Sayfa 178/200 İlkİlk ... 78128168176177178179180188 ... SonSon
Arama sonucu : 1595 madde; 1,417 - 1,424 arası.

Konu: IEYHO - Işıklar Enerji Yapı Holding

1.  Alıntı Originally Posted by realiter Yazıyı Oku
    Bakınız beyler bayanlar. Burası kim doğru kim yanlış söylüyor açıklama yapma yeri değil. Burası ieyho forum. Forumun amacını bilmiyorsanız googleye yazın ögrenin. Birinine "Niyetin" Ne diye sormayın. Kaba tabirce söylüyorum. "Sana ne benim niyetimden, sen benim karımmısın ki niyetimi soruyorsun" derse apışıp kalırsınız. Herkes haddini bilsin lütfen.

Buraya Çok bilgili arkadaşlarla yazıyorum hiç sorun çıkmıyor. çünkü doğru yada yanlış bir fikri var. fikirlerinin arkasından gidiyor. yanlış yaparsa, kendini şuçlayıp ,doğrusunu buluyor.
    Boş teneke adam müsvetdeleri fikirler yerine araştırma yerine , kolayına kaçıp kişiler arkasından gidiyor. Buda kişileri hataya sürüklüyor. Kağıt şuan 1.17 de ben zarardayım ama 0.65 den alan karda. dolayısı ile ben zarardan, diğeri kardan bahsedecek karda olan; kağıda iyi, zararda olan ; kağıda kötü diyecek. Bundan doğal ne var. Ben , Rıza yada speği de kazanmak için hareket edecek. Bunun için birilerine yalancı demek terbiyesizlikdir. Akılıysan bir stratejin varsa, karı gibi dedi kodu etme yerine, bir hareket yap. al, sat yada Konuları kişiselleştirmeden kanunlar çerçevesinde bir şeyler yaz. Bunun doğruluğu seni ilgilendirir başkalarını değil. Burada Ayet,kanun tüzük yada anaysa maddeleri paylaşılmıyor. yanlış taraflıda yazabilirsin. yeter ki haddini aşma.

Sonuç olarak burada kimse kimsenin yatırım danışmadı değil. Haddini bilmek; Bir insanlık görevi ve bir ahlakı ve dini kuraldır ,insan olan için.
    Realiter sen her cümlen ile zaten çapını belli ediyorsun. Neresinden tutsan elde kalıyor. Resmen niyetinin kötü olduğunu da zaten üstü kapalı olarak itiraf ediyorsun. Ve sana sorulan soruları cevaplamak yerine safsatalarla alakasız şeylere konuyu çekip sıyırdığını zannediyorsun. Ama karşında aptal yok. Benim soyadımın vatan haini bazı mahluklar ile benzerlik göstermesi benim seçebileceğim bişey değil ama sen burada insanları yalan yanlış yönlendirerek vebale girmemeyi seçebilirsin. Bilgili olduğunu iddia edip 11 yıl önce hisse alan birinin hisse 5-6 kat yapmışken o tarihten sonra hala zararda olma şansının çok düşük olduğunu bilmemesi ayrı muamma. Zaten kimse senden yatırım danışmanlığı falan da istemiyor, herkesin hür iradesi var ve kendi kararını verebilir. Sen ise yatırım danışmanlığı kisvesi altında farklı ameller peşindesin. Gerçi boş davula konuşsam doğru bir ses gelirdi de, sana ne laf anlatmaya çalışıyorum ki ben...

2. kartalgaga, teşekkür ederim kardeşim, aklı selim insanlar ile aynı çatıda olmak güzel 🙏🏻
    Son düzenleme : BurakGulen; 09-01-2021 saat: 01:10.

3.  Alıntı Originally Posted by BurakGulen Yazıyı Oku
    Realiter sen her cümlen ile zaten çapını belli ediyorsun. Neresinden tutsan elde kalıyor. Resmen niyetinin kötü olduğunu da zaten üstü kapalı olarak itiraf ediyorsun. Ve sana sorulan soruları cevaplamak yerine safsatalarla alakasız şeylere konuyu çekip sıyırdığını zannediyorsun. Ama karşında aptal yok. Benim soyadımın vatan haini bazı mahluklar ile benzerlik göstermesi benim seçebileceğim bişey değil ama sen burada insanları yalan yanlış yönlendirerek vebale girmemeyi seçebilirsin. Bilgili olduğunu iddia edip 11 yıl önce hisse alan birinin hisse 5-6 kat yapmışken o tarihten sonra hala zararda olma şansının çok düşük olduğunu bilmemesi ayrı muamma. Zaten kimse senden yatırım danışmanlığı falan da istemiyor, herkesin hür iradesi var ve kendi kararını verebilir. Sen ise yatırım danışmanlığı kisvesi altında farklı ameller peşindesin. Gerçi boş davula konuşsam doğru bir ses gelirdi de, sana ne laf anlatmaya çalışıyorum ki ben...
    Şaka gibisiniz ya, işin tuhaf yanı senden hatırı sayılır sayıda olması.Acaba benmi anlatamıyorum diye bazen parentez açarak açıklama yapıyorum ama sizlerde izan sorunu var sanirim. Halinize gülüyorum.
    Ben yatırım danışmanı değilim, doğruda söylerim yanlışta, Benil igilendirir.Hisse ile ilgili Doğru bilgi devletin resmi makamları Bist, spk ve Kap sayfalarıdır. Beni falan filan la suçlamak yerine git doğru bilgiyi doğru yerden öğren. Yine söylüyorum şahsıma soru sormak, cevap beklemek haddinize değil, şahsımla alakalı olamayan bir konuda bilgi ısterseniz, ortaya yazarsınız, ben lutfedersem cevaplarım. (Genel söylüyorum Daha düşen kap haberlerini bile okuyup anlayamıyorken , maşallah dedikodu iftira hırla gidiyor. Cahilliğin adını da vebal koyuyorlar zavallılar. Yalan yanlış ıftira atınca vebal olmuyor ama sizin gibi düşünüp yazmazsam bunu adı vebal mi oluyor, siz zavallısınız Inanın. Böyle düşünüp böyle yaşarsanız bunun sıkıntısını çok yerde görür ve bakmakla hükümlü olduğunuz şahıslara da sıkıntı olursunuz. Tabiki tercih sizin. Ben okurum ve şimdiki gibi güler geçerim.
    HERKES KENDİ GELECEĞİNİN MİMARIDIR.

4. Ben bir Rıza'zedeyim ama beni Rıza yada adamı olarak lanse etmeye çalışıyorlar tobe tobe. Anlatıyorum; 2009 yılında ışıklar ambalaj ken Riza ile tanıştım, sonra ışıklar yatırım holding oldu.bir bedelli yaşadım, kağıt 1.58 kadar gitti, buradan geri geldi. 0.20 kadar düştü. 0.71 ile 0.43 de iki defa maaliyet düşürdüm, yine zarara gitti. Bende daha fazla Rıza ile uğraşmak yerine başka hisse aldım. Rıza sonra uçak yer hizmetlerini satın alıp, (usaş) isyho ile birleştirdi. sonra ışıklar enerji şirketi ile isyho birleştirdi. Ieyho oldu. Bu süre zarfında yıllarca 0.2X süründü kağıt. Bu şirkette mağdur olan bir ben değilim. Burada ıntihar eden, eşinden boşanan aile düzeni bozulan bir çok arkadaşım var. Ben kâğıda ekleme yapmadım, çünkü aldıkça Rıza elimize verdi. Şimdi 543 milyon sermayeli 379 mılyon geçmiş dönem zararları olan adı enerji ama göstermelik enerji ortaklık ve iştiraki olan. Çimento torbası, tuğla ve şimdi piyasaya coin arz etmeye ,batmaktan kurtulup sermayesini düzeltmeye çalışan bir şirket var. Bu şirket 2009 yılındaki krizde, yüklü döviz borçları yüzünden , yurt dışındaki yatırımlarını kaydeden, tüm varlıklarını japon bankalara ipotek vererek ayakta kalmaya çalışan bir şirket dır.Riza şimdi borçlanma yerine birleşerek, sermaye artırımı yaparak şirketleri yönetmeye çalışıyor. Bu bilgiler his değil yasanmisliktir. Ben bunları yaşamışım yatırımım enlasyon ve Rıza tarafından p.i.c olmuşken, ben şirkete ve Rıza'ya dair ne gibi güzel şeyler yazarım. Sirketi kötülüyormusum, kağıt topluyormuşum. Şirketi kotuluyorsam bir tane şirketin iyi yanını yazın. Rızadan kurtulana kadar kendi adıma bir lot daha alırsam ********in. Beni nasıl görüyorsanız öyle yaşayın . Biliyorumki bu düşünce yapısı size iyi şeyler yaşatmayacak ama ben bir şey yapamam. Ne diyeyim iyi yada kötü hak ettiğinizi yaşayın. Ytd

5. cemaş ısyho'nun iştirak şirketiydi.Rıza halka arz haberi paylaştığında hepimiz sevindik, ohh şirkete para giriyor kurtulacağız diye. Rıza bu bize para yedirirmi. Rıza cemaşı halka arz etti,isyho ya para yerine ortaklık payı hisse senedi aldı cemaştan.arzdan gelen parayı cemaşa harcadı.

uçak (usaş ) yer hizmetlerini kendi satın aldı. o vakit usaş hava alanı yer hizmetleri yapıyordu. ihale alamadı, şirket vardı ama bir iş alanı yoktu. kasasında döviz vardı. Rıza uşaşı aldı para uçtu. Rıza uşaşı bir kısmını isyho sattı, ama döviz karşılığı borçlandırarak sattı. döviz kanatlandı. borç büyüdü. sonra isyho ile uşaşı birleştirdi. aradaki döviz zararlarını isyho borç olarak yazıldı. ortalıkta paralar buhar oldu.
    sonra Bu birleşmede kesmedi Rızayı. Sonra işılar enerji ile ısyho birleştirdi. zarar biraz daha arttı. cemaş 7.00 tl gitti , ieyho paylarını satmadı ama Rıza 120 milyon lot ieyhonun sahibi oldugu cemaş lotlarını 0.83 den sattı. sonra . sonra aynı lotları 0.4X piyasaya verdi. zararlar şirkete yazıldı.

şirket çok ucuz diyorlar. şirketin defter değeri 0.40 kuruş ama piyasa değeri 1.16 kuruş.Diğer hisselere göre ucuz bisttin en ucuz hissesi ise neden diye sormak yerine birilerini suçluyorlar. Kimse koçhol kötülemiyor. ieyho kötülüyor aradaki fark birbiribin den 13 14 kat fazla.
    Rıza yada iştirakleri resmi olarak kağıt alıp satamaz, buna kimse yasalar musade etmez. Zaten rızada kağıt satarak paraya gitmiyor, parayı sermaye artırım ve birlşeme satın alma yoluyla buluyor. Bilip bilmeden her ağız konuşuyor, Doğrumu yanlışmı acaba bile demeden oturgaç organlarının hacim ve gücü ile sallıyorlar.
    Bende istiyorum kağıt gitsin zararımı kurtarayım ama bir lot almam. giderken korkuyorum ne kadar gidecek diye,nerden dönecek diye sessizce izliyorum aman şuradan dönecek desem ŞAKRABAN VE TARAFLI KİŞLERİN HAKARET VE KÜFÜRLERİNE MARUZ KALIYORUM. SUSUNCA RIZA YADA RIZA'NIN ADAMI OLUYORUM.

şunu biliyorum bu şirket bu sermaye yapısı ile bi mok olmaz. şirkette tek yatırım coin arzı. oda şirketin piyasa hareketine yansımıyor. Bakalım bekliyorum Bugün itibari ile şirket batsa ufff niye battı demem. çıkarsa paramı ederi ile kurtarabilirsem .OHHHH ÇOK ŞÜKÜR KURTULDUM DİYECEĞİM. BU saatten sonrada ne dediğinix hiç umurumda değil. ytd

6. Isyho (ışıklar yatırım holding)1.58 den aşağı doğru düşmeye başladı, 1.21,ile 1.24 arası bayağı bir bekledi. Herkes yine isyho 20.00 olacak diye kâğıda yol çiziyorlar di. Kâğıt hızlı bir şekilde 1.01 indi, burası destek dediler. Rıza Dünya Gazetesine reklam veriyordu 1.00 holding hisseyi reklamı yapıyordu.sonra tv çıkıp temettü veren şirket olacağız diyordu sonra, holding hissesi yine aşağı kırdı 0.93 oldu. Sonra bir hayli burada bekledi, yine uçacak kaçacak hooop kağıt 0.71 geldi . 0 71 kadar kademeler en fazla 300, 500 bin lot civarındaydı. 0.71 gelince 1.5 iki milyon kademelerle karşılaştık. Yine başladı Riza kağıdı topluyor reklamları . Tabi bizde biraz ortalama düşürmek için biraz daha isyho aldık. Hooop 0.5x bi ara nooluyo lan olduk ama olsun bi kağıt sürekli düşmezya, bir yerden döner artık dedik. Beklerken 0.4X gördük. Biz biraz daha oratalama düşürdük. Oradan olmadi buradan 0.23 kadar düştük, sonra bi ara 0.29 cıktı yeniden 0.21 düştü. Ben dahil herkesin gözü korku biz aldıkça Riza elimize verdi, artık herkes şirket batacak diye bekleme başladı yıllar yillari kovaladi. Birleşmeler, çemas hisse satışı coin moin derken kağıt birin üzerine atti, attı atmasına ama yukarı çıkarken dahi kimse cesaret edip tekrar maliyet düşüremedi. Kâğıtta kalanların yatırımları pul oldu.

7.  Alıntı Originally Posted by realiter Yazıyı Oku
    Ben bir Rıza'zedeyim ama beni Rıza yada adamı olarak lanse etmeye çalışıyorlar tobe tobe. Anlatıyorum; 2009 yılında ışıklar ambalaj ken Riza ile tanıştım, sonra ışıklar yatırım holding oldu.bir bedelli yaşadım, kağıt 1.58 kadar gitti, buradan geri geldi. 0.20 kadar düştü. 0.71 ile 0.43 de iki defa maaliyet düşürdüm, yine zarara gitti. Bende daha fazla Rıza ile uğraşmak yerine başka hisse aldım. Rıza sonra uçak yer hizmetlerini satın alıp, (usaş) isyho ile birleştirdi. sonra ışıklar enerji şirketi ile isyho birleştirdi. Ieyho oldu. Bu süre zarfında yıllarca 0.2X süründü kağıt. Bu şirkette mağdur olan bir ben değilim. Burada ıntihar eden, eşinden boşanan aile düzeni bozulan bir çok arkadaşım var. Ben kâğıda ekleme yapmadım, çünkü aldıkça Rıza elimize verdi. Şimdi 543 milyon sermayeli 379 mılyon geçmiş dönem zararları olan adı enerji ama göstermelik enerji ortaklık ve iştiraki olan. Çimento torbası, tuğla ve şimdi piyasaya coin arz etmeye ,batmaktan kurtulup sermayesini düzeltmeye çalışan bir şirket var. Bu şirket 2009 yılındaki krizde, yüklü döviz borçları yüzünden , yurt dışındaki yatırımlarını kaydeden, tüm varlıklarını japon bankalara ipotek vererek ayakta kalmaya çalışan bir şirket dır.Riza şimdi borçlanma yerine birleşerek, sermaye artırımı yaparak şirketleri yönetmeye çalışıyor. Bu bilgiler his değil yasanmisliktir. Ben bunları yaşamışım yatırımım enlasyon ve Rıza tarafından p.i.c olmuşken, ben şirkete ve Rıza'ya dair ne gibi güzel şeyler yazarım. Sirketi kötülüyormusum, kağıt topluyormuşum. Şirketi kotuluyorsam bir tane şirketin iyi yanını yazın. Rızadan kurtulana kadar kendi adıma bir lot daha alırsam ********in. Beni nasıl görüyorsanız öyle yaşayın . Biliyorumki bu düşünce yapısı size iyi şeyler yaşatmayacak ama ben bir şey yapamam. Ne diyeyim iyi yada kötü hak ettiğinizi yaşayın. Ytd
    ben daha önce dediğim gibi 2005 civarında almıştım, sattım. bir daha aldım bu sefer bedelli ye yakalandım. iflah olmadı. Şimdie de malsef Behlül kaçar. YTD!

8. Bugünde 1.17 de mal yediriyorlar. 1.16 kademesini zaman zaman 1.m zaman zaman 300 bine kadar düşürüp çıkarıyorlar.1.17 yi satışı 800 ve üzerinde tutuyorlar, azaldıkça mal takviyesi yapılıyor .ytd

Sayfa 178/200 İlkİlk ... 78128168176177178179180188 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •