Special Days Image
Sayfa 147/466 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197247 ... SonSon
Arama sonucu : 3726 madde; 1,169 - 1,176 arası.

Konu: MNDTR - Mondi Turkey Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş.

1. Aradım ve hakkımı kendimce savundum. Olmaz böyle şey 4 ayda para yarı yarıya değer yitirdik. Vs vs sizde arayın spkya dilkeçe vereceğiz deyin. Dava acacaksak hazırım...

2.  Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Aradım ve hakkımı kendimce savundum. Olmaz böyle şey 4 ayda para yarı yarıya değer yitirdik. Vs vs sizde arayın spkya dilkeçe vereceğiz deyin. Dava acacaksak hazırım...
    Ne diyorlar neticede? Açıklama nedir, ekonomik kriz demiştir kesin, klasik safsatalar borsa yarıyarıya düştü mü ki genel ekonomi bahane ediliyor.
    Ytd.

3.  Alıntı Originally Posted by DahaFazlaOlmaz Yazıyı Oku
    Temettü verilmemesi yasal değildir
    usulsüz ve kötü niyetli bir yaklaşımdır
    bunu mutlaka cimer ve spk ya şikayet ediniz

en azından devlette kayıt olur...

Dava açılsa kazanılır yüklü malı olan varsa ben katılım sağlarım...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Bir müddettir bakamadım, yazınızı okudum. Avukat arkadaşlarım bakıyorlar hala 2010 daki tebliğin ne olduğuna da bakacaklar. Yasal süre kişi öğrendikten sonra 1 ay her şartta geçte öğrenseniz maksimum 3 ay içerisinde dava yoluna gitmek şeklinde. Fakat 1. temettü miktarını belirlemek şirketin hakkı dediler. Yani sözleşmeye göre vereceğim dese de yüksek bir oran vermelerini sağlayamayız. Bu işin doğru aralığı yine avukat arkadaşlarımın söylemi %5 ile %10 arası şeklinde.

Spk’ya da yazdım, neden derseniz, bir tebliğe bağlanıyorsa bu durum şirket yine ilgili tebliğe göre sözleşmesini güncellemeliydi. Bunu hukukçu arkadaşlar da onayladı. Bunu yapmadığından ötürü esas sözleşmedeki söylemleri geçerli. Ben de Spk’ya dedim hakim ortak yüksek oy oranı var diye esas sözleşmesine aykırı biçimde hak yedi. Bu ky yi kandırmaktır, inceleyin mümkünse düzelttirin ya da cezalandırın dedim.
    Yatırım tavsiyesi değildir kendimce bir şeyler karalıyorum.

4. Ve hayır Sayın Tarantula kim bilmiyorum ama ben değilim
    Yatırım tavsiyesi değildir kendimce bir şeyler karalıyorum.

5. Bana göre temettüyü vermemesi kadar bir önemli olanda Avusturyalı firmaya masraf adı altında para aktarmaları. Bununla ilgili nasıl bir şikayette bulunulabilinir ve yasal bir dayanağı var mıdır bu yaptıkları üçkağıdın..?

6.  Alıntı Originally Posted by mures Yazıyı Oku
    Bana göre temettüyü vermemesi kadar bir önemli olanda Avusturyalı firmaya masraf adı altında para aktarmaları. Bununla ilgili nasıl bir şikayette bulunulabilinir ve yasal bir dayanağı var mıdır bu yaptıkları üçkağıdın..?
    Spk böyle şikayetlerde delil nerede diyor. Geçen sene harcamaları şişiriyorlar yönetim gideri astronomik oldu, diğer masraflar kaleminin altına olmayan masraflar atıp şişiriyor bir inceleyin dedim, delilsiz iddialarda bulunmayın diye cevap verdiler. Ben de zaten şunu anlamadım geçenlerde burada yazıldı Kervansaray ın hissesinde manipülasyon tespit edildi diye ceza verilmişte SPK bunu nasıl tespit etmiş o belli değil. Yani bana gelip delil nerede diyor, kardeşim delili sen bulacaksın yani ben küçük yatırımcı olarak adamın bana bilançoda gösterdiği kadarını biliyorum, o yüzden SPK ya yazsak birşey olur mu bilmem, ispat sorunu var.

https://www.google.com.tr/amp/m.bors...cezasi/1407983
    Ytd.

7.  Alıntı Originally Posted by ordinary Yazıyı Oku
    Ne diyorlar neticede? Açıklama nedir, ekonomik kriz demiştir kesin, klasik safsatalar borsa yarıyarıya düştü mü ki genel ekonomi bahane ediliyor.
    Arz talep meselesi falan dedi bayan. Yani minareyi çalan kılıfını hazırlar demişler. Onlar çalarda devlet kurumları ne yapıyor ona bakmak lazım

8.  Alıntı Originally Posted by mures Yazıyı Oku
    Bana göre temettüyü vermemesi kadar bir önemli olanda Avusturyalı firmaya masraf adı altında para aktarmaları. Bununla ilgili nasıl bir şikayette bulunulabilinir ve yasal bir dayanağı var mıdır bu yaptıkları üçkağıdın..?
    Benim bu topicte ' örtülü sermaye aktarımı ' hususunda yazılarım mevcuttur.Karsana bu konuda 2013-2014 yılında yapılan işlemlerle ilgili SPK nın ceza verdiğini biliyorum.Karsan'ın itirazının reddedildiği hususunda borsa gündem link aşağıda sunuyorum..

https://www.borsagundem.com/haber/ka...den-ret/185482
    SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı olarak değerlendirilemez.

Sayfa 147/466 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197247 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •