Sayfa 461/466 İlkİlk ... 361411451459460461462463 ... SonSon
Arama sonucu : 3726 madde; 3,681 - 3,688 arası.

Konu: MNDTR - Mondi Turkey Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş.

1. osmanlı iş. ve ziraata yüklemiş malı..onlardada para bitmiş..kredili al ertesi gün ver..zarara sat üsten al..of. of..zor işiniz..işide bilmiyonuz..endeksin böyle gününde. 24 k. satacam diye ne hale soktun. tahtayi..

2. Tire tire diye atlıyor millet
    Ne tiresi kardeşim
    BANTAŞ GELİYOR
    Bİ-TİRE Bİ-tire)

3. Kıyaslayın bakalım fk/pd/dd
    lerini

4.  Alıntı Originally Posted by ordinary Yazıyı Oku
    Aşağıdaki haber Haziran 2021 de paylaşılmıştı… bir daha ne tamamlanma ne de devreye alınmayla ilgili bir KAP geldi. Az değil %30lar seviyesinde enerji tasarrufu sağlayacak bir konu bu, ama yönetimden her zamanki gibi ses seda yok.

Mondi Tire Kutsan tarafından yapılması planlanan Kojenerasyon
    Tesisi Kapasite Artışı projesi ÇED süreci başladı.

Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün
    internet sitesinde konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler
    verildi:

"İZMİR ili TİRE, ilçesi Toki Mahallesi, Hasan Tahsin Cad. No:28, 399
    Ada, 381 Parsel mevkiindeki MONDİ TİRE KUTSAN KAĞIT VE AMBALAJ SANAYİ
    A.Ş. tarafından yapılması planlanan Kojenerasyon Tesisi Kapasite
    Artışı (Toplam Isıl Güç: 96,065 MWt) projesi ile ilgili olarak İZMİR
    Valiliğimize sunulan P.T.D. Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi
    Yönetmeliği'nin 16. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve projeye
    ilişkin ÇED Süreci başlamıştır. "

Bu sene Nisan ayında hem Olmk hem Tire için duyurulan yatırımlardan da aynı şekilde habersiz kalırız çünkü yönetim yatırımcı bilgilendirmek istemiyor, yoksa mazallah reklam yapmış gibi olur hisse senetlerine yatırımcı filan gelir Allah korusun ! Öyle değil mi

Tire yatırım kararı;
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1022658
    Olmuksan yatırım kararı;
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1022640

Artık birleşme de kesin olduğundan yukarıdaki haklarında bir daha haber alamayacağımız yatırımların hepsi Mondi Turkey şirketinde yapılıyor ama minimum bilgi paylaşın ki yatırımcılar karanlıkta kalsınlar, devekuşu gibisiniz kafayı gömüyorsunuz da kalanınız görünüyor.

Daha Kale Nobel ve İstanbul Ambalajı konuşmadık, onun da sırası gelecek elbet.

Haydi Tire yönetimi siz oyun oynamaya devam edin

Ufak bir hesap.

6 aylık bilançolara göre tire + olmk öz sermayesi 1.768 milyon tl

6 aylıkta ikisinin karları yakın, tire nin 284 milyon olmk nın 246 milyon toplam 530 milyon oluyor bu 6 aylık,

İki şirketin birleşmesinin tescil tarihi 30.09.2022 dolayısıyla kap a yollanan beyanname 9 aylık ve sadece tireyi kapsıyor.

Onu baz alarak kabaca 9 aylıkta tire 360 m kar getirse, olmk da 360 m getirse toplam 720 m yapar öz sermayeye 190 milyon daha eklenir, toplam 1.958 milyon öz sermaye eder, hbk (hisse başına kar) 720/350 = 2.05 olur, fk 25/2.05 ten 12.1 olur, Piyasa değeri/defter değeri ise 4.44 olur.

Bu hesaplamalar olmadan mevcutta yayınlanan fk 17.7 , özsermaye 927 milyon kar sadece 284 milyon gibi gözükerek olmuksanı içinde barındırmadığı için mevcut değerlerle şirketin piyasa değeri konka ya da kartonla denk olarak yatırımcılara normal gibi geliyor halbuki ortada en az yarı yarıya bir iskonto mevcut.

Bu benim hesabım. Bilançoyu uzattılar uzatabildikleri kadar, güneş balçıkla sıvanmaz, benim vaktim bol, olmayanları bu süreç mağdur edebilir.

Kojenerasyon tesisi ne oldu? 40 M euroluk yatırımlara ne oldu ? Bu konularda yatırımcıyı bilgilendirmek halka açık bir şirketin görevidir.

Tire yatırım kararı;
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1022658
    Olmuksan yatırım kararı;
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1022640

Daha önce de dediğim gibi haydi yönetim siz devam ediniz ..
    Ytd.

5. 21.04.2022 tarihli karar... Şirketimizin stratejik planları doğrultusunda, gelecek yıllarda ekonomik hedeflerini gerçekleştirebilmesi için üretim kapasitesinin ve verimliliğinin artırılması amacıyla Karaman Fabrika İşletmesi için yaklaşık 5.000.000,00 EUR (Beşmilyon Euro) tutarında yüksek kaliteli baskı ve ciltleme makinası ve teçhizat yatırımı yapılmasına karar verilmiştir.

Ne yazık ki konuyla ilgili haber yollamayi bırakın ikinci çeyrek raporlarında dahi bahsi gecmemistir...

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Şu daha komik 2021 Haziran ayı
    Mondi Tire Kutsan tarafından yapılması planlanan Kojenerasyon
    Tesisi Kapasite Artışı projesi ÇED süreci başladı.

Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün
    internet sitesinde konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler
    verildi:

"İZMİR ili TİRE, ilçesi Toki Mahallesi, Hasan Tahsin Cad. No:28, 399
    Ada, 381 Parsel mevkiindeki MONDİ TİRE KUTSAN KAĞIT VE AMBALAJ SANAYİ
    A.Ş. tarafından yapılması planlanan Kojenerasyon Tesisi Kapasite
    Artışı (Toplam Isıl Güç: 96,065 MWt) projesi ile ilgili olarak İZMİR
    Valiliğimize sunulan P.T.D. Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi
    Yönetmeliği'nin 16. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve projeye
    ilişkin ÇED Süreci başlamıştır. "

Şoyle bir mevzuya dair bir gelişme bildirmemisler...

Şirket çok ketum yatırımcı hikaye istiyor bunlar da faks numaramız değişti diye kap atıyorlar... Hikaye olmayınca bilanço bekliyorsun anca raporlarda da bilgi paylaşımı yok doğru düzgün...

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. KAP: MNDTR [ ] MONDİ TURKEY OLUKLU MUKAVVA KAĞIT VE AMBALAJ SANAYİ A.Ş. Kar veya Zarar ve Diğer Kapsamlı Gelir Tablosu

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1086453
    Dosyalar:

https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...84f7761e7f5639
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

8. Ben olaya şöyle bakıyorum;
    Karton 2.5 milyar hasılat 666 m kar %26 karlılık
    Konka 1.69 milyar hasılat 632 m kar %37 karlılık
    Mndtr 6.26 milyar hasılat 558 m kar %8 karlılık…

Çok basit çok net bir biçimde böyle bir satış hacmi ile karlılık arasında ciddi uyumsuzluk olduğunu görmek zor değil.
    Hammadde maliyetleri bu diğer şirketlere de benzer aynı sektörde aynı dönemlerde aynı işi yapıyorlar, sevkiyat maliyetleri onlara da benzer, hatta personel giderleri dahil benzerlik gösterir sektörel rekabetin korunması açısından..

Peki burada Mndtr böyle bir enflasyonist dönemde neden karlılıkta bu noktadadır?
    Tek açıklama lack of managementtır, yani yönetim eksikliği/başarısızlığı. Karlılığı koruyacak işler alamıyoruz, sözleşme ve anlaşmalar yapamıyoruz üretiyoruz üretiyoruz ama boşuna demektir. O zaman işi yapabilenlere bayrağın devredilmesi gerekir.

Özetle bir iş yaparken, ayarı kaçırmamak gerekir, önce bir peerlarınızın bilançolarına bakacaksınız ondan sonra sağını solunu törpülersiniz daha inandırıcı ve makul olur.

Şu dönemde bu hasılatla bu karı ettiğinize piyasanın inanmasını beklemek komiktir…

(Bilançonun 2 milyar ticari alacaklar, yüksek stoklar gibi olumlu yanları da var elbette o ayrı bir mesela ben başka bir konuya dikkat çekmek istedim)

bir sonraki bilançoya görüşmek üzere, mondiye siz bunları biraz düşünün diyorum
    Ytd.

Sayfa 461/466 İlkİlk ... 361411451459460461462463 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •