Sayfa 589/769 İlkİlk ... 89489539579587588589590591599639689 ... SonSon
Arama sonucu : 6150 madde; 4,705 - 4,712 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1.  Alıntı Originally Posted by yucin Yazıyı Oku
    Tamam kısa vadede dediklerinde haklısın diyeceğim birşey yok ona.Ancak benim tanıdığım bildiğim Soda bu dediğimi ki önümüzde bilanço açıklaması var ve bu durumu kullanacaklardır diye düşünüyorum.
    Foruma "sadece uzun vadeciler gelir", "sadece uzun vade konuşulur!" diye bir kaide var da bizim haberimiz mi yok?
    Kaldı ki sana kısa vade gelen, öteki için uzun vade.
    Her şeyi geçtim. Sana göre "kısa vadeci biri olarak söylüyorum...

Anlaşılır bir dille anlatayım:
    Bir araç A noktasından Z noktasına gidecekse, önce B, C, D den geçer...
    Birazcık teknik bilgisi olan da bilir ki;
    Aslında kısa vade göstergelerin toplamıdır, uzun vadeliler.
    Yani kafası çalışan bir "kısacı", yine senden önce anlayacaktır yolun olası uzunluğunu...
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Foruma "sadece uzun vadeciler gelir", "sadece uzun vade konuşulur!" diye bir kaide var da bizim haberimiz mi yok?
    Kaldı ki sana kısa vade gelen, öteki için uzun vade.
    Her şeyi geçtim. Sana göre "kısa vadeci biri olarak söylüyorum...

Anlaşılır bir dille anlatayım:
    Bir araç A noktasından Z noktasına gidecekse, önce B, C, D den geçer...
    Birazcık teknik bilgisi olan da bilir ki;
    Aslında kısa vade göstergelerin toplamıdır, uzun vadeliler.
    Yani kafası çalışan bir "kısacı", yine senden önce anlayacaktır yolun olası uzunluğunu...

Ne diyeyim artık sende haklısın...heh...Bu arada haftalık grafik ve bilgiler attığımda sen nasıl uzuncusun hergün her hafta nedir bu grafikler diye şikayet ediliyordu.Benim bu yaptıklarım kısa vade göstergeler olmuyormu şimdi hemde her kesime faydalı olmasıda cabası varken ...

Saatlerdir , günlerdir , haftalardır çözemediğiniz bu konuya artık son verin . Cezada aldınız o da durdurmadı sizi , bir birinizi daha nasıl aşağılarım çabanızı şaşkınlıkla izliyorum ama görüldüğü üzere bir anlaşma olmuyor ve çözümsüz kalıyor . Bu yüzden yeniden ceza almak yerine kapatın bu bitmek bilmeyen dünya meselesi haline gelen tartismanizi engelleyin birbirinizi olsun bitsin .. Sabah , oyle , akşam sürekli sizin anlamsız tartismanızı silmekle uğraşıyorum , bir sonuca ulaşsa üzülmeyeceğim ama sürekli bir birinizi aşağılayıp duruyorsunuz. Devamı halinde yine ceza vermek sorunda kalacağım bilginize.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kocaeli
    Gönderi
    6,752
     Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    1C2018'i niye koymus ki orda her yere? Karsilastirma yapilacaksa 2C19 tahmini diyor, yanina da 2C18'in konmasi lazim. Kamu bankalari yine felaket. Borsaya acilmamalari gerekliydi onlarin.
    Mala bagladilar. Gecen gun de yatirim finansmanin raporu hep yanlisti. Stajyerlere mi yaptiriyolar bunlari anlamadim ki.

5. Ben bu saatten sonra tekniğe bakmam. Bilançonun rengi önceden belli olur. Beklentinin üstündeki veya altındaki rakamları falcıları kanalıyla öğrenen bey-fendiler yön vermekte zorlanmazlar. Arada kaynamakta fayda var. Duruma göre tabi.Sodada olmak ya da olmamak. Uzunu kısası da bu. Hafif bozuk bilanço bile her şeyi de bozar. Çok iyi bilanço olursa Allah yürü kulum der.
    YTD

Önümüzde bilanço var ve bilançoya oynayacaklardır.Bilançonun bir öncekinden daha iyi geleceğini tahmin ediyorum.Esas faaliyet kari artsın benim için yeterli.Mutlaka ederine gidecektir Soda diye düşünüyorum.Bugüne kadarda hep böyle oldu zaten.Zaman herşeyi gösterecektir.

soda, teknik ve temel anlamda en güzel hisselerdendir bistte..
    nice hisseler var ki temeli çok güzel ama yerlerde sürünüyor, temeli berbattır 2-3 ayda 10 katına çıkıyor...
    biste güven gelmesi için soda gibi hisselerin sayısının artması lazım....
    ne tartışılıyor bilmiyorum , medwig üstat uyarmış arkadaşları ben de bi bakayım dedim grafiğine, çok güzel destekten de dönmüş..
    bundan sonrası hedef yukarıda 7,7 civarıdır..orda direnç var...tabi ne yapacağı belli olmaz....

kısaca o kadar uzun tartışmaya gerek yok...her zaman at nalı gitmiyor hisseler ki dediğim gibi soda en iyilerinden temeli iyi olup da tekniği de iyi olan..

kesinlikle al sat tut yat tavsiyesi değildir...

Keşke daha asagilara deneme hareketleri görsek sodada. Piyasa faiz indirim beklentisi ile parasını faizé koymaya çekinen Ya da faizde bulunanların parasını bir nevi borsaya yatirmis by veya kylerin algısı gibi olmuş. Faiz inerse diye peki inerse döviz ne olur? Bist yukselmeside iyi oldu bunun duzeltmesinde yine duzeltmede olan hisselere mi girerler yoksa soda vs.mi? Hele bir bilançolar gelsin önce bankaları bir gorek. Bakalım dolar bazli ucuzladidami bankalara girdiler yoksa çok kar mi yaptılar gorek. Tüm sirkerlerin amacı kar yapmaktır hele böyle enflasyonda daha çok kar yapmaktır. Yoksa durumlar durumlar. Gorek te gorek.ytd.

Sayfa 589/769 İlkİlk ... 89489539579587588589590591599639689 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •