Sayfa 43/466 İlkİlk ... 3341424344455393143 ... SonSon
Arama sonucu : 3727 madde; 337 - 344 arası.

Konu: MNDTR - Mondi Turkey Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş.

1. Yas.k avusturyalı hırsız lar algı ile oynuyor soysuzlar. Bilerek kasten seansta gönderiyor haberi... .t oglu .t ler.

2.  Alıntı Originally Posted by oldwolf Yazıyı Oku
    Şirketin 4 tane oluklu mukavva 1 tane de kağıt fabrikası var.

Kağıt fabrikasındaki eski makineyi tamamen durdurdular.
    28 Şubat haberiyle duyurdukları geçici durduruşa geçtikleri makineyi kapatmışlar yani.
    60 da işçi çıkarıyorlar. Toplam cironun %10 dan az etkileneceğini belirtmişler..

Benim gördüğüm şirket verimlilik ayarlaması yapıyor, orta-uzun vade için pozitif.

Şirketin karlılığı hiç olmadığı kadar güçlüydü geçen yıl, zaten sene sonuna doğru 64 mn TL lik oluklu mukavva işinde modernizasyona gitmelerinin nedeni de bu kar..

Sebebini de söyleyeyim..

E-ticaret patlıyor, geçen yıl %42 artmış diye biliyorum..evinize gelen pek çok ürün irili ufaklı mukavva kutularda teslim ediliyor dikkat ederseniz..İhracat tarafı da hareketli.

Haber neden etkili oldu?
    Bizim millet panik de ondan..
    Şirketin adıyla aynı fabrikadaki 2 makinadan 1 i kapanıyor denince, şirket batıyor sanan da olmuştur, zorda sanan da..

halbuki 850 ye yakın işçinin 60 ı çıkartılıyor, onlar da özel seçilmiştir, emin olun..
    Çok gerçekçi olmuş yorumunuz---zaten halka açıklığı gitgide azalıyor-- %22,50 den %20,50 ye yaklaşmış--yani borsadan hisse toplayarak %80 civarında sahipliğe ulaşmışlar---batağa para gömme gibi bir hobileri olduğunu zannetmiyorum---bilançoyla olay netleşecek-İşler pek iyi değil mi yoksa--- zamanlaması manidar hafta sonuyla birleşen bir algı yönetimimi anlayacağız...
    "Duyduğumuz her şey kanaattir, vak'a değil; gördüğümüz her şey perspektiftir, gerçek değil..."

3. Üretim tesisinin durdurulması ile ilgili iki KAP açıklamasında ısrarla vurgulanan ''kar'' (1. Yüksek ''kar''a odaklanmak. 2. ''Kar'' marjı yüksek ürün gamı) bakalım nasıl tecelli edecek....Sabır bu işin ilacıdır.

KATOLİK NİKAHLI Entrika

4. Şirketin %80 i Mondi Grupta.Halka açığın %75 i de Deutche bank vasıtasıyla yabancının elinde.Geriye sana bana ne kalıyor %5.Şimdi şirket ne yapıyor?Verimlilik için azami gayret sarfediyor.Aslında her şirketin şu piyasa koşullarında yapmasını gerekeni yapıyor.Minumum maliyetle maksimum kârlılık.Daha ne yapsın.Hisse fiyatı onların umurlarında değil.Adamlar işlerine odaklanmışlar,en iyisini yapma gayretindeler.Dertleri şirketi Araplara, Çinlilere satmak olsa hisse fiyatı umurlarında olabilirdi.

5. Entrika senin katolik nikahı kıydığın şey aslında şirket değil şirket hissenin fiyatı.İşte sen kiminle nikahlısın görüyorsun.01 Martta makinayı durduruyorum dedi fiyat %15 düştü.Bugün makinayı tamamen kapattım dedi sadece %5 düştü.Bu ne şimdi Ayaklarımızı yere basıp neye odaklanacağımızı söyleyim.Bu şirket 2021 e kadar kayıtlı sermaye tavanı olan 400 milyon tl ye ulaşmak zorunda.%80 i elinde iken bedelli mi yapar bedelsiz mi.Tabii ki bedelsiz.Kârlılık da kârlılık diyor başka sey demiyor.Demek ki odaklamamış gereken hissenin 3 lira 5 lira hatta 14 lira olması değil.O yerini bulur.Temel analizimiz doğru durakta olduğumuzu söylüyor.Ama ne yapacağızuçup kaçmadan kendimize makul fiyat hedefleri koyacağız.

6.  Alıntı Originally Posted by mtk2612 Yazıyı Oku
    Entrika senin katolik nikahı kıydığın şey aslında şirket değil şirket hissenin fiyatı.İşte sen kiminle nikahlısın görüyorsun.01 Martta makinayı durduruyorum dedi fiyat %15 düştü.Bugün makinayı tamamen kapattım dedi sadece %5 düştü.Bu ne şimdi Ayaklarımızı yere basıp neye odaklanacağımızı söyleyim.Bu şirket 2021 e kadar kayıtlı sermaye tavanı olan 400 milyon tl ye ulaşmak zorunda.%80 i elinde iken bedelli mi yapar bedelsiz mi.Tabii ki bedelsiz.Kârlılık da kârlılık diyor başka sey demiyor.Demek ki odaklamamış gereken hissenin 3 lira 5 lira hatta 14 lira olması değil.O yerini bulur.Temel analizimiz doğru durakta olduğumuzu söylüyor.Ama ne yapacağızuçup kaçmadan kendimize makul fiyat hedefleri koyacağız.
    Benim hayallerime kimse gem vuramaz. Bir tespit doğru ben rakamlara bakarım. Prensip olarak şirket ile aramda bir bağ kurmam. Hedefime geldiğinde arkama bakmam. Bendeki sabır taşı çatlatır. "Şişman Kadın Sahneye Çıkmadan Opera Bitmez."

...Katolik Nikahlı Entrika...

SM-G975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. KİMSE AĞLAYIP SIZLAMASIN..
    SEN KAR EDEN ŞİRKETİNİ ÜÇ KURUŞA SATARSAN, VERGİ VERMEZ,BLANÇOLARLA OYNAR, İŞÇİYİ İŞTEN ÇIKARIR, 3-5 YÖNETİCİYE 70-80 MİLYON YÖNETİM GİDERİ YAZAR, SANA VERMESİ GEREKEN TEMETTÜYÜ VERMEZ, BLANÇO DENETÇİLERİ DE BLANÇOLARI SABUNLAR, YILLAR ÖNCE BEDAVAYA ALMIŞ OLDUKLARI ŞİRKETİ 2 KEZ BEDELLİ YAPARAK BEDAVAYA GETİRİR, MUHAKKAK Kİ O İPTAL ETTİĞİ MAKİNALAR YERİNE MODERN MAKİNALARI DA ALMIŞTIR, O MAKİNALARI DA ELİNDEKİ İŞÇİLERİ KULLANARAK ÜRETİME DEVAM EDER,
    YANİ KISACA DEVLET BU ŞİRKETİ YADA BUNUN GİBİ ŞİRKETLERİ DENETLEMEZ İSE HALKTAN VERGİ TOPLAMA YOLUNA GİDER, DEMEK Kİ NE YAPABİLİRSİNİZ BUNU DÜŞÜNÜN ARKADAŞLAR..

DEMEK Kİ, SEN ŞİRKETİNİ YABANCIYA SATARSAN NE OLURMUŞ, O AFRİKADA TOPRAK ÜSTÜNDE SUSUZ ÖLMEK ÜZERE OLAN ÇOCUK VAR YA, BAŞAINDA AKBABALAR BEKLEYEN O DURUMA DÜŞÜLÜRMÜŞ, ÇÜNKÜ BU YABANCILAR SU VERMEZ ADAMA SU VERMEZ.
    GELELİM TİRE KY. YATIRIMCILARINA HERKES ZARARDA 2-3 TL. ARASI MALİYET HERKESİN ELİNDE BEKLİYOR. YANİ BU 2 TL. FİYATLARDAN KİMSE SATMAZ. BU BİR. DOLAR BAAZINDA 4-5 TL. MALİYETLİ OLANLAR HİÇ SATMAZ. EEEE NE OLACAK ŞİMDİ.
    BUNU DA BEKLEYİP GÖRECEĞİZ. BEN ŞAHSEN 3 TL. DE SATMAM. SİZLEREDE SATMAYIN VEYA SATIN DİYEMEM.
    BAKIYORUM DA SİTEDE BEDDUA, KÜFÜR CİNSİ VS, HAVALARDA UÇUYOR, O BEDDUALARDA YENİR, YUTULUR CİNSTEN DEĞİL, YANİ NE DEMEK BU, BU İŞİN KÜFÜR VR BEDDUA İLE İŞİ YOK, EĞER İNANÇLI KİŞİLER OLSA BİRAZ YURDUNU ,YURDUN İNSANINI DÜŞÜNÜRLER, AMA CANIN ÇOK YANDIYSA O BEDDUALAR TUTAR, AMA KARŞINDAKİLERİN HİÇ BİR İNANCI YOK, PARADAN BAŞKA.. PARA. PARA. PARA. DERTLERİ BU.. O HALDE HERKES HESABINI YAPACAK ONA GÖRE KENDİ KARARINI KENDİ VERECEK. TEKRAR SÖYLÜYORUM BEN ŞAHSIMA 3 TL. DEN ÖNCE SATMAM .. SATAMAM ÇÜNKÜ BENİ KURTARMAZ.
    YANİ KISACA BU YABANCILAR SU VERMEZ O ÖRNEKTE OLDUĞU GİBİ, SİZLERDE KAR ETMEDİĞİNİZ SÜRECE SATMAYIN ARKADAŞLAR.

HERKESE BOL KAZANÇLAR DİLİYORUM, SOSYAL MEDYADA BU ŞİRKET İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİNİZİ PAYLAŞABİLİRSİNİZ,
    YANİ BU ŞİRKET DEVLETE VERGİSİNİ VERSİN, KAZANAN ÜLKEMİZ OLSUN.
    10 YILDIR BİR KURUŞ VERGİ VERMEYEN TEK ŞİRKET TİRE, TİRE,TİRE
    İLLA Kİ DEVLETİN KULAĞINA GİDECEKTİR..
    10 YILIN HESABINI VERMELERİ GEREKİYOR.
    SEN BU TOPRAKLARDA KARNINI DOYUR, TEK KURUŞ VERGİ VERME.
    OLMAZ,OLMAZ, OLMAZ,
    60 İŞÇİ KARDEŞLERİMİZ =240 KİŞİ AİLELERİ İLE BİRLİKTE MAĞDUR OLACAKLARDIR.
    GEÇMİŞ OLSUN.
    YANİ DEVLETİNE, İŞÇİSİNE ACIMAYAN BİR ŞİRKET İLE BERABERİZ, .. ŞİKAYETLERİNİZİ NEREYE NASIL YAPARSINIZ BİLEMEM. BU TÜR DÜŞÜNCELERİ YAZAN ARKADAŞLAR VAR, BENDE BU YAZILANLARI OKUYAN BİRİ OLARAK KISACA BİR ÖZET ÇIKARDIM. HATIRLAYIN DİYE.
    BU ŞİRKET KAR EDİYORSA VERGİSİNİ VERSİN, 4-5 KİŞİYE 100 MİLYON YÖNETİM GİDERİ YAZMASIN. TUVALETE TEKSİ İLE Mİ GİDİYOR BU ADAMLAR.
    BU PARALAR UNUTMAYIN BİZİM, DEVLETİMİZİN, DEVLET İLLA Kİ BUNLARI GÖRECEKTİR.

YETIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. SADECE SİTEDE YAZILANLARIN HATIRLATMA AMAÇLI KISA ÖZETİDİR. sağlıklı kalın.

8. Tire Genel kurulu ne zaman arkadaşlar kimler katılacak GK..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

Sayfa 43/466 İlkİlk ... 3341424344455393143 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •