Sayfa 5/466 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon
Arama sonucu : 3726 madde; 33 - 40 arası.

Konu: MNDTR - Mondi Turkey Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş.

Alıntı Originally Posted by mtk2612 Yazıyı Oku
    Allah aşkına bırakın bu objektif kriterleri.Burası bist.Bu piyasada yazdıklarınızın bir önemi yok.Eğer önemi olsaydı 2018 kapanıştaki muazzam kârlılıkla tedricen 3.50 lere yürümesi lazımdı.Sonra da bahsettiğiniz handikaplarla hafif aşağı süzülmeliydi.Güncel fiyat ortada.Bu piyasada her tahtanın sahibi ve fiyat belirleyicisi vardır.Onun aksiyonunu beklemekten başka çareniz, çaremiz yok.
    fiyat belirleyecisi dediğimiz spekler olmalı... ama onlar da temele bakar dostum...karın olmadığı yerde onlar ne yapsın...bilançolarında iyileşmeler olmayıncaya kadar tirede yıllarca ciddi bir hareketin olmadığını biliyoruz...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

tire 2,72 leri bile gören bir hissedir şu anki fiyatları önemli diplerdir..yani buralardan satılmayı hakketmiyor...ama bilanço olarak da son çeyrek kadar gelen kar beklemiyorum şahsen...biraz daha törpülenebilir...ama sonraki çeyreklerde tekrardan güçlenmeler beklenebilir...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. Tahtanın spekleri yılsonu afaki kâr beyanını çok önceden aldılar ve 2.00 ın altında sürekli topladılar.2.70 lere giderken iyi bir ortalama ile boşalttılar.Aslında 2.70 lerde kalıcı olabilirdik ancak firma kara gün 01 martta fiyatı aşağı çekecek kap haberlerini pireyi deve yaparcasına sabahın nurunda sıraladı.Böylece fiyat olarak başa dönüldü.Sanki hersey danışıklı gibiydi.Genel kurul gündeminin belirleneceği şu günlerde yeni bir atak yapması beklenirken birkaç aracı kurum sürekli satışa geçip kendilerince fiyatı dizayn ediyor.Takaslara göre tahtanın %73 ü elinde olan deutsche nerelerde, günlüktekiler ona mı hizmet ediyor kısa vadedeki asıl amaç nedir bunu çözmemiz zor.
    Ytd

4. Bist yüz endeksi nereye giderse gitsin bu kağıt 2.70' lerdeki tepeyi yeni bir hikayeyle ya da hikayesiz yeniden deneyecektir. Bu bir yatırım tavsiyesi olmayıp,tarafımın deli saçması hissiyatından ibarettir.

bir hissede ky cok ıse o hısse çıkmaz dıyorlar ama tıre de zaten malın yüzde 80 ı sahıbınde
    dısardakı lotları da emın olun kendılerı trade etmek ıcın alıp satıyorlardır
    bızlerde olsa olsa 3-5 mılyon lot bıle yoktur
    ytd

6. Bugün direksiyonu devralan sevgili aracı kurum X.Bu kadar düşük işlem hacmiyle kademeleri düşürüyorsun ya hiç korkutucu olmuyor.

7. Bist geçenlerde 91 bine düştüğünde 1.93 ü gördü.Şimdiyse endeks 97 binde; biz 1.95 lerdeyiz.Marjı ve genel kurul öncesi yapılan hesabı siz düşünün.Ytd

8. 3 haftadır 100 günlük ağırlıklı ortalamadaki 1.93 desteği iyi çalıştı umarım dayanmaya devam eder, bu meyanda 2.70 çıkışı öncesi 1.94 ten 10 kademe gapli açmıştı, son haftalarda o aralıkta baya maliyetlendi tekniğini düzeltti iyi oldu.

In tire we trust.
    Yatırım tavsiyesi değildir kendimce bir şeyler karalıyorum.

Sayfa 5/466 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •