Sayfa 448/466 İlkİlk ... 348398438446447448449450458 ... SonSon
Arama sonucu : 3726 madde; 3,577 - 3,584 arası.

Konu: MNDTR - Mondi Turkey Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş.

1. Sn. Laylow

İçinde bulunduğumuz bu dönemde, tekel değilseniz hakikaten brüt marjları korumak çok zor… Bir çok sektörde benzer karlılık düşüşü var

2.  Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    Sn. Laylow

İçinde bulunduğumuz bu dönemde, tekel değilseniz hakikaten brüt marjları korumak çok zor… Bir çok sektörde benzer karlılık düşüşü var
    Size katılıyorum Sn. wasaban. Hiçbir durum zaten Tire'nin bilançosu sonrası yediği dayağı haklı çıkarmıyor. Maliyet artarsa, şirket fiyat arttırır olur biter.

Bir el değiştirme durumu da var gibi ama takaslar konusunda çok bilgi sahibi değilim.

3.  Alıntı Originally Posted by LayLow Yazıyı Oku
    Size katılıyorum Sn. wasaban. Hiçbir durum zaten Tire'nin bilançosu sonrası yediği dayağı haklı çıkarmıyor. Maliyet artarsa, şirket fiyat arttırır olur biter.

Bir el değiştirme durumu da var gibi ama takaslar konusunda çok bilgi sahibi değilim.
    Tacirler ve Oyak ciddi satışta. Gün sonu bakalım. Karşılayanlar biraz dağınık

ÜFE nin %46 olduğu yerde, fiyatlar 10 günde bir değişir.. Zam olarak yansıyacaktır kuşkusuz

haftalıkta önemsediğim bir indikatöre (8.03) çarparak 8.04 test etti.. üzerinde kalmasında yarar var..günlükteki 8.29 ve 8.43 üzerine çıkıp soluklanmalı... yoksa, ya o gidecek , yada ben..
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

5.  Alıntı Originally Posted by LayLow Yazıyı Oku
    Maliyetlerdeki artış oranı yüksek, brüt kâr marjı önceki çeyrek %26,7, son çeyrek %21.5.

Alacak süresi 110 güne çıkmış, şirket bu yüzden kredi kullanmış ve net finansman gideri artmış... Gibi bir kaç böyle olumsuz gördüğüm durum var böyle bir şirket için gerçekten başa çıkılamaz durumlar değil, bu kadar dayak yemesini gerçekten anlamsız buluyorum.

Tüm bunlara bir kenara koyarsak,

Geçmiş fk ortalaması 15-25 arasında, sektör ortalaması 16.5. Basit bir hesapla 2022 kar tahmini 240-+ gelse ve fk 10 olacak olsa Syn. Ugurkan'ın dediği gibi piyasa değeri %50 artmalı olarak görüyorum.

Bunları göz önüne alarak bugün ortak oldum. Yazdıklarım kendi görüş ve hesaplarım, yatırım tavsiyesi asla içermiyor.
    Her kelimenize katiliyorum LayLow.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,014
    Şirket bedavadan biraz pahalı.. yolumuz uzun devam.

7. https://www.google.com.tr/amp/s/www....koydu-23132693

Şirketin %54 payı 2007 yılında 106m usd ye satılmış. Arada 150m tl de yatırım yapmışlar, o da kemiksiz 80-85 usd demek( 2013 haberi bende ortalama 1,8 den aldım dolar kurunu). Sonuç; 2021 kasım ayında şirketin borsadaki değerlemesi 167m usd…

Yine geriye dönük haberlere bakıldığında, şirketin Ceo su; 250m usd ciro hedeflediklerini söylemiş.. Aradan geçen 13-14 yıl ve bu sene belki ürün zamları ile 2,3 milyar ciro yakalanır… Bu da kabaca 2,3 milyar/ 10 = 230m usd yıllık ciro demek…

8.  Alıntı Originally Posted by özmen Yazıyı Oku
    Şirket bedavadan biraz pahalı.. yolumuz uzun devam.
    Katılıyorum… Bugün dışarıdan Mondi ile masaya otursanız, bakalım ne kadardan açarlar kapıyı…

Maalesef bizim borsamızda sağlıklı fiyatlama göremiyoruz..

Sayfa 448/466 İlkİlk ... 348398438446447448449450458 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •