Sayfa 148/466 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198248 ... SonSon
Arama sonucu : 3727 madde; 1,177 - 1,184 arası.

Konu: MNDTR - Mondi Turkey Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by selimsen Yazıyı Oku
    Benim bu topicte ' örtülü sermaye aktarımı ' hususunda yazılarım mevcuttur.Karsana bu konuda 2013-2014 yılında yapılan işlemlerle ilgili SPK nın ceza verdiğini biliyorum.Karsan'ın itirazının reddedildiği hususunda borsa gündem link aşağıda sunuyorum..

https://www.borsagundem.com/haber/ka...den-ret/185482
    Teşekkürler üstad.

2.  Alıntı Originally Posted by selimsen Yazıyı Oku
    Benim bu topicte ' örtülü sermaye aktarımı ' hususunda yazılarım mevcuttur.Karsana bu konuda 2013-2014 yılında yapılan işlemlerle ilgili SPK nın ceza verdiğini biliyorum.Karsan'ın itirazının reddedildiği hususunda borsa gündem link aşağıda sunuyorum..

https://www.borsagundem.com/haber/ka...den-ret/185482
    Haberi okudum, bu durumun nasıl ortaya çıkarıldığı yine muamma. Yani hukuken halka açık bir şirkette payı olan başka bir şirketin hem ortak olup hem de tedarikçi olması mümkün, bu durumda yasal olmayan bir şey yok ki. Biz ilk 3 aylık bilançoda Mondi şirketine yüklü bir ödeme transferi yapılmış diye bu durumdan şüpheleniyoruz ama sayın Tenessih bunun tamamen önceden anlaşılan ve hammadde alım sözleşmelerine göre vadesi gelen ödemelerin yapılması olabileceğini söylemişti. Bu durumda ben Spk ya neyi göstererek şikayette bulunacağım, herşeyi diğer masraflar kalemine soktular şikayet ettim sonuç alamadım, bu konuda Spk ya ne sunacağız da harekete geçireceğiz? Onu yapalım.
    Ytd.

3.  Alıntı Originally Posted by ordinary Yazıyı Oku
    Haberi okudum, bu durumun nasıl ortaya çıkarıldığı yine muamma. Yani hukuken halka açık bir şirkette payı olan başka bir şirketin hem ortak olup hem de tedarikçi olması mümkün, bu durumda yasal olmayan bir şey yok ki. Biz ilk 3 aylık bilançoda Mondi şirketine yüklü bir ödeme transferi yapılmış diye bu durumdan şüpheleniyoruz ama sayın Tenessih bunun tamamen önceden anlaşılan ve hammadde alım sözleşmelerine göre vadesi gelen ödemelerin yapılması olabileceğini söylemişti. Bu durumda ben Spk ya neyi göstererek şikayette bulunacağım, herşeyi diğer masraflar kalemine soktular şikayet ettim sonuç alamadım, bu konuda Spk ya ne sunacağız da harekete geçireceğiz? Onu yapalım.
    Evet bunu ben de merak ediyorum. Sadece SPKya örtülü kar transferinden şüpheleniyoruz şeklinde yazmak onların soruşturma açmalarını sağlamak için yeterli olmalı ama bilemiyorum size daha önce delil sorulduysa durum başka o zaman kuru kuruya yazmak olmuyor demektir...

Fakat esas sözleşmeye uymama kanıtlı bir şikayet, onu ky olarak ispat edebiliyoruz sözleşme ortada karar ortada, o yüzden o şikayetimden sonuç bekliyorum inşallah.
    Yatırım tavsiyesi değildir kendimce bir şeyler karalıyorum.

4. Genel kurul toplantı tutanağından' Mondiden LİSANS,TEKNOLOJİ ve KNOW HOW adı altında CİROYA göre EURO bazlı hizmet aldıklarını 'belirtmişlerdir.

Halka açık ortaklıklar ve kolektif yatırım kuruluşları ile bunların iştirakleri ve bağlı ortaklıklarının; yönetim, denetim veya sermaye bakımından doğrudan veya dolaylı olarak ilişkide bulundukları gerçek ve tüzel kişiler ile emsallerine uygunluk, piyasa teamülleri, ticari hayatın basiret ve dürüstlük ilkelerine aykırı olarak farklı fiyat, ücret, bedel veya şartlar içeren anlaşmalar veya ticari uygulamalar yapmak veya işlem hacmi üretmek gibi işlemlerde bulunmak suretiyle karlarını veya mal varlıklarını azaltarak veya karlarının veya mal varlıklarının artmasını engelleyerek kazanç aktarımında bulunmaları yasaktır.
    Halka açık ortaklıklar ve kolektif yatırım kuruluşları ile bunların iştirakleri ve bağlı ortaklıklarının, esas sözleşmeleri veya iç tüzükleri çerçevesinde basiretli ve dürüst bir tacir olarak veya piyasa teamülleri uyarınca karlarını ya da mal varlıklarını korumak veya artırmak için yapmaları beklenen faaliyetleri yapmamaları yoluyla ilgili oldukları gerçek ve tüzel kişilerin karlarının ya da mal varlıklarının artmasını sağlamaları da örtülü kazanç aktarımı sayılmıştır.

http://www.erdem-erdem.av.tr/yayinla...tarimi-yasagi/

https://dergipark.org.tr/download/article-file/97833
    SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı olarak değerlendirilemez.

5.  Alıntı Originally Posted by selimsen Yazıyı Oku

Genel kurul toplantı tutanağından' Mondiden LİSANS,TEKNOLOJİ ve KNOW HOW adı altında CİROYA göre EURO bazlı hizmet aldıklarını 'belirtmişlerdir.

Halka açık ortaklıklar ve kolektif yatırım kuruluşları ile bunların iştirakleri ve bağlı ortaklıklarının; yönetim, denetim veya sermaye bakımından doğrudan veya dolaylı olarak ilişkide bulundukları gerçek ve tüzel kişiler ile emsallerine uygunluk, piyasa teamülleri, ticari hayatın basiret ve dürüstlük ilkelerine aykırı olarak farklı fiyat, ücret, bedel veya şartlar içeren anlaşmalar veya ticari uygulamalar yapmak veya işlem hacmi üretmek gibi işlemlerde bulunmak suretiyle karlarını veya mal varlıklarını azaltarak veya karlarının veya mal varlıklarının artmasını engelleyerek kazanç aktarımında bulunmaları yasaktır.
    Halka açık ortaklıklar ve kolektif yatırım kuruluşları ile bunların iştirakleri ve bağlı ortaklıklarının, esas sözleşmeleri veya iç tüzükleri çerçevesinde basiretli ve dürüst bir tacir olarak veya piyasa teamülleri uyarınca karlarını ya da mal varlıklarını korumak veya artırmak için yapmaları beklenen faaliyetleri yapmamaları yoluyla ilgili oldukları gerçek ve tüzel kişilerin karlarının ya da mal varlıklarının artmasını sağlamaları da örtülü kazanç aktarımı sayılmıştır.

http://www.erdem-erdem.av.tr/yayinla...tarimi-yasagi/

https://dergipark.org.tr/download/article-file/97833
    Selimsen arkadaşım bu adilerin yıllardır yaptıkları tam budur...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

6.  Alıntı Originally Posted by DahaFazlaOlmaz Yazıyı Oku
    Selimsen arkadaşım bu adilerin yıllardır yaptıkları tam budur...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Bizler pay sahipleri küçük yatırımcıda olsak ,şirket ortaklarıyız. Genel kurula katılan arkadaş gayet bilinçli ve medeni şekilde hareket etmiştir.Hukuka aykırı olduğunu gördüklerini toplantı tutanağına geçirmiştir.Bunlar delil niteliğindedir.

Avukat Tuna Çolgar'ın makalesinin son 2 paragrafı bizim durumumuzla örtüşmektedir...

SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı olarak değerlendirilemez.

7. Kârı caliyorsunuz be kansızlar,bu fiyat bu baskı ne ,anası belli olmayan hırsızlar,şirket battıysa haber verin bizde bilelim,neyin fiyatlaması bu

8. Bu işin lamı cimi yok. Çok fena hepimiz kandırıldık. Yaptıkları belli, organize bir şekilde haberler ile buralara geldi. Demek ki bunlar entrikayı seviyorlar. Alevera-Dalevera.

Şimdi dolar 7 TL: den aşağı gelirse 10 Tl. gitmiş gibi olmuyormu.

Bir de tireye bakalım 2.70 den 1.30 a gelmesi 4.00 TL. gitmiş gibi oldu bence,.

Parayı her türlü kazanıyorlar ama dolarcılar ama Tireciler.

YTD: değildir arkadaşlarım.

Sayfa 148/466 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198248 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •