Sayfa 209/466 İlkİlk ... 109159199207208209210211219259309 ... SonSon
Arama sonucu : 3726 madde; 1,665 - 1,672 arası.

Konu: MNDTR - Mondi Turkey Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by gunslinger Yazıyı Oku
    Ben de Tire alırken bunu gördüğüm için alım yaptım. 2009 den beri kanalı daralıyor ve sıkışıyor, bunun nereye kıracağı çok açık, 10 sene boyunca gerilmiş bir lastik bırakılınca nereye gider? 4 dolarlar makul gibi, güzel temiz bir çanak çalışması olur ... 22tl ye

Grafiğe bakın ve söyleyin, bir 10 sene daha var mı? Yok değil mi, bunu çocuklar bile görür.. işte o yüzden kaç olduğuna gün gün bakıp gerilmeyin, bırakın Mondi takla atsın kıvransın dursun... biz doğru yerdeyiz.
    Yatırım tavsiyesi değildir kendimce bir şeyler karalıyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by Payrıt Yazıyı Oku
    Ben de Tire alırken bunu gördüğüm için alım yaptım. 2009 den beri kanalı daralıyor ve sıkışıyor, bunun nereye kıracağı çok açık, 10 sene boyunca gerilmiş bir lastik bırakılınca nereye gider? 4 dolarlar makul gibi, güzel temiz bir çanak çalışması olur ... 22tl ye

Grafiğe bakın ve söyleyin, bir 10 sene daha var mı? Yok değil mi, bunu çocuklar bile görür.. işte o yüzden kaç olduğuna gün gün bakıp gerilmeyin, bırakın Mondi takla atsın kıvransın dursun... biz doğru yerdeyiz.
    Şuanki yönetimle bu olmaz..Önümüzde döktaş örneği var, şirket yabancıda iken, yıllarca 3-5 aralığında süründü KÂrlar kayboldu..yabancı satıp gittikten sonra 25 lira oldu...Ama orda finlandiyali sahibi zor duruma düşünce çıkmak zorunda kaldı..burda ne gibi bir gelişme ile satarki..süt veren inek sonuçta...Üstelik sahibi yıllardır baskılayıp toplamış hisseyi, belki yıllarca baskılayıp kottan çıkma düşünceside olabilir..
    "Duyduğumuz her şey kanaattir, vak'a değil; gördüğümüz her şey perspektiftir, gerçek değil..."

3.  Alıntı Originally Posted by gunslinger Yazıyı Oku
    Şuanki yönetimle bu olmaz..Önümüzde döktaş örneği var, şirket yabancıda iken, yıllarca 3-5 aralığında süründü KÂrlar kayboldu..yabancı satıp gittikten sonra 25 lira oldu...Ama orda finlandiyali sahibi zor duruma düşünce çıkmak zorunda kaldı..burda ne gibi bir gelişme ile satarki..süt veren inek sonuçta...Üstelik sahibi yıllardır baskılayıp toplamış hisseyi, belki yıllarca baskılayıp kottan çıkma düşünceside olabilir..
    Hocam kottan çıkması için %98 olması lazım, ben bile toplaya toplaya hatırı sayılır bir yüzde edindim. E burada tee 2009 daki sermaye arttırımlarına 2.5 tl maliyetle katılan arkadaşlar var onlarda kim bilir ne kadar hisse var. Hal böyle iken adam hissesini 1 tl 0.5 kuruş yaparak beni ya da o yıllardır beklemiş olan kemik ky arkadaşları gönderemez ki buradan. Kottan çıkmak mı istiyor çeker 4 dolara zaten herkes o saatten sonra satar çıkar. O da hisselerini piyasadan çıkarır. Ama şahsen bunu yapacağını düşünmüyorum, öyle toplu ki kendi yukarı çekip sadece %10 unu geri salsa çok yüksek bir kar elde eder, yoyo gibi oynar bir tahtayı 50 kere satar parasını alır, böyle bir membada kottan niye çıksın, bunlarınkisi aç gözlülük en büyük parsayı kazanma çabası.
    Yatırım tavsiyesi değildir kendimce bir şeyler karalıyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by gunslinger Yazıyı Oku
    Bu yönetimle de olmaz, bu şirketle de olmaz. Bunun için de borsada at koşturamamaya ve saçma sapan bilançolar yayınlayamamaya başlamaları lazım. Böyle aleni hortuma devam edememesi lazım. Bunun için ise SPK'nın Vergi Dairesi'nin Maliye'nin birilerinin el atması lazım. Bunun için ise ısrarla şikayetlere devam etmemiz lazım. Elbet sesimiz duyulacaktır. Ondan sonra satar gider, hatta belki bazıları kodese girer ve kurtuluruz. Sonra Allah'ın izni ile değerine gelir bu hisse.

Ama ben 11 sene tuttum bu hisseyi ve Gavur Mondi'ye 1 tane hissemi ÖLSEM satmam.
    Ytd.

5.  Alıntı Originally Posted by Payrıt Yazıyı Oku

Güzel yorum ve analiziniz için çok teşekkür ederim. Yeter ki şirket sürdürülebilir bir kar açıklasın...Belki 3. çeyrek bunun için iyi bir başlangıç olabilir.

İşlem hacmi iyice düştü...Artık bundan sonra beklenti satın alınır. Yeter ki sabırlı olalım...Mutlaka sabrımızı sınayacaklar...Burada gerekli cevabı mutlaka alacaklar...

''Şişman Kadın Sahneye Çıkmadan Opera Bitmez'' Bunu er geç anlayacaklar...

6. hekese huzurlu HAFTASONU DİLİYORUM
    ARKADAŞLAR 4 DOLARDAN BAHSEDİYORSUNUZ BU İNANILMAZ RAKAMLAR I BENİM GİBİ KY YİN HAYAL BİLE ETMESİ İNANILMAZ.BANA 1 DOLAR BİLE ÇOK VE SON DERECE ULAŞILMAZ BİR RAKAM 4 DOLARLAR BANA BU ALÇAKLAR OLDUĞU MÜDDETÇE ÇOK ZOR GELİYOR AMA SAYIN ENTRİKANINDA DEDİĞİ GİBİ HAYALLER İNSANIN TEK HAYATA BAĞLANMA DUYGUSU OLMASI GEREK...YİNEDE BU YAZILANLAR HAFTA SONUMU AZDA OLSA HUZURLU GEÇİRMEME YETTİ SAĞLICAKLA KALIN TÜM FORMDAŞLAR....

Arkadaşların değerli yorumları için çok teşekkür ediyorum,keşke öyle olsa ve inşallah diyorum....🙏🙏🙏

Şöyle bakacak olursak Hisseye yıllara,2017 kadar geçmiş yıllar zararları sıfırlanmış 2018 kaarı kırpsalar dahi 70 milyonu geçkin kaar açıklayan şirketin ederi en yüksek seviye 2.71 olması sizce ne demektir...??!!!!
    Yani bu şirketin 2016 2017 kadar neden fiyatı belli bir seviyeye gelmedi neden bu şirket olumlu olan herşeyi fiyatlamadı sizce....????!!!
    Demekki bu işte bir bit yeniği varki şirketi bukadar baskılayarak bu fiyatlarda tutuyorlar...yoksa imkansız olan birşey var bu işte 10 12 sene şirketin ederi bu olabilirmi??? Bence olamaz.. bir 10 sene daha tabiki yapamaz yapamazda kaç sene daha baskılar tabiki belli değil....bu hissenin tahtasına herhangi bir yatırımcı tahtacı spek ne derseniz adına giremez nedeni malum şirket mondiden korkarlar izin vermezler sıkar görünürde zaten %80 geçmiş istediğini yapar......peki geriye kalan %10 hisse ortalamada ise büyük aracı kurumun elindedir... burada hisseler niye bekliyor sizce neden itiraz etmiyorlar yada hisseyi neden götürmüyorlar gerçek değerine
    Ve kaar edip çıkmıyorlar neden sabit duruyor az bir hisseyle oynuyorlar neden hiç düşündünüzmü...???!!! Çünki bu hisselerde onlarındır %99 u onların adına orda tutuluyorda ondan bence....yani bu şirketin en büyük sorunu şirketin gerçek değerine gelmesini istemeyip yıllardır toplamasıdır...öbür sorunlarda yaz yaz bitmez......zaten örtülü şirket kaarı kaçırılıyor,geriye ne kalıyor zaten inek gibi sağıyorlar herkezi bize 3/1 var..borsayla işi ne geriye mecburiyetten saçma sapan bilanço açıklamak kalıyor.....

Bakalım sonu neresi olacak bunların....
    Herkes birlik olsun hakkımızı arayalım birlikten kuvvet doğar hisselerimize sahip çıkalım..,,!!!!

Asla ytd...!!!

Saygılar....

8. Yabancı takas &bilanço açıklama tarihleri/mondi tire senkronizasyon grafiği aşağıda sunuyorum..
    Bunun anlamı şu bence son 1.5 seneyi baz alırsak hep terse gitmiş..Tahtada pozisyon alanlar düşük beklenti içerisindeyken iyi bilanço,beklenti yokken iyi 2 bilanço gelmiş.Yani tahtada pozisyon alanlarda çarpılmış olabilir.
    Sonuç Mondi ne derse o olur...
    Şirketin hisseleri %80 i mondide,belki alt hesaplarda %5 civarında olabilir.Kar getirse ,tementü verse en çok mondi faydalanacaktır. Ama böyle lisans ücretleri, danışmanlık ücreti ve belki de hammadde satımından zaten karı götürüyor.Vergi yükümlülügüde doğmuyor.
    Son tahlilde düşük kar yada zarar mondiye yarar.Hisseyi ucuzdan toplamaya devam eder.2.10 dan hisse geri alan mondi uzun zamandır bedeli 1.37 olmasına rağmen hisse almıyor.Sebebi de hisseye talep gelmesi istemiyorlar.
    Halbuki tahtada 5 milyon lot alsa hissedeki gap kapanır...

Herkesin gönlünce olsun...

SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı olarak değerlendirilemez.

Sayfa 209/466 İlkİlk ... 109159199207208209210211219259309 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •