Sayfa 462/466 İlkİlk ... 362412452460461462463464 ... SonSon
Arama sonucu : 3726 madde; 3,689 - 3,696 arası.

Konu: MNDTR - Mondi Turkey Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş.

1. Birleşme sonrası bilançolarda dengesizlikler olabiliyor.

Normale dönecektir. Maliyetleri fiyata yansıtan sektörde aksi bana saçma geliyor.

2. 7.51 den alip iki taban yaptiginda 20 de vermistim.. sonra 17 lere dustu ama almadim..
    Sebep su sizin ifade ettiginiz olayi ambalaj sektorunde arkadas demisti
    Adamlar pazar paylarini buyutmek icin
    Karliligi on plana almiyor diye..
    Bu yabanci alimi ve birlesmeden oturu
    Ciro yuksek gorunsun diye yapmislar
    Ama artik bundan sonra kimseye gostermek zorunda olacaklari bir sey yok..
    Alim yapabilirim her an
     Alıntı Originally Posted by ordinary Yazıyı Oku
    Ben olaya şöyle bakıyorum;
    Karton 2.5 milyar hasılat 666 m kar %26 karlılık
    Konka 1.69 milyar hasılat 632 m kar %37 karlılık
    Mndtr 6.26 milyar hasılat 558 m kar %8 karlılıkâ�¦

Çok basit çok net bir biçimde böyle bir satış hacmi ile karlılık arasında ciddi uyumsuzluk olduğunu görmek zor değil.
    Hammadde maliyetleri bu diğer şirketlere de benzer aynı sektörde aynı dönemlerde aynı işi yapıyorlar, sevkiyat maliyetleri onlara da benzer, hatta personel giderleri dahil benzerlik gösterir sektörel rekabetin korunması açısından..

Peki burada Mndtr böyle bir enflasyonist dönemde neden karlılıkta bu noktadadır?
    Tek açıklama lack of managementtır, yani yönetim eksikliği/başarısızlığı. Karlılığı koruyacak işler alamıyoruz, sözleşme ve anlaşmalar yapamıyoruz üretiyoruz üretiyoruz ama boşuna demektir. O zaman işi yapabilenlere bayrağın devredilmesi gerekir.

Özetle bir iş yaparken, ayarı kaçırmamak gerekir, önce bir peerlarınızın bilançolarına bakacaksınız ondan sonra sağını solunu törpülersiniz daha inandırıcı ve makul olur.

Şu dönemde bu hasılatla bu karı ettiğinize piyasanın inanmasını beklemek komiktirâ�¦

(Bilançonun 2 milyar ticari alacaklar, yüksek stoklar gibi olumlu yanları da var elbette o ayrı bir mesela ben başka bir konuya dikkat çekmek istedim)

bir sonraki bilançoya görüşmek üzere, mondiye siz bunları biraz düşünün diyorum
    SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. 9 aylık bilançolara göre:

Konka, hasılat 1.69 milyar tl , kar 632 milyon tl
    Karton, hasılat 2.5 milyar tl , kar 666 milyon tl
    Mondi Türkiye, hasılat 6.26 milyar tl, kar 558 milyon tl

Konka da 4 fabrika

Karton da 1 fabrika evet yanlış duymadınız sadece ve sadece 1 fabrika

Mondi Türkiye 11 fabrika ile durum bu.

Avusturyalı global Mondi bu işi beceremiyor. Minik minik türk firmaları ise tabiri caizse yardırıyorlar.
    Bu Mondinin bu becerekli türk firmalarından ve yöneticilerinden ders alması, el öpmesi, eğitim talep etmesi lazım.
    Özellikle Kartonsandan. . .

Bir firmanın var oluş amacı kar etmektir, onlar bu işi yapıyorlar, yapamayanlar ise ortadalar, bilmemek değil öğrenmemek ayıp gidip öğrenin 11 fabrika ile yapamadığınızı 1 fabrika ile yapanlardan eğitim alın.

Kendini dünya ölçeğinde bir firma diğerlerini de minik türk fabrikası zannetme Mondi, seni gelmiş geçiyorlar, dünyada da yakında geçeceklerinin kanıtı olarak kendi yayınladığın tablolarla onlarınkini karşılaştırma yaparsın.

Haydi yönetim siz huzur haklarınızı yiyin, afiyet olsun.
    Ytd.

4. Yine hisse kodu mndtr başlığıni bulamadım

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Res Tantum Valet Quantum Vendi Potest

5. Upp++

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Res Tantum Valet Quantum Vendi Potest

6. Özetle bilançodan anladığım şu, ben en az 5 sene daha bununlayım.

Siz mi inatçısınız ben mi göreceğiz, daha önce söyledim, çocuklarıma miras kalacak ama çarçur olmayacak zaten kuş oldu yok olsun gerekirse ama 1 lot satmam.

Artık foruma yazmayı düşünmüyorum herkese allahaısmarladık. Tüm yatırımcılara bol kazançlar.
    Ytd.

Full altin duracakken nerden gordum seni eyy mondi)
    Yatırım tavsiyesi degildir.DAM İLE HARMANDA HAKKIM VAR DEME,GÜÇLÜYÜM KUVVETLİYİM MEVKİM VAR DEME,ADAMI SIRT ÜSTÜ YERE VURAN VAR,KARA KARINCAYI GECE GÖREN VAR.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
    Ben de aynı durumdayım. Full s1deydim. Simdi s1 + mndtr. Hayirli ve bol kazanç dilerim

Sayfa 462/466 İlkİlk ... 362412452460461462463464 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •