Sayfa 278/466 İlkİlk ... 178228268276277278279280288328378 ... SonSon
Arama sonucu : 3726 madde; 2,217 - 2,224 arası.

Konu: MNDTR - Mondi Turkey Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş.

Alıntı Originally Posted by Texasradikal Yazıyı Oku
    İşte şişman Trump sahneye çıktı opera devam ediyor.....herşey çok güzel oldu...dahada güzel olacak,çünki düğün dernek var katolik nikahı yapılıyor,hep.....bunları babam diyordu hep unutmıyalım ha....!!!
    Ayıp oluyor sn. teksas ben şahsen haksızlık yaptığınızı düşünüyorum...….y.t.d.

2.  Alıntı Originally Posted by Texasradikal Yazıyı Oku
    Haksızmı dediniz Hakan arkadaşım herkez biliyor Tabii ki ne halde olduğunu da biliyor daha da çektireceğinidtabii ki ne halde olduğunu da biliyor daha da çektireceğinide biliyor...Önemli olan kişileri burada yeni insanları etkileyip 3 5 10 14 20 olacak derseniz olmaz değilmi...!!?? Bunu seçimlerde de söylüyordu hisse 2,70’e çıkarken de söylüyordu.... Şu an hisse1.53 civarı....10 12 sene önce Bu fiyatları Üstündeydi....Yani diyeceğim biz de istiyoruz çok iyi fiyatlara gelsin yanlış anlaşılmasın....Yani diyeceğim biz de istiyoruz çok iyi fiyatlara gelsin yanlış anlaşılmasın....Sadece gerçekleri görmeyip mondinin yapmayacağı şeyleri söylemek ve Gaz verip Yeni gelen kye yatırımcı insaları etkilemek değilmidir sizce....!!!!???? Bu şarj ne zaman böyle şeyler söyleBu şarj ne zaman böyle şeyler söyle değilsediysede tersi olmuştur hep....!!!!
    Şikayetleriniz varsa şikayetlerimizi yapalım yetkili yerlere yönetim kurulu toplantısına katıl mutlaka itiraz edelim yapılanlara bu düzen böyle gitmez öyle haksızlıklar dönüyor ki akıl alınır gibi değil....

asla ytd.....!!!!
    Evet şu aşamada çok iddialı hedefler.Ama unutmayalımki bu kağıt tl bazında 12 sene önce 5.xx li rakkamları görmüş.En azından tl bazlı bu fiyata gitmesi bana göre sürpriz olmaz.öncelikle şu geçen seneki kar ı görmeli ve kalıcı hale getirmeli.Tabii mondi bunu istermi o bilinmez ama isteseler emin olun Sn entrikanın belirttiği o iddialı fiyatları bile bir iki senede görmesi sürpriz olmaz.önümüzde 10 - 12 sene önce 5 tl lerden 500 tl ye gelmiş bir ege endüstri örneği var.Bu borsada olmaz olmaz.Y.T.D.

3. Gördüğüm lüzum üzerine kısa bir açıklama yapmak isterim...

Borsada bazen işler terse gider ve bunun sonuçları olumsuz olur. Bu borsanın doğasındadır. ''Kar ile zarar kardeştir.''Hezayan içinde olanlar gündemi değiştirme çabalarını anlıyorum.!!!

Ben bu forumda bazı kişileri itham ederek yazılarıma başlamıştım ki bu anlayışımdan santim bir gerileme hissetmiyorum. ''Kim üstüne alınırsa alınsın''

Ben iddialı bir insanım sahip olduğum hisse %500 artsın isterim...Daha fazlası da olabilir...Benim için bir sıkıntı yok...

Ben her yazımın altına ''Yatırım Tavsiyesi''olmadığını yazıyorum...Borsada yatırım ciddi bir iştir...Kar veya zararla sonuçlanabilir....

%500 hedef verende %1 veya 2 artar diyende aynı etkiyi yaratır...Kim ne demişse kayıtlarda zaten var...

Ben bir karar vermiştim ve demiştim ki;

Tire Mondi için sürdürülebilir kar oldukça önemlidir. 3. çeyrek sonuçları kara dönerse bu önemli bir adımdır ve kimseyi etkilememek için sessiz kalmak tercihimdir.

Burayı sürekli okuyorum ve okuyacağım. Bazen bir adım geri çekilmek her şeyi daha net görmek için bir fırsat yaratıyor. Tavsiye ederim...

Ben veya kim ne konuşursa zaten pek bir şeyde değişmiyor...Boşuna kıçımızı yırtmaya gerek yok...

Sayfalar dolusu kavga ve hakaret ettik kimseye bir faydası olmadı...Bunu sürdürmek karakterim değil ve olmayacak...Lakin herkese söyleyecek bir lafımız da vardır....

''Ben söylenen sözlere bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adam mı diye''

Şimdi değerlendirdim ve hiç de kendimi üzmeye değecek bir şey bulamadım...

Özlediğiniz bir kaç sözden önce;

Sınır ötesi harekata katılan kahraman Mehmetçiğimizin Allah ayağına taş değdirmesin...

Türk Topçusu konuşmaya başladığında ''Susmak Gerekir''

''Şişman Kadın Sahneye Çıkmadan Opera Bitmez''

Entrika, ''Katolik Nikahına Devam Ediyor''

...Klasik olarak, Asla Yatırım Tavsiyesi Değildir....

3. Çeyrek sonuçlarını değerlendirmek için tekrar görüşürüz...Kalın sağlıcakla...

4. Değerli arkadaşlar.Bizim burada yaptığımız tartışmalar elimizdeki kağıdın ne temel nede teknik yorumundan ibaret.Yapılan sadece ağız dalaşına dönmüş durumda.teknik analiz yapamıyoruz çünkü tahtayı yönetenler yaptırmıyorlar.Tahtada bu kağıdı yabancı yatırımcı deyin ,mondi adına deyin ne derseniz deyin birileri adına toplamaya çalışan bir çete var.Bu mondinin eline geçtiği günden beri senelerdir aynı şekilde zigzag yapıp milleti senetten soğutup sattırıp ,şirketin borsada kalan kısmınıda bedavaya kapatmaya çalışıyorlar.Bunda bayağıda başarırılı oldukları takastan ayan beyan görünüyor.Biz bu yüzden ağzımız açık bir şekilde bu şirket bu fiyata olurmu diye hayretler içinde izliyoruz.Oysaki şirketi aldıklarından beri köprünün altından çok sular geçmiş şirket büyümüşte büyümüş.Cirosunu katlamışta katlamış ama buna rağmen ne hikmetse fiyatı bu çetenin ağır baskısıyla tl bazında 12 sene önceki fiyatının 3 te biri olmuş.hayretki ne hayret.Böyle bir olay ancak bizim gibi maliyesinin iyi çalışmadığı spk nın allaha emanet yatırımcısına sahip çıkmadığı bir ülkede olur.Senelerdir yazılıyor çiziliyor bu kadar gider olurmu diye emsal şirketlerle karşılaştırmalar yapılıyor sonuçta kar iç ediliyor diye bu kadar yatırımcı görüyorda koskoca devlet nasıl görmüyor.Sayısız şikayetler var ama öyle bir çete hareketi varki kimse bir şey yapamıyor.Olay kısaca bu.Ne zaman mızrak çuvala sığmayacak artık çalıp çırpamayacları boyutlara ulaşacak.O zamana kadar toplayabildikleri kadar toplayacaklar ondan sonrada önü açılacak.3.çeyrek sonuşları bşr başlangıç olabilir diye düşünüyorum.Y.T.D

Alıntı Originally Posted by Entrika Yazıyı Oku
    Gördüğüm lüzum üzerine kısa bir açıklama yapmak isterim...

Borsada bazen işler terse gider ve bunun sonuçları olumsuz olur. Bu borsanın doğasındadır. ''Kar ile zarar kardeştir.''Hezayan içinde olanlar gündemi değiştirme çabalarını anlıyorum.!!!

Ben bu forumda bazı kişileri itham ederek yazılarıma başlamıştım ki bu anlayışımdan santim bir gerileme hissetmiyorum. ''Kim üstüne alınırsa alınsın''

Ben iddialı bir insanım sahip olduğum hisse %500 artsın isterim...Daha fazlası da olabilir...Benim için bir sıkıntı yok...

Ben her yazımın altına ''Yatırım Tavsiyesi''olmadığını yazıyorum...Borsada yatırım ciddi bir iştir...Kar veya zararla sonuçlanabilir....

%500 hedef verende %1 veya 2 artar diyende aynı etkiyi yaratır...Kim ne demişse kayıtlarda zaten var...

Ben bir karar vermiştim ve demiştim ki;

Tire Mondi için sürdürülebilir kar oldukça önemlidir. 3. çeyrek sonuçları kara dönerse bu önemli bir adımdır ve kimseyi etkilememek için sessiz kalmak tercihimdir.

Burayı sürekli okuyorum ve okuyacağım. Bazen bir adım geri çekilmek her şeyi daha net görmek için bir fırsat yaratıyor. Tavsiye ederim...

Ben veya kim ne konuşursa zaten pek bir şeyde değişmiyor...Boşuna kıçımızı yırtmaya gerek yok...

Sayfalar dolusu kavga ve hakaret ettik kimseye bir faydası olmadı...Bunu sürdürmek karakterim değil ve olmayacak...Lakin herkese söyleyecek bir lafımız da vardır....

''Ben söylenen sözlere bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adam mı diye''

Şimdi değerlendirdim ve hiç de kendimi üzmeye değecek bir şey bulamadım...

Özlediğiniz bir kaç sözden önce;

Sınır ötesi harekata katılan kahraman Mehmetçiğimizin Allah ayağına taş değdirmesin...

Türk Topçusu konuşmaya başladığında ''Susmak Gerekir''

''Şişman Kadın Sahneye Çıkmadan Opera Bitmez''

Entrika, ''Katolik Nikahına Devam Ediyor''

...Klasik olarak, Asla Yatırım Tavsiyesi Değildir....

3. Çeyrek sonuçlarını değerlendirmek için tekrar görüşürüz...Kalın sağlıcakla...
    🤣🤣🤣🤣 senin söylediklerinin hepsi laf ve sende adamsın babacığım hep kendini kuru fasulyeden nimet saymaya devam sen hiç deyişmessin bazende insan bükemediği bileği öper...konuşmaya herkez konulabilir....önemli olan icraattır...!!!!!
    Bu hissede ise sorun patrondur hiç umrunda bile değiliz ne bir açıklama var nede bir olumlu gösterdikleri bir olay olumlu herşeyi bile olumsuza çeviriyorlar....sürdürebilir karlılığı isteyecekmiki bu güne kadar niye istememiş ???niye bu güne kadar kaçırmış paraları..???? Neden 12 senedir hisse olmuyacak değerde..??? Neden ucuz fiyatlardan toplamış...???? Neden yetkililer birşey yapmıyor yapmak istemiyor...???!!!!
    Bunların cevabını kimse vermiyecekmi....!!!!
    Ben herkesten daha çok daha fazla bu hissenin çıkmasını istiyooruummmm...!!! Fakat yapılanlar ortada....!!!!

kaldı şunun şurasında 20 gün bilançoya 30 ekim...
    Bakalım nasıl oyun yapacaklar benim beklentim 10 12 milyon kar ama bu zihniyet değişmedikçe bunlar devam ederler çektirmeye...

Saygılar....

Asla ytd....!!!

Alıntı Originally Posted by hakanna34 Yazıyı Oku
    Değerli arkadaşlar.Bizim burada yaptığımız tartışmalar elimizdeki kağıdın ne temel nede teknik yorumundan ibaret.Yapılan sadece ağız dalaşına dönmüş durumda.teknik analiz yapamıyoruz çünkü tahtayı yönetenler yaptırmıyorlar.Tahtada bu kağıdı yabancı yatırımcı deyin ,mondi adına deyin ne derseniz deyin birileri adına toplamaya çalışan bir çete var.Bu mondinin eline geçtiği günden beri senelerdir aynı şekilde zigzag yapıp milleti senetten soğutup sattırıp ,şirketin borsada kalan kısmınıda bedavaya kapatmaya çalışıyorlar.Bunda bayağıda başarırılı oldukları takastan ayan beyan görünüyor.Biz bu yüzden ağzımız açık bir şekilde bu şirket bu fiyata olurmu diye hayretler içinde izliyoruz.Oysaki şirketi aldıklarından beri köprünün altından çok sular geçmiş şirket büyümüşte büyümüş.Cirosunu katlamışta katlamış ama buna rağmen ne hikmetse fiyatı bu çetenin ağır baskısıyla tl bazında 12 sene önceki fiyatının 3 te biri olmuş.hayretki ne hayret.Böyle bir olay ancak bizim gibi maliyesinin iyi çalışmadığı spk nın allaha emanet yatırımcısına sahip çıkmadığı bir ülkede olur.Senelerdir yazılıyor çiziliyor bu kadar gider olurmu diye emsal şirketlerle karşılaştırmalar yapılıyor sonuçta kar iç ediliyor diye bu kadar yatırımcı görüyorda koskoca devlet nasıl görmüyor.Sayısız şikayetler var ama öyle bir çete hareketi varki kimse bir şey yapamıyor.Olay kısaca bu.Ne zaman mızrak çuvala sığmayacak artık çalıp çırpamayacları boyutlara ulaşacak.O zamana kadar toplayabildikleri kadar toplayacaklar ondan sonrada önü açılacak.3.çeyrek sonuşları bşr başlangıç olabilir diye düşünüyorum.Y.T.D
    Bu yorumunuzu çok beğendim mantıklı düşündüğünüz gibi olabilir..... 👏👏👍

Benim yazdıklarımı anlayan anlamıştır...anlamak istemeyenler ise nasıl anlıyorsa öyle anlasın...
    Herkes kendinden sorumludur borsa bu şakaya gelmez...!!!!

Asla ytd...!!!!!

7.  Alıntı Originally Posted by hakanna34 Yazıyı Oku
    Tahtada bu kağıdı yabancı yatırımcı deyin ,mondi adına deyin ne derseniz deyin birileri adına toplamaya çalışan bir çete var.Bu mondinin eline geçtiği günden beri senelerdir aynı şekilde zigzag yapıp milleti senetten soğutup sattırıp ,şirketin borsada kalan kısmınıda bedavaya kapatmaya çalışıyorlar.Bunda bayağıda başarırılı oldukları takastan ayan beyan görünüyor.Biz bu yüzden ağzımız açık bir şekilde bu şirket bu fiyata olurmu diye hayretler içinde izliyoruz.Oysaki şirketi aldıklarından beri köprünün altından çok sular geçmiş şirket büyümüşte büyümüş.Cirosunu katlamışta katlamış ama buna rağmen ne hikmetse fiyatı bu çetenin ağır baskısıyla tl bazında 12 sene önceki fiyatının 3 te biri olmuş.hayretki ne hayret.Böyle bir olay ancak bizim gibi maliyesinin iyi çalışmadığı spk nın allaha emanet yatırımcısına sahip çıkmadığı bir ülkede olur.Senelerdir yazılıyor çiziliyor bu kadar gider olurmu diye emsal şirketlerle karşılaştırmalar yapılıyor sonuçta kar iç ediliyor diye bu kadar yatırımcı görüyorda koskoca devlet nasıl görmüyor.Sayısız şikayetler var ama öyle bir çete hareketi varki kimse bir şey yapamıyor.Olay kısaca bu.Ne zaman mızrak çuvala sığmayacak artık çalıp çırpamayacları boyutlara ulaşacak.O zamana kadar toplayabildikleri kadar toplayacaklar ondan sonrada önü açılacak.3.çeyrek sonuşları bşr başlangıç olabilir diye düşünüyorum.Y.T.D
    Arkadaşın yazdıklarına katılmamak mümkün değil,benim daha önce yazdıklarıma paralel olduğunu görüyorum. Örtülü kar transferi şüpheleri ciddi olarak gördüğüm şirkette artık bu işlemler açık açık olarak yapıldığı ve hatta şirket genel kurul tutanaklarında itiraf edilmiştir.

3.çeyrek bilançoda bu durumun devam edeceği ancak döviz de meydana gelen düşüşten dolayı zararın azalabileceğini düşünmekteyim.
    SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı olarak değerlendirilemez.

8. Değerli şirketimizin bilançosunda zarar göstermesi en çok devletimizi(hazineyi) etkilediği kanaatindeyim.Zarar oluşumu sebebiyle vergi ödenmemekte ve zararlar gelecekte oluşabilecek matrahtan düşülecektir.İlginç olan ana şirkete ödenen bedel ciro ve kurla ile orantılı olmasıdır.Yani kar etmesen bile zararına satsan bile ödenecek mebleğ artacaktır.Karşılıklı anlaşma yapıldığı belirtmişler.Yani sözleşme serbestisi olduğunu söylüyorlar. İki tarafta mondi.Alan el kendisi veren elde kendisi...
    Bizim gibi yatırımcıların paralarının pul olması ayrı bir sorundur.
    SPK nın 2 gün önce Özderici GYO hakkında vermiş olduğu yaptırım kararını aşağıda sunuyorum.Bizdeki iddialara benzemese bile incelenmesi açısından uygun olduğunu düşünüyorum.Bundan 5-6 sene önce KARSAN ve kıraca holdingle ile ilgili SPK nın benzer bir kararını ,kar transferi nedeniyle uğradığı zararını iadesini hatırlıyorum.

SPK, Özderici GYO'da Ali Uğur Özderici ve Ahmet Özderici'den satın alınan Nuvo Dragos Projesi'ndeki 54 adet bağımsız bölüm ile ilgili kararını açıkladı

Konuya ilişkin aşağıdaki açıklama Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) bülteninde yer aldı.

"Özderici Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (Şirket) ile Şirket'in Yönetim Kurulu Başkanı Ali Uğur ÖZDERİCİ ve
    Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet ÖZDERİCİ hakkında idari para cezası uygulanmasını gerektiren fiille ilgili olarak Kurulca
    ayrıca;

a) Şirket tarafından ilişkili tarafları Şirket Yönetim Kurulu Başkanı Ali Uğur ÖZDERİCİ ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili
    Ahmet ÖZDERİCİ'den satın alınan Nuvo Dragos Projesi'nde yer alan toplam 54 adet bağımsız bölümün, söz konusu bağımsız
    bölümlerin Şirket'e olan satın alma maliyetine kanuni faizin eklenmesi suretiyle bulunan tutardan aşağı olmayacak biçimde
    30.11.2019 tarihine kadar elden çıkarılması, daha düşük bir bedel ile elden çıkarılması halinde aradaki farkın anılan şahıslar
    tarafından Şirket'e ödenmesi,

b) Söz konusu bağımsız bölümlerin tamamının 30.11.2019 tarihine kadar elden çıkarılamaması durumunda, elden
    çıkarılamayan bağımsız bölümler için iade bedelinin Şirket'in söz konusu bağımsız bölümler için ilgililere yaptığı ödemeye kanuni
    faizin eklenmesi suretiyle bulunan tutardan az olmayacak şekilde belirlenmesi ve bu bedelin Ali Uğur ÖZDERİCİ ve Ahmet
    ÖZDERİCİ tarafından Şirket'e iade edilmesi suretiyle söz konusu satış işleminin iptal edilmesi
    gerektiği hususlarının Şirket'e bildirilmesine karar verilmiştir.

Arkadaşlar her ne kadar kanun nazarında yada uygulamada hiç bir hakkımız olmasa da yada öyle görülsek te biz şirket ortağıyız.Yanlış ,hukuka aykırı ve haksız olduğunu gördüklerimizi yazmak,şikayet etmek,paylaşmak durumundayız.Aksi takdirde böyle devam edecek.Ne zaman kadar istediklerini alana kadar.

Şirketin hukuka ve adalete uygun yönetilmesi en büyük temennimdir.Bu durumun ana ortağında yararına olacağı kanaatindeyim.

Yazdıklarım kendi bakış açımdır.Görebildiklerimdir. Art niyet taşımadığım gibi al-sat tavsiyesi de taşımaz.
    Her şey gönlünüzce olsun...
    SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı olarak değerlendirilemez.

Sayfa 278/466 İlkİlk ... 178228268276277278279280288328378 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •