Sayfa 797/797 İlkİlk ... 297697747787795796797
Arama sonucu : 6374 madde; 6,369 - 6,374 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1.  Alıntı Originally Posted by Ebrar Yazıyı Oku
    Keko engelle gitsin....
    Keko'yu engelledim gitti. Peşine sürü takarak kendince manipülasyon yapma peşinde olan zavallıdan başka biri değil. Bunlar daha çok investing.com'da takılırdı. Hisse.net'te meydanı boş buldular herhalde, şimdi de buraya dadandılar.

Böyle tipleri görünce insan Yujin'in ehe ehee'sini arar oluyor, ona yanıyorum. Adam resmen yağlı bela.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Tohum altta nefes nefese; kulağı gök gürültüsünde...

2.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Keko'yu engelledim gitti. Peşine sürü takarak kendince manipülasyon yapma peşinde olan zavallıdan başka biri değil. Bunlar daha çok investing.com'da takılırdı. Hisse.net'te meydanı boş buldular herhalde, şimdi de buraya dadandılar.

Böyle tipleri görünce insan Yujin'in ehe ehee'sini arar oluyor, ona yanıyorum. Adam resmen yağlı bela.
    biz hisse nette yazarken senin gibiler burada hiç yoktu..ben yaklaşık 7 yıldır bu sitede yazıyorum...gayet de memnunum..investing sitesini ise hiç bilmiyorum vede hiç yorum yapmadım..kendine bak bana bak...kimin zavallıya benzediğini görürsün..
    ALLAH ım bize adaletinle değil,merhametinle muamale et..bize dünyada ve ahirette güzelikler nasip et
    satacaksan sabah sat , alacaksan akşam al, çıkacaksan cuma çık...

3. bir şirkette dolar açığı veya dolar fazlalığının hisseye hiç etki etmediğini söylemek için cahil olmak lazım..hele ki bu kişi aylarca taşıdığı hissesinde benzer durumda olduğunu görmüyorsa ben bu kişiye zır cahil derim..

bağfasın ta 13 tl lik zirvelerinde düşmesinin bir nedeni de yüklü döviz açığının olmasıdır...döviz pozisyonu bir hissenin kaderini belirleyen önemli bir veridir....ilk baktığım verilerden birisidir..

peki soda dolar 5,90 iken de neden düşüyordu ??

çünkü piyasa geleceği satın alır..geçmişte doların daha nerelere düşeceği belli değildi...ama ağustos ayında artık 5,47 i gördükten sonra yükselmeye başlaması vede doların mevsimsel olarak güçlü olacağı aylara girildiği için doların dibi belli oldu..bu sırada da soda da 5,22 leri görerek dolar ile paralel dibini belirledi..

son 3-5 iş gününde doların çıkması ile sodanın çıkması arasında güçlü bağlar var...her ikisi de diplerini belli ettikten sonra birlikte çıkışa geçmişlerdir..artık piyasa geleceği satın almaya başlayacaktır...şu anda doların olası zirvesi ne olacak belli değil..aynı şekilde sodanın da öyle...o yüzden de soda doların çıkışından her zaman destek görecektir..
    ALLAH ım bize adaletinle değil,merhametinle muamale et..bize dünyada ve ahirette güzelikler nasip et

4. aha da dolar 5,77 olmuş...şimdi bu durumda sodanın sırtının yere gelmesi mümkün müdür ?? yeniden 5,22 lere inmesi mümkün müdür ??

bu soruyu en iyisi oraletçiye soralım...

5.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    biz hisse nette yazarken senin gibiler burada hiç yoktu..ben yaklaşık 7 yıldır bu sitede yazıyorum...gayet de memnunum..investing sitesini ise hiç bilmiyorum vede hiç yorum yapmadım..kendine bak bana bak...kimin zavallıya benzediğini görürsün..
    Keko yum ama para bende der gibi bir halin var. Ben/biz spenc cilli horoz/tavuk anlamı taşır, Keko kardeş sakin ol. Çok hızlı girdin işlere, hızlı giden atın kamçısı seyrek dusermis, haberin ola.
    Ben bile gün başına bilmem kaç bin kelime yazardim ama şimdi okuyunca seni okuyunca vay be diyorum... ama senin vade dolar kadar olacak belli ki.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kocaeli
    Gönderi
    6,785
     Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    aha da dolar 5,77 olmuş...şimdi bu durumda sodanın sırtının yere gelmesi mümkün müdür ?? yeniden 5,22 lere inmesi mümkün müdür ??

bu soruyu en iyisi oraletçiye soralım...
    Şimdi sana 2 sualim var. Soru yani, question da diyebilirsin.

Bir. Doların yükselmesi neden Soda'ya yarasın? Sattığı malları dövizle mi satıyor? Dövizle satıyorsa satılan malın maliyeti de dövize mi bağlıdır?

İki. Kasasında yüklü miktarda döviz mi var? Varsa ne kadar, madem hisseye girdin inceledin mi? Bu döviz, kur yüksekken iyi de kur 5.47 lere düşünce bilançoda kur farkı zararı yazmış mıdır?

Sayfa 797/797 İlkİlk ... 297697747787795796797

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •