Sayfa 447/466 İlkİlk ... 347397437445446447448449457 ... SonSon
Arama sonucu : 3727 madde; 3,569 - 3,576 arası.

Konu: MNDTR - Mondi Turkey Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş.

1. Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Dolar grafiği

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. Herkese selamlar,

Uzun süredir ortak olmak istediğim Tire’ye bugün aranıza katılarak ortak oldum. Forumunu da bir süredir takip ediyorum fakat bu kadar sessiz olması şaşırtıcı açıkcası.

4. ben de anlamis degilim, kagit ucuz, sirket cok iyi karlar acikliyor ozsermaye karliligi %61, net kar buyume orani %600, daha ne olmasi lazim yani her hisse alana altin mi hediye edecekti yani. yakinda bu kagit patlar, eger tahtacisi suntacisi vs varsa akilli olsun yani. bir de bu moda oldu kagit baskilama, bundan kim ne kazaniyor anlamis da degilim. yurut kagidi al parani cebine koy neyi bekliyorsun yani. kagit bir kere hic yoksa %10 iskontolu fiyatlama ile yani bu. adil degeri de en az 12 lira.

5. Önce Tacirler, dün ve bugünde OYAK , elindeki malları boşalttı.

6.  Alıntı Originally Posted by Ugurkan Yazıyı Oku
    ben de anlamis degilim, kagit ucuz, sirket cok iyi karlar acikliyor ozsermaye karliligi %61, net kar buyume orani %600, daha ne olmasi lazim yani her hisse alana altin mi hediye edecekti yani. yakinda bu kagit patlar, eger tahtacisi suntacisi vs varsa akilli olsun yani. bir de bu moda oldu kagit baskilama, bundan kim ne kazaniyor anlamis da degilim. yurut kagidi al parani cebine koy neyi bekliyorsun yani. kagit bir kere hic yoksa %10 iskontolu fiyatlama ile yani bu. adil degeri de en az 12 lira.
    Ticari alacakları nakite dönseydi bu bilançoda iyi olurdu… Fazla nakit üretememişler gibi gözüküyor.. Neyse Avrupa da sektörün önemli bir firmasına , ticari alacak- stok ve borcu öğretmek bize düşmez…

7. Sanırım ikili tepeyi kırmaması ile portföy boşalttılar… Neyse , fiyata değil yaptığı işe odaklanalım

8. Maliyetlerdeki artış oranı yüksek, brüt kâr marjı önceki çeyrek %26,7, son çeyrek %21.5.

Alacak süresi 110 güne çıkmış, şirket bu yüzden kredi kullanmış ve net finansman gideri artmış... Gibi bir kaç böyle olumsuz gördüğüm durum var böyle bir şirket için gerçekten başa çıkılamaz durumlar değil, bu kadar dayak yemesini gerçekten anlamsız buluyorum.

Tüm bunlara bir kenara koyarsak,

Geçmiş fk ortalaması 15-25 arasında, sektör ortalaması 16.5. Basit bir hesapla 2022 kar tahmini 240-+ gelse ve fk 10 olacak olsa Syn. Ugurkan'ın dediği gibi piyasa değeri %50 artmalı olarak görüyorum.

Bunları göz önüne alarak bugün ortak oldum. Yazdıklarım kendi görüş ve hesaplarım, yatırım tavsiyesi asla içermiyor.

Sayfa 447/466 İlkİlk ... 347397437445446447448449457 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •