Sayfa 207/466 İlkİlk ... 107157197205206207208209217257307 ... SonSon
Arama sonucu : 3726 madde; 1,649 - 1,656 arası.

Konu: MNDTR - Mondi Turkey Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş.

1. '' En beğenilen şirket 'Mondi Tire Kutsan'
    TÜRKİYE de oluklu mukavva ambalaj sektörünün lider tedarikçisi ve Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan Mondi Tire Kutsan, Capital Dergisinin düzenlediği '' Yılın En Beğenilen Şirketleri'' anketinde Oluklu Mukavva Sektörünün En Beğenilen Şirketi seçildi.
    Şirketin CEO su Hakan Tiftik, Kuruluşumuzun 40 ıncı yılında yılın şirketi seçilmek bizler için övünç kaynağı oldu dedi. Tiftik, iş sağlığı ve güvenliğine verilen önem, sürdürülebilirlik uygulamaları, çevreye saygı, müşteri memnuniyeti, ülke ekonomisine ve topluma katkı gibi kriterler temel alınarak yapılan bu değerlendirmenin sonucunda zirvede yer alan Mondi Tire Kutsan ailesinin, 2015 yılında da çok önemli başarılara imza atacağını söyledi.''

Ceo nun dediği gibi çok büyük başarılara imza attılar!.. Ama hırsızlık yolunda.. şirketten para nasıl aktarılır, Yatırımcı nasıl soyulur konularında çok başarılı oldular.. Tebrikler..

2.  Alıntı Originally Posted by nokta atışı Yazıyı Oku
    Abi önce saygılarımı sunarım. Sende yanıldın kabul et. Çok iyi olmasan takip etmezdim. bu bir.
    2. cisi bitcoin merakım vardı, okulda bir arkadaş vasıtası ile tire ile tanıştım. İnat ettim öğrenmeye öğrendim de, çünkü çok araştırdım. Burada bir hedefim yok, sadece burada atıp tutuyorum.

okula gelince mesleğim yazılım müh. bu işle alakası yok. kısa zaman sonra vaktim olmayacağını biliyorum, o zaman zaten satıp çıkacağım. şimdilik eğleniyorum.
    zararıma gelince 60 kuruştan 4ooo lot, 2400 tl. önemli değil ama 2 -2,5 arası yokum aranızda, şimdiden sizlere başarılar diliyorum. Bu zaten son yazışmam olacak. Hepinizi tanıdığım için memnunum.
    ytd.
    Ben satmadım dolayısı ile kar/zarar bahsetmek için erken...Ben sabırlıyım...Kolay da yanılmam...Doğru yerde olduğumu biliyorum...Sonunda burada devam edecek herkes ''Şişman Kadın'' diyecek...''Oy tombulum'' diyecek...Başkada buluruz...

Eğitim ve öğretim hayatında başarılar dilerim...Her şey gönlünce olsun...

3.  Alıntı Originally Posted by Texasradikal Yazıyı Oku
    Ordinary arkadaşım hisseyi ...iç ettiler dahada sarkabilir kırarsa burayı 1.31 görme ihtimali çok yüksek orayı kırarsa 1.21 doğru riskler artabilir....şahsi fikrimi sorarsan acele etme derim tabiki taktir sizindir....
    Saygılar...
    Haklısınız, biraz daha bekleyeceğim alttan almak için, öyle bir hal ki benimkisi artık zarar hesaplamıyorum bile çünkü 11 senede (yakında 12 olacak) benim ettiğim zararı kimseler etmemiştir. Çok üzülüyorum bu hale ama oldu artık o yüzden ben bu hisseyle evliyim resmen başka hisse almaya elim bile gitmiyor, şimdi hazır düştü ya yine bundan alacağım ama biraz bekleyeceğim.

Selamlar,
    saygılar
    Ytd.

4.  Alıntı Originally Posted by Entrika Yazıyı Oku
    Bence tekrar 1,35 gösterip 1,41 seviyesine getirecektir... Eylül ayında da muhtemelen 1.61 - 1,99 seviyeleri olabilir. 3. Çeyrek bilançonun iyi geleceğini tahmin ve ümit ediyorum.

Borsada kazancın tek bir şifresi var. Hedef, Sabır = Kazanç

"Şişman Kadın Sahneye Çıkmadan Opera Bitmez"

Entrika, Katolik Nikahina Devam Ediyor...

SM-G975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Çatlamayan sabır taşı oldum valla Sayın Entrika, psikolojik savaş borsadaki en büyük sıkıntı, bu savaşa yenilenleri yiyorlar zaten, kaç kez kıyısına kadar geldim satmanın emir bile koydum iptal ettim sonra, ama öyle hareketler yaptı ki sinir kalmıyor insanda, fabrika yandı düştü, sonra yıllarca 1.03 te takıldı mesela delirtti beni, sonra bir hareket yapar gibi oldu meğersem spekülatör ekip operasyonuymuş SPK el attı hop yine gitti kafa üstü çakıldı 1.10 lara fixledi geri süründü Allah süründü yine. 2017 başından beri bir hareket vardı hissede, CEOyu da değiştirmişlerdi Hakan Tiftik gitti 2017 ortasında filan bir hareketlenme vardı şirkette, sonra bir sürü haber çıktı poşet yasası, hal yasası vb. dedim ki bu sefer oluyor artık tamam, çıkıyoruz ve hakkına gidecek bu hisse, ama yok gelin şu olana bakın ola ola 1.37.

İnsanı yoruyorlar, aylar ayları yıllar yılları takip ediyor bir de bakmışsın ömür geçmiş.

Yine de sabredeceğiz elbet sabrın sonu selamet.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.
    Ytd.

5. 2009 da yapılan iki tane sermaye arttırımında iyice çukura battığımı hiç anlatmıyorum bile, elimdeki tüm parayla kısmen katıldığım için bin pişmanım, ama bir halt olacak sandım, yabancı şirket sermaye güçlendiriyor alıp yürüyecek zannettim, öyle olmadı 2010 itibari ile bir göçtü bir daha gün yüzü görmedi.

40 milyon tl den 100 milyon tl ye tokat gibi %152 sermaye arttırımı yaptı, sonra da 100 milyondan 200 milyona 8 ay ara ile iki sermaye arttırımı ile çıktılar ki zaten bunların ortakları vardı QVT %25i elindeydi hisselerin, onlar da o zaman kapalı kapılar ardında anlaşarak ayrıldı gitti dayanamadılar Mondi'ye daha fazla. Ben de dayanmaya çalışıyorum işte, ama zor, burada fosil olacağım valla beklerken... Umarım artık son yakındır.

Oynatmaya az kaldı doktorum nerede?
    Ytd.

Alıntı Originally Posted by ordinary Yazıyı Oku
    Haklısınız, biraz daha bekleyeceğim alttan almak için, öyle bir hal ki benimkisi artık zarar hesaplamıyorum bile çünkü 11 senede (yakında 12 olacak) benim ettiğim zararı kimseler etmemiştir. Çok üzülüyorum bu hale ama oldu artık o yüzden ben bu hisseyle evliyim resmen başka hisse almaya elim bile gitmiyor, şimdi hazır düştü ya yine bundan alacağım ama biraz bekleyeceğim.

Selamlar,
    saygılar
    Alkum slm arkadaşım senin durumunu anlıyorum....sen benden biraz daha kıdemlisin benimkiside 2011 başı aldım....inatla sabırla bekledi herkes....fakat bu hisseye hiç işlemedi bu bekleme inat sabır umduğunu kimseye göstermediler....bu hisse en kötü. Olan nokta 0.97tl olmuştu 1.tl 1.16 arası yaklaşık 3 sene gitti geldi arada bir 1.21 oldu ve 2013 de 1.35 görüp gene aşşağı sarktı 1.tl civar 2015 de 1.03 den 1.71 yaptılar gedikle baya umutlandırdıydı ve sonrası aşşağı hurda yangını gibi abuk supuk haberle gene 1tl civarına geldiydi ve 2017 olumlu bilanço beklentileri olsada hisse 2.27 gördü 2018 ise 2.54 sonrası malum 2019 ise 2.71 gördü oda en iyi karlarla bu fiyatı görmesi çok ilginçti...ve sonrası malum olanları biliyorsunuz bugün 1.37.....bu eski günleri hatırlıyorsundur Emin’im....
    Maliyetiniz tl miktarı kaç bilmiyorum eğer hisseyi 1tl 1.16 arası almadıysanız çok zarardasınızdır tahminim...2009 da aldıysanız eğer tahmini fiyat ozaman 2.50 tl civarı olabilir bedellilerle birlikte 5 tl civarı sanırım sizin maliyet...ozamanlar 1 dolar 1.15 1.80 tl arasıydı o yıllar sanırım...ozamanki koyduğunuz parayla nekadar dolar alıyorsanız maliyetinizi öyle hesaplayabilirsiniz...10 sene önce mülke koysaydık paramızı %150 verdi ortalama fakat döviz 1/4 1/5 1/6 gibi yaptı çünki Ülkede develiasyon oldu para eridi...o yüzden eskilerin %99 zarardadır bence...
    Bizde bula bula ne hikmetse tireyi bulduk eğer gözümüzü kapatıp başka hisse seçseydik gerçekten bu hisseden bin kat iyi olurdu ve okadar sene tutup beklemeside cabası olurdu....🤣🤣
    Gerçekten inanılır gibi değil böyle hisse olamaz şirketin konumu iç yapısına göre yaptıklarına göre şirket kelepir fiyatta fakat patronun umrunda değil...

Yani 1tl olmaz bu hisse imkansız olsa olsa 1.16 yıllardır buraları çok test etti 1.21 burayıda test etti çok...,1.27 burasıda test etti...1.31 1.37 aralığıda test edilen noktalar...sanki bunların büyük planları var bizler bilmiyoruz...!!???
    Benim bildiğim tek birşey var bunların derdi şirket değerini düşük tutup topladıkları kadar toplayıp zamanı geldiğinde şirketin takasına geçmesidir...
    Ve hisseyi toplayacağına mal kaptıran tahtacıların hissesini satmayan kyenin inadına inat yapıyorlar sanki satmassanız düşürürüm ha dercesine saçma sapan fiyatlara getirdiler çok acemi tahtacılar ölü fiyata düşüren mezarcılar var tahtada... madem toplıycaksın hisseleri borsadan çıkacaksın biliyoruz Yap 1 $ hisse fiyatını ozaman helal olsun derim hakkını verdi hissenin satan satar kalan kalır bilemem...neyse çok kafa ağrıttım yaz yaz bitmez yapılanlar ollanlar....

Saygılar....
    Kader arkadaşım Arkadaşlarım....

Kimseye al sat tut tavsiyesi asla değildir....!!!!

Master_Gamer Guest
    usd/tr mondi tire korelasyonu timsah ağzı gibi olmuş.Geçmişe bakılırsa tekrar yaklaşmaları lazım.Ya usd düşecek ya da bu yükselecekytd.

8. Ben bu tecavüzden zevk almaya başladım haberiniz olsun.

Sayfa 207/466 İlkİlk ... 107157197205206207208209217257307 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •