Special Days Image
Sayfa 87/200 İlkİlk ... 3777858687888997137187 ... SonSon
Arama sonucu : 1595 madde; 689 - 696 arası.

Konu: IEYHO - Işıklar Enerji Yapı Holding

1. Ya bu ınsanlar ya çok kurnaz, yada çok aptal. Akilliysa kurnazsa pes diyorum. Bu kadar olmaz. Aptalsa, yazık bu adamların ailelerine. Şimdide genel kurul gündeminde bile olmayan karararin onaylanmasını bekliyorlar. Arkadaşlar kararlar yönetim kurulu tarafından alınır. Genel kurul geçmiş bir yıl kararların onaylandigi yada itiraz edildiği yerdir. Genel kurulda sermaye artırım kararı çıkmaz. Bazıları yönetim kurulu ile genel kurulu karıştırıyor, yada bilerek insanları yanıltmaya çalışıyorlar. Ytd

2. GENEL KURULDA AŞAGIDAKİ KONULAR GÖRÜŞÜLEREK KARARA BAGLANACAK. GENEL KURULDU GÜNDEMDE OLMAYAN BİR KONU GÖRÜŞÜLMEZ KARARA BAĞLANMAZ.

22 HAZİRANDA GENEL KURUL VAR. YETARLİ ÇOGUNLIK SAĞLANIRSA AŞAĞIDAKİ KONULAR KARARA BAĞLANACAK. GENEL KURULLARDA GÜNDEM DIŞI KONU GÖRÜŞÜLMEZ. BİRİLERİ HAYAL SATARSA İNANMAYIN.

IŞIKLAR ENERJİ VE YAPI HOLDİNG A.Ş.
    2019 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI GÜNDEMİ
    1. Açılış ve toplantı başkanlığının oluşturulması.
    2. Yönetim Kurulu yıllık faaliyet raporunun, denetçi raporunun ve finansal tabloların
    görüşülmesi ve onaya sunulması.
    3. Yönetim Kurulu üyelerinin 2019 yılı hesap ve faaliyetlerinden dolayı ayrı ayrı ibra
    edilmesi.
    4. SPK’nın 31.10.2019 tarih ve 62/1392 sayılı kararı uyarınca:i) Şirketimizin TTK m.
    376/1 karşısındaki durumu ve 14.11.2019 tarihinde KAP’ta duyurulan sermaye
    kaybının önüne geçmek için iyileştirici önlemler hakkında bilgi verilmesi, ii) SPK
    tarafından Şirketimiz hakkında uygulanan 38.308 TL idari para cezasının
    sorumluluğu bulunan yönetim kurulu üyelerine rücu edilip edilmeyeceği
    hususunun görüşülmesi.
    5. Yönetim kurulu üyelerine ödenecek ücretlerin belirlenmesi.
    6. Yönetim Kurulunun kâr dağıtımına ilişkin teklifinin görüşülmesi ve onaya
    sunulması.
    7. Denetimden Sorumlu Komite'nin 10.03.2020 tarihli görüşü de dikkate alınarak,
    Yönetim Kurulumuzun 15.05.2020 tarihli toplantısında; 6102 sayılı Türk Ticaret
    Kanunu ve 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu uyarınca belirlenen esaslara
    uygun olarak, Şirketimizin 2020 yılındaki bağımsız denetime tabi finansal
    raporlarının denetlenmesi ile anılan kanunlar ve ilgili düzenlemeleri kapsamındaki
    diğer faaliyetleri yürütmek üzere bağımsız denetçi olarak Birleşik Ekol Bağımsız
    Denetim A.Ş.’nin seçilmesine ilişkin teklifinin onaya sunulması.
    8. 2019 yılı içinde yapılan bağış ve yardımlara ilişkin Genel Kurula bilgi verilmesi,
    2020 yılında yapılacak bağış ve yardım sınırının belirlenmesi.
    9. Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-17.1 sayılı Kurumsal Yönetim Tebliğinin eki
    Kurumsal Yönetim İlkelerinden 1.3.6 numaralı ilkede belirtilen kişilerin aynı
    maddede belirtilen 2019 yılındaki işlemleri hakkında bilgi verilmesi.
    10.Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-17.1 sayılı Kurumsal Yönetim Tebliğinin 12 (4)
    maddesi kapsamında Şirketin üçüncü kişiler lehine verdiği teminat, rehin, ipotek ve
    kefaletler ile elde edilen gelir veya menfaatler hususunda bilgi verilmesi.
    11.Sermaye Piyasası Kurulu ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca onaylanmış Şirket
    esas sözleşmesinin 6’ncı madde tadilinin görüşülmesi ve onaya sunulması.
    12.Yönetim Kurulu üyelerine Türk Ticaret Kanunu'nun 395 ve 396. maddelerinde
    sayılan işlemler için izin verilmesi.
    13.Dilekler ve kapanış

ŞİRKETİN KARI OLMADIĞINDAN TEMETTÜ OLAYI YOK, BU YÖNDE DAHA ÖNCE YÖNETİM KURULU KARARI VAR
    HERKES KENDİ GELECEĞİNİN MİMARIDIR.

3. Her sabah açılışında yada her akşam bir prof. çıkıyor. kağıda don biçiyor. bügün " Tavan olacak" yada "Yarın tavan olacak" noldu haber mi var. " Yok öyle hisedşyorum" diyor. hay sizin hislerinize. Yav, bu kağıt da lafla peynir gemisi yürüseydi, şimdi 20.00 olmuştuk. hani yılın başında .1.00 tl olacaktı. hani coin işiyle , cemaş nibas olacaktı. lan bi miktirin gidin.... , kağıdın bi mok olmaya çabası yok. Kağıt toplanıyormuş. kaç gün alt kademeye mal veren kim. Yani alt kademeye alış yazan yokmu. varsa niye gidecek kağıdı satıyorlar. 0.66 altıdan 0.62 kadar alt kademeye mal çaktılar. şarap işinden vaz geçtik hesabına; şarap tarlada bi işe yaramadı ama bu kap habere iyi para yaptı. Rıza her zaman habere mal çıkmıştır.

uzuncuysanız gelin burada hasbihal edelim, sagda solda küfür içinde yüzmeyin. Unutmayın bu Kağıtta ; salı sallanır, çarşamba çarşafa dolanır, perşembe mubarek gün. Arada kalan bir kaç günde de Rıza harçlıgını çıkarır. mokmu yisin bu adam. bu adamada bi para lazımdır.ytd

4. Ben çok iyi biliyorumki borsada bulunan küçük yatırımcıların çogu, teknik bilgi bilmiyor. kanun bilmiyor, araştırmıyor. kulaktan dolma bilgi ile kağıt alıp satıyorlar. Örnegin senas açıkken birileri çıkıp anlık fiyat yerine eşleşme soruyor. kağıt alır satarken grafik bakıyor. bu kağıt buradan düşmüş çok ucuz, yada buradan çıkmış bu kağıt çok pahalı diye hareket ediyor. Neden düşmüş neden çıkmış. çıkarken sermayesi,halka açıklıgı nedir arştırmıyor. her gün from sayfalarında onun bununtalimatı doğrultusunda hareket ediyor. Beklentisi oluşmayınca sağa sola küfür hakaret edip, boş yere şikayetle devletin kurumlarını suçlayıp boşuna uğraştırıyorlar.Bu tip yatırımcıları çok iyi kullanıyorlar. Forumlarda reklamların bu denli fazla olmasının asıl sebebi budur.Çogu daha,YÖNETİM KURUL VE GENEL KURULUN NASIL ÇALIŞTIGINI ,GÖREVLERİNİ YETKİLERİNİ BİLMİYOR.... BUGÜN NEDEN HAREKET ETMİYOR DEMESİNİ İYİ ÖGRENMİŞLER.

Fark yaratmak istiyorsanız arştırın ögrenin, bilinçli soru sorup, bilinçli yatırım yapın. sizler kendi beklentinizi kendiniz yaratıp onun arkasından gidin. Beş paralık bilgi cahili insanların arkasında HOCAM HOCAM DİYE DOLAŞMAYIN.YTD

5. Müneccimlerin kutluları yine boş cıktı. Oysa iki gündür çığırtkanlık yapıyorlardı. "Kutumda büyük hissediyorum tavan olacak"diye. Sanırım bu kutusunda büyük hissederler, sabah akşam tavan tavan olacakla yatıp kalkanlar Riza'nin has adamı olsa gerek .hep Rıza'ya çalışıyorlar. Ytd

6. SPK nin YENI UYGULANMAYA KOYDUĞU KARAR

Bu eylemde bulunanların aralarında haklarında daha önce kurul tarafından piyasa dolandırıcılığı, güveni kötüye kullanma dahil pek çok fiilden dolayı suç duyurusunda bulunulmuş ve işlem yasağı getirilmiş kişilerin de olduğuna işaret edilen açıklamada, Sermaye Piyasası Kanunu'nda işlem ve bilgi bazlı piyasa dolandırıcılığı suçlarının düzenlendiği bildirildi.

Açıklamada; anılan düzenlemeler uyarınca 'sermaye piyasası araçlarının fiyatlarına, fiyat değişimlerine, arz ve taleplerine ilişkin yanlış veya yanıltıcı izlenim uyandırmak amacıyla alım veya satım yapanlar, emir verenler, emir iptal edenler, emir değiştirenler veya hesap hareketleri gerçekleştirenler' ile 'sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerlerini veya yatırımcıların kararlarını etkilemek amacıyla yalan, yanlış veya yanıltıcı bilgi veren, söylenti çıkaran, haber veren, yorum yapan veya rapor hazırlayan ya da bunları yayan ve bu suretle menfaat sağlayan' kişilerin 3 yıldan 5 yıla kadar hapis ve 5 bin güne kadar adli para cezasıyla cezalandırılacağının hükme bağlandığı vurgulandı.

Bahsedilen nitelikte faaliyetlerde bulunan kişilere itibar edilmemesi uyarısında bulunulan açıklamada, "Kurulumuzca yapılan incelemelerde, sosyal medya mecraları veya iletişim sistemleri üzerinde oluşturulan kapalı grupları kurarak yatırımcıları yönlendiren şahısların, grup içerisinde paya oluşturdukları talep sayesinde sahip oldukları payları satarak menfaat temin etme amacını taşıdığı, gruplar içerisinde yatırımcıları yönlendirenlerin al yönünde verdiği tavsiye ile eşanlı olarak kendilerinin veya ilişkili olduğu kişilerin sahip olduğu payları sattıkları, böylelikle gruplar içerisinde yatırımcıları yönlendirenlerin yüksek fiyatlardan ellerindeki payları grupların içindeki yatırımcılara satarak menfaat temin ederken yatırımcıları zarara uğrattığı görülmekte olup, bahsedilen nitelikte faaliyetlerde bulunan kişilere itibar edilmemesi önem arz etmektedir" değerlendirmesi yapıldı.

Açıklamada; yatırım kararlarının profesyonel kişilerin yardımıyla alınmasında fayda görüldüğü belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

"Paylara ilişkin sosyal medya ve iletişim sistemleri üzerinden yapılan telkinlerin ve yatırım tavsiyelerinin, belirli bir grup tarafından gerçekleştirilen piyasayı dolandırıcı işlemlere hizmet etme amacını taşıyabileceği, sosyal medya ve iletişim sistemleri üzerinden yaptıkları paylaşımlarla yatırımcıları yönlendiren şahısların, aslında kendi pay satışlarına veya alışlarına talep/arz oluşturma çabasında olabileceği, söz konusu gruplara dahil olan yatırımcıların, bu grupları yönlendiren kişiler tarafından işlenen suçlara iştirak kapsamında sorumluluklarının doğabileceği, piyasa koşullarını değerlendirerek yatırımlarını yönlendirme konusunda yeterli bilgi ve tecrübesi olmayan yatırımcıların kurulumuz düzenlemeleri uyarınca yatırım danışmanlığı ve portföy yöneticiliği konusunda yetki belgesi almış kuruluşlarla sözleşme yaparak, yatırım kararlarını profesyonel kişilerin yardımıyla almalarında fayda görüldüğü hususlarının da yatırımcılara bir kez daha hatırlatılmasında fayda görülmektedir."

7. Bu hissenin küçük yatırımcıları olarak,spk nın bu uyarısını biz üzerimize alalım mı. Yani dipsiz kuyuyu doldurmaya çalışıyorsunuz diyen,çok bilmişler haklı mı çikacak....

8. Borsa grafik ne anlam ifade eder; Bence borsada grafik , Bulutlu havada gök yüzüne bakarak bulutları betimlemeye benzer. Bulutlar bazen tavşan olur, bazen orman, yada kocaman bir fil, yada kocaman bir şemsiye. borsada grafik geçmişi gösterir. teknikçi geçmişe bakarak olabilir der. İşte bu olabilirlik bazen %100 dür, bazen %000 dır. Yana tamanen bulundugun yere bağlıdır.Grafiği endeks kağıtlarında çiziyorsan %99 büyük teknikçi olursun. Rıza'nın kağıtlarında çiziyorsan, karalamacı olursun. Derlerya Bolinger daraldı, bir tarafa kıracak. evet bu bir ön sezgi işareti olabilir. ama, netarafa... grafikte öyle, "Netarafa".

Gelelim Rıza'nın ieyho daki sorununa. sorun tamanen ekonomik. şirket iyi yönetilmiyor. Onlara sorsanız, Batan şirketi kurtardılar. Bizlere sorarsanız tuvalet kağıdından bile degerli değil. Yatırım yok, borç dünya kadar. şirket tamanen kumar masasına dönmüş. Rıza buradaki çok küçük hareketleri kendine çıkar olarak yazıyor. Örnegin. Ankara kalecikte ki Üzüm bağlarını söktük konut yapacağım diyor.. Kaleciği bilen varmı. Kalecik Ankaraya bağlı, çankırı ve Ankaranın ortasında kalan dış ilçe buraya ne konutu yapacaksın da kim gelip oturacak. yaparsan ilçedeki admın bütçesine göre yaparsın, oda ederi belli. bunu kap haber olarak atıp kağıt satan patrondan ne beklersiniz. yada 1000 tane coin günlerce haber yapıp , kağıdı küçük yatırımcıya yıkan patrondan ne bekliyorsunuz.epi topu 1000 Bin coin.

Üç beş küçük yatırıcıyı kandırıyorlar. Aracı kurumdaki lotlarını, kurumlar arası devşirerek aradaki küçük yatırımcının parasını alıyorlar. Başkada kaynakları yok.

Bu kağıtta uzun yatırımcı olmak, kimseye birşey kazandırmıyor. kağıdın şu anki durumu . beş altı sene öncesinin 0.20 kuruştan farkı yok. enflasyona bakmayın piyasa bakın. Beş sene öne ev yada araba kaç liradı şimdi kaç tl.

Sonuş olarak bu kağıt , bir boh!. ucuzlugundan dolayı cazip bir boh.... kendine düşecek boh böceklerini bekliyor, yaşamak, hayatını devam ettirmek için. Bu hep böyle olacak. ekonomik gücü ve üretebildiği yalan haber, gücü kadar haber yapıp kağıtta beklenti oluşturmak, yukardan satıp aşagıdan alıp, kalan parayı kazandım diye cebine koymak. küçük yatırımcıda , Bekleyecek . Beklesinki kağıt nibas cemaş olsun. Evet evet bakın grafiğe geçmişdede isyho yada ışıklar enerji yada usaş hap birer nıbas cemaş hareketi yapmıştır. Hatırlatmak isterim o zamanki sermaye yapıları ile şimdiki sermaye yapıları arasında dünya fark var. Bu şirketin tek şansı yönetim değişikligi taze kan yeni enerji yeni sinerji dir. Rıza ve saz arkadaşları ile bu , bunların ve bizlerin bildiğinden öteye gitmiyor. Gören göz kılavuz istemezmiş. Grafik istiyorsanız, kağıdın durumuna bakın. on yıllık durumu. Kurumsal yatırımcı yok. ytd

Sayfa 87/200 İlkİlk ... 3777858687888997137187 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •