Sayfa 160/200 İlkİlk ... 60110150158159160161162170 ... SonSon
Arama sonucu : 1595 madde; 1,273 - 1,280 arası.

Konu: IEYHO - Işıklar Enerji Yapı Holding

1.  Alıntı Originally Posted by esoes Yazıyı Oku
    Sayın ilim hissenin çoğu ky de ise neden şimdi bedelli yapmıyor daha karlı olmaz mı rıza için ?
    çogunun ky. de oldugunu ben dusunmuyorum. Adam 20krstan 2 yildir 1lere calkalamis grafikte ! süze süze gelmis ! kuluckalarinda yeter duzeyde hisse sakliyordur ! fakat asıl hisse hareketlendi yürüyor artik 3/5 gibi laflar ! 1.7x/2.2× arasi fiyatlarda dile dolanirlen bedellisini aciklar ki o gunlerde zaten tirene binen kisa vadeci cok olur. o volativ günler tirsmak lazim bu gunler degil...

10 gundur tahtadayim oncedende girdim ciktim cok fakat 10 gundur kademe ve işlem takip ediyorum. Blok alim satim harici şuan bile ky. alimi sınırlı bence ! depresif kaada ky. gelmez. Tam tersi volativ kaada gelir...bunlar depresif tutuyor dar marj da ve psikoloji bozup biktirmak istiyor...

Bunlarin amaci şuan ky. cekmek degil alta 3 kademe ve uste 3 kademeye milyonluk blok kaat yigiyor oyuncu ! yani ky. ye benden sana ekmek yok imaji veriyor. Ve bu sekilde tahtadan bikan ky. yi suzebildigi kadar suzuyor...Oyuncu islem yapmadiginda 10dk lik periyotlarda toplamda 10/20k islem dondugu anlar oluyor tahtada zaten ispem hacminden belli...yani sanildigi gibi ky. cok degil...Adam 20krs lardan 1.4x lara kadar yukunu tuttu...gunluk dusen ve alan ky. oranini dengeleyip hisse kaybetmeden hatta bikanin orani daha fazladir gunu nu geciriyor grafigini kulucka modunda ciziyor...

Benim izlenimim bu...Hem bu baski surecinde birkac milyon lot kaybetse ne olur ki. Sinek etkisi olur oyuncu icin...ilk tavanda kat be katini toplar kulucka surecinde kaybettiklerini...

Benim gorusum bu ve bu nedenle 17 maliyetle tahtadayim. Her 3 kademede oranimi arttirarak kulucka surecinin sonlanmasini bekliyorum...

BU SADECE BENIM BEKLENTIM AKSI DUSUNENLERDE HAKLI CIKABILIR...onlar gibi dusunsem tahtayi satar takip bile etmezdim...
    Son düzenleme : illim; 27-12-2020 saat: 11:05.
    ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

2. Syn İllim, ieyho'nun takas analizinde; Büyük yatırımcıdamı, yoksa küçük yatırımcıdamı oldugunu , Günlük takaslardan, anlık ieyhonun küçük yatırımcı tarafındanmı, yoksa büyük yatırımcı tarafından alındığını nasıl anlıyorsunuz.

Anlamak istediğim bunun dışardan bakıldığında analizinin nasıl yapıldığını ögrenmek.ytd
    HERKES KENDİ GELECEĞİNİN MİMARIDIR.

3. Benim bildiğim piyasa Türkiyede 102 tane aracı kurum var. Bunun yanında yabancı aracı kurumlarda var. hisse senedi alıp satılabilen. her hangi bir yatırımcı yada kurum aynı anda, Türk borsasına işlem yapan kurumdan(YERLİ YABANCI) yatırım hesabı açar. Bu hesaplardan alış satış yaparlar. Bu hesaplar yasaya göre 48 saat sonra herkes tarafından, ücret ödemek şartı ile anlık görülür. burada diyelim ki ben vakıfbank üzerinden alış satış yapıyorum. benim alışlarım yada satışlarım vakıf finas İsimli kurumdan aldı yada sattı görünür. benim ismim görünmez.
    Bir aracı kuruma takasına bakıldığında diyelim ki vakıf yatırım finas içinde 45 milyon lot ieyho hissesi var .Bu milyonlarca kişiye ait olabilir. Bunun kimlere ait olduğunu sadece takasbank merkezi kayıt kuruluşu bilebilir. Dışardan sadece tahmini farazi söylendiğini biliyorum. Özel durumlar haricinde. Hiç bir banka yada aracı kurum mahkeme kararı olmadan Hiç bir kurumun yada kişinin hesaplarını ikinci üçüncü kişilere açması bildirmesi yasal değildir.
    özel durumlarda halka açık şirketler, sermaye artırım yada temettü ödemelerine esas olmak üzere merkezi kayıt kuruluşundan ortaklara ait hesap dökümü ister.
    HERKES KENDİ GELECEĞİNİN MİMARIDIR.

4.  Alıntı Originally Posted by illim Yazıyı Oku
    çogunun ky. de oldugunu ben dusunmuyorum. Adam 20krstan 2 yildir 1lere calkalamis grafikte ! süze süze gelmis ! kuluckalarinda yeter duzeyde hisse sakliyordur ! fakat asıl hisse hareketlendi yürüyor artik 3/5 gibi laflar ! 1.7x/2.2× arasi fiyatlarda dile dolanirlen bedellisini aciklar ki o gunlerde zaten tirene binen kisa vadeci cok olur. o volativ günler tirsmak lazim bu gunler degil...

10 gundur tahtadayim oncedende girdim ciktim cok fakat 10 gundur kademe ve işlem takip ediyorum. Blok alim satim harici şuan bile ky. alimi sınırlı bence ! depresif kaada ky. gelmez. Tam tersi volativ kaada gelir...bunlar depresif tutuyor dar marj da ve psikoloji bozup biktirmak istiyor...

Bunlarin amaci şuan ky. cekmek degil alta 3 kademe ve uste 3 kademeye milyonluk blok kaat yigiyor oyuncu ! yani ky. ye benden sana ekmek yok imaji veriyor. Ve bu sekilde tahtadan bikan ky. yi suzebildigi kadar suzuyor...Oyuncu islem yapmadiginda 10dk lik periyotlarda toplamda 10/20k islem dondugu anlar oluyor tahtada zaten ispem hacminden belli...yani sanildigi gibi ky. cok degil...Adam 20krs lardan 1.4x lara kadar yukunu tuttu...gunluk dusen ve alan ky. oranini dengeleyip hisse kaybetmeden hatta bikanin orani daha fazladir gunu nu geciriyor grafigini kulucka modunda ciziyor...

Benim izlenimim bu...Hem bu baski surecinde birkac milyon lot kaybetse ne olur ki. Sinek etkisi olur oyuncu icin...ilk tavanda kat be katini toplar kulucka surecinde kaybettiklerini...

Benim gorusum bu ve bu nedenle 17 maliyetle tahtadayim. Her 3 kademede oranimi arttirarak kulucka surecinin sonlanmasini bekliyorum...

BU SADECE BENIM BEKLENTIM AKSI DUSUNENLERDE HAKLI CIKABILIR...onlar gibi dusunsem tahtayi satar takip bile etmezdim...
    Teşekkür ettim sayın ilim.

5.  Alıntı Originally Posted by realiter Yazıyı Oku
    Syn İllim, ieyho'nun takas analizinde; Büyük yatırımcıdamı, yoksa küçük yatırımcıdamı oldugunu , Günlük takaslardan, anlık ieyhonun küçük yatırımcı tarafındanmı, yoksa büyük yatırımcı tarafından alındığını nasıl anlıyorsunuz.

Anlamak istediğim bunun dışardan bakıldığında analizinin nasıl yapıldığını ögrenmek.ytd
    ustad Takasta gizleniyor ! blok alip satislardan anliyorum gun ici takipte...

genel saklamada da zaten kuluckalarda tutuyordur neden acik etsin ki tahtayi eger mal suzmek niyeti varsa ! mal kakalamak istese tahtadan alimlar yaparak yan kuluckalardan da asıl malı kakalar ! yani demem o ki oyuncu sana ne hissettiriyorsa onun tersi istikamette süpelenmelisin...en azindan benim spek tahtalardaki izlenimim bu...

bakiniz nigbaşa ! takasi kendinde gosterip her gun %5/10 arasi marjda al sattan yada direk mal satmaktan para yapiyor oyuncu...

sana bana ky.ye mal satmak istese asil senaryo bu olsa tahtada guven olusturur her gun bir kac milyon alim kap yazar surer %5/10 gun ici volativle ve spek tahta takipcisi bir cok kisinin istahini ceker ! niyet bu degil çok net bir sekilde dar koridorda duserken yada yukselirken ky.süzmek amac...bikan 2lesin diyor oyuncu...tabiki guvensizlik ve korku sunacak bunu derken...
    ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

6.  Alıntı Originally Posted by esoes Yazıyı Oku
    Teşekkür ettim sayın ilim.
    rica ederim ustad bu benim izlenimim ve malda olma gorusum. Ana trend desteklerinde tutunmak sartiyla pozitifligim surecek. Yanilma ihtimalimi dusunerek %100 malda olmam zaten spek tahtalarda...Gorusum sadece bir izlenim. Herkes kendi riskini almali biribirimizin fikriyle alim satim zarar ettirebilir !!! aman diyeyim...

tahtalar ve endeks TL bazli bakilmasi artik anlamsiz yaniltici ! develuasyona ugradı TL miz...endeks ve tahtalara 5/6 ay usd bazli takip edin ! destek ve direncler de...
    ayrica mevsimsellik genel endekst hedefi vesaire de pozitifligimin icinde...mayista olsak fiyat yarisinda bile olsa pozitif olmazdim...yani izlenimim zamansallikta göreceli...

7. Eyvallah , illim teşekkür ediyorum.
    Yatırım tavsiyesi değildir.
    Burası doğunun batısı, batının doğusudur.

8.  Alıntı Originally Posted by realiter Yazıyı Oku
    Benim bildiğim piyasa Türkiyede 102 tane aracı kurum var. Bunun yanında yabancı aracı kurumlarda var. hisse senedi alıp satılabilen. her hangi bir yatırımcı yada kurum aynı anda, Türk borsasına işlem yapan kurumdan(YERLİ YABANCI) yatırım hesabı açar. Bu hesaplardan alış satış yaparlar. Bu hesaplar yasaya göre 48 saat sonra herkes tarafından, ücret ödemek şartı ile anlık görülür. burada diyelim ki ben vakıfbank üzerinden alış satış yapıyorum. benim alışlarım yada satışlarım vakıf finas İsimli kurumdan aldı yada sattı görünür. benim ismim görünmez.
    Bir aracı kuruma takasına bakıldığında diyelim ki vakıf yatırım finas içinde 45 milyon lot ieyho hissesi var .Bu milyonlarca kişiye ait olabilir. Bunun kimlere ait olduğunu sadece takasbank merkezi kayıt kuruluşu bilebilir. Dışardan sadece tahmini farazi söylendiğini biliyorum. Özel durumlar haricinde. Hiç bir banka yada aracı kurum mahkeme kararı olmadan Hiç bir kurumun yada kişinin hesaplarını ikinci üçüncü kişilere açması bildirmesi yasal değildir.
    özel durumlarda halka açık şirketler, sermaye artırım yada temettü ödemelerine esas olmak üzere merkezi kayıt kuruluşundan ortaklara ait hesap dökümü ister.
    aynen ustad bahsettigin gibi. Bu nedenle takas analizini yapmak eger oyuncu gizlenmek istiyorsa cok zor. Ki depresif moddayken oyuncu guvensiz ortam sunmak ve ky. biktirmak icin gizlenir. Olmasi gerek bu zaten aksi oyuncu icin aptallik olur...

tahtada bu yil 1.4x lara ralli yaptirirken de oyuncu patronu desifre etmemek icin yabanci takasi uzerinden alim yazdirdi...ve o yabanci takas blok olarak satis yaptilar tahta tekrar suzulurken...O yabanci takasin yerli oyuncu oldugunu tahmin etmek güç degil...patron şuan operasyon sürecinde olmadigi icin desifre olmak istemez...patronu ky.ye pazarlama surecinde güven sunmak icin mal aldirirlar...haberlerlede desteklerler...şuan ki mod bu degil zaten...

bakalim takipteyiz kisa hersey olabilir orta vade pozitifim 1.7x/2.2× TL yada 0.25 usd...

Sayfa 160/200 İlkİlk ... 60110150158159160161162170 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •