Sayfa 168/200 İlkİlk ... 68118158166167168169170178 ... SonSon
Arama sonucu : 1596 madde; 1,337 - 1,344 arası.

Konu: IEYHO - Işıklar Enerji Yapı Holding

1. Hic bir tahtada kaybetmedim ! memsa dahil bir çok spekulatif tahtada bulundum...Buda olacak !!! kazançla satacağım.. borsa bilimsel bir mecra duyguların yönettigi hesaplar kaybetmeye mahkummmm... !!! bilim i herkes bilse zaten borsa olmazdı ;) borsa duygusal hesaplardan bilimsel hesapların para kazanma sanatı ! diyelim...1.14 yıllık kapanış ! sattıgım da da yazacagım !!!

mutlu saglikli yillar...
    ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

2. Fakir Adam
    cemaş bölünme olayı bize nasıl etki eder

1 saat önce· 1 · Cevap
    hz ömer in adaletini istiyoruz hz ömer in adaletini istiyoruz
    etkisi olmaz bu farklı hareket ediyor yeni anlaşma olursa yada Yabancılar el atarsa o zaman ivme yapar yoksa kitlesi ve tahtacısı malum
    Investing

Desede ıeyho cemas,in % 3 'e yakın ortağı. Çemas bedellisi onaylanırsa, ieyho kasasından 10 milyar civarı para çıkışı olacak. Ytd

3. Ortalama fiyat hareketleri açısında göz attığımız da durum bu ! Bir önceki destek arayışında MA10/MA50 yi aşağı kestiğinde 26 günlük barla tekrar MA10/MA50 yukarı kesebilmiş. 9 günlük mum çalışması önce aşağı kesti bakalım toparlaması kaç mum u bulacak bu sefer !

...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

4. Öncelikle sermaye hareketlerine baktığımızda son 3 sermaye hareketi usas, ışıklar yatırım holding ve meteks gibi firmaların ieyho ile birleşmesiyle oluşan sermaye etkilenmeleri olduğu anlaşılıyor. Yani yaklaşık 10 yıldır şirket birleşmeleri haricinde sermaye hareketi yok işin özünde...

diğer yandan son 4 yılın 3. çeyrek bilançoları karşılaştırıldığında özkaynak oranında olumlu yönde gelişim gözleniyor. Fakat sermaye oranı bakımından özkaynak verimiz hala sıkıntılı ! diğer yandan son 3 yılın yıl sonu bilanço verileri incelendiğinde toparlanma eğilimi göze çarparken geçmiş yıl zararlarında yeterli düzeyde bir toparlanma olmadığı anlaşılıyor. Diğer yandan 2020/9 aylığın olumlu yönde kar gelmesi 2020/12 aylığın eğer gelirse güzel bir karla özkaynak yapısını bir miktar daha toparlama ihtimali beklenti olarak söz edilebilir...

geçen yıl 26m. civarı yıl sonu zarar yazan şirket bu yıl 3.çeyrek verisine paralel bir yıl sonu getirir se tahta fiyatının spekülasyonu adına oyuncusunun kullanması beklenebilir...

tüm bu veriler tabiki geçmişe dönük ve gelecek konusunda ne olacağını bilemeyiz bakalım zaman ne gösterecek ocak 15 den sonra bilanço beklentileri fiyat hareketlerine yansıyabilir diye düşünüyorum...bakacaz...

5. sayın ilim geçmiş dönem zararı ben 309 milyon biliyordum sizin gönderilerinizlerden yanıldığım anlaşılıyor. 379 milyonmuş. demekki 543 milyon sermayenin 379 geçmiş dönem zararına gitmiş, şirkete kalan sermaye 164 milyon. EEE Spk sermayesinin 2/3 yitiren şirketleri yakın izleme pazarına alıyor. buna niye torpil yapıyor.
    HERKES KENDİ GELECEĞİNİN MİMARIDIR.

6. Şimdi anladınızmı Neden en ucuz kağıt ieyho kalmış. yani şirket kar etmiyor, her yıl sermayeden yiyor.ytd
    HERKES KENDİ GELECEĞİNİN MİMARIDIR.

7.  Alıntı Originally Posted by realiter Yazıyı Oku
    sayın ilim geçmiş dönem zararı ben 309 milyon biliyordum sizin gönderilerinizlerden yanıldığım anlaşılıyor. 379 milyonmuş. demekki 543 milyon sermayenin 379 geçmiş dönem zararına gitmiş, şirkete kalan sermaye 164 milyon. EEE Spk sermayesinin 2/3 yitiren şirketleri yakın izleme pazarına alıyor. buna niye torpil yapıyor.
    hayir ustad temel analiz okuması bu sekilde degil !

özkaynak verisi şirketin zarar dusurulmus yani cikmis net verisi verisi oluyor... fakat buna ragmen sermayeye oranla hala gerideyizzz...bu nedenle dedim zaten yillik kar aciklamasi onemli olacak ozsermayeyle sermayenin aradaki makasin daralmasi adina...

yani bir sirketin temel analizi yapilir ken sermayesi ile özkaynak verisi ! ve yillik net kar verisi muhim...gecmis yil zarar yada karlari zaten ozsermayeye her 3 aylik bilancoda eksi yada arti yonde yansiyarak biriken bir veri...ozkaynaklarin hali hazirdaki rakami bu verilerin yansimiş hali...

8. Aynen arkadaşlar hele şu Ocak ayında gelecek bilançoyu bir görelim umarım iyileşmeler olur temel manada ...
    Yatırım tavsiyesi değildir.
    Burası doğunun batısı, batının doğusudur.

Sayfa 168/200 İlkİlk ... 68118158166167168169170178 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •