu da yatırımcı dostların düşünmesi lazım.

Fakat uyarmam gerek 10 sene boyuncu baskıyla beklettiler, 1 tl gibi komik bir rakamda hem de, burada çok temel/teknikçi arkadaş geldi geçti hepsi söyledi durumun saçmalığını yine de fayda etmedi. Ben bile inancımı yitirmeye başlıyordum şirkete karşı onca sene sabırla beklememe rağmen, beklerken sağlığımdan oluyordum neredeyse. Sonra aniden hiç beklenmeyen bir anda hareket geldi ve soluksuz gitti. Şimdi de herkes hareket beklediği için gitmiyor olabilir, çok kıl bir tahtacısı var. İstediği lotları çıkışta dağıttıysa onları yeniden toplamadan gitmez. Hisseye gelen yatırımcı uzun vadeyi göze almalı. Kısadaki beklentiler itinayla boşa çıkarılabilir.

Tekrardan ellerinize sağlık. Bol kazançlarınız olsun.
    Ytd.

5. Millete iyi verdiler 7.42 lerden 7.05 lere ..

6. bu dönemde bu piyasada ambalaj sektörünün öncü firmasına bu kadar baskı yapmaları sizce de tuhaf değil mi? her neyse , nasıl olsa biz uzuncuyuz, gerisini spek efendi düşünsün....

7. 1 üye b.b.çalı arkasını bile temizlemişler y.t.değildir

Sayfa 416/466 İlkİlk ... 316366406414415416417418426 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •