Sayfa 371/876 İlkİlk ... 271321361369370371372373381421471871 ... SonSon
Arama sonucu : 7003 madde; 2,961 - 2,968 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Bence bugün kayda değer bir atak yapacak. Aşağı gelirse son kuruşa kadar alım yapacağım. Hayatımda yaptığım en riskli iş olacak
    Bende geçen yıl borsa hayatımda yapmadığım bir delilik yapmıştım. Allah yüzüme güldü, şansım yaver gitti de çok güzel kazandım.
    Umarım sizinde aynı şekilde olur sayın alanzo. Bu arada 10,50 altında bende bekliyor olacağım. Almak için kapışırız sizinle

2.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Bende geçen yıl borsa hayatımda yapmadığım bir delilik yapmıştım. Allah yüzüme güldü, şansım yaver gitti de çok güzel kazandım.
    Umarım sizinde aynı şekilde olur sayın alanzo. Bu arada 10,50 altında bende bekliyor olacağım. Almak için kapışırız sizinle
    ����Benim çok cephane kalmadı. Beni havada karada yersiniz. Amin inşallah yükselirse ek alıma fırsat vermeden hepimiz seviniriz

3. Sessiz sedasiz cikacak gibi gelirim bana

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. 9 aylık bilançoda Esas Faliyetlerden Diğer Gelirler-Giderler kalemi dikkatimi çekti.

http://

Bu kalemden 9 aylıkta 192 milyon zarar yazmış. Oysa aynı kalemden 2018 in tamamı ve 2019 un ilk çeyreğinde hep kar yazmış.

Bu kalemde ne olduğuna biraz da detaylı bakarsak;

Bu zararın tamamen Ticari işlemlerden Kaynaklanan kur farkından kaynaklandığını görüyoruz.

Şimdi gelinen noktada son çeyrekte döviz kurlarında yaşanan düşüşten dolayı bu kalemlerden zarar değil kar yazması gerekiyor. Dikkat edin bu kar zarar şirketin yabancı para yükümlülüğünden kaynaklanan kar zararından tamamen farklı bir kalem. Yani diyelim ki şirket 5 tl dolar kuru üzerinden hammadde almış. dolar kuru çeyrek dönem sonunda 6 tl olmuş ve buradan 1 tl zarar yazmış. Aynı şekilde euro kuru 6 tl iken mal satmış ve çeyrek dönem sonunda euro 7 tl olmuş ve buradan da kar yazmış. Yani tamamen ticari faaliyetlerden kaynaklı kar zarar.

Ben bu şekilde yorumladım belki yanlış yorumlamış olabilirim. Eğer farlı düşünen varsa bu düşüncesini paylaşırsa sevinirim.

Son olarak bu kalemden 192 milyon zarar değilde 0 (sıfır) zarar yazsaydı net kar 655 milyon tl olacaktı.

5.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    9 aylık bilançoda Esas Faliyetlerden Diğer Gelirler-Giderler kalemi dikkatimi çekti.

Bu kalemden 9 aylıkta 192 milyon zarar yazmış. Oysa aynı kalemden 2018 in tamamı ve 2019 un ilk çeyreğinde hep kar yazmış.

Bu kalemde ne olduğuna biraz da detaylı bakarsak;

Bu zararın tamamen Ticari işlemlerden Kaynaklanan kur farkından kaynaklandığını görüyoruz.

Şimdi gelinen noktada son çeyrekte döviz kurlarında yaşanan düşüşten dolayı bu kalemlerden zarar değil kar yazması gerekiyor. Dikkat edin bu kar zarar şirketin yabancı para yükümlülüğünden kaynaklanan kar zararından tamamen farklı bir kalem. Yani diyelim ki şirket 5 tl dolar kuru üzerinden hammadde almış. dolar kuru çeyrek dönem sonunda 6 tl olmuş ve buradan 1 tl zarar yazmış. Aynı şekilde euro kuru 6 tl iken mal satmış ve çeyrek dönem sonunda euro 7 tl olmuş ve buradan da kar yazmış. Yani tamamen ticari faaliyetlerden kaynaklı kar zarar.

Ben bu şekilde yorumladım belki yanlış yorumlamış olabilirim. Eğer farlı düşünen varsa bu düşüncesini paylaşırsa sevinirim.

Son olarak bu kalemden 192 milyon zarar değilde 0 (sıfır) zarar yazsaydı net kar 655 milyon tl olacaktı.
    Hocam korkuttu beni. Bunlar aynı dalavereyi yaparmi acap

6. 3.çeyrek bilanço sayfa 57
    21. Parasal Kalemler Net Yabancı Para Varlık (Yükümlülük) Pozisyonu
    ( 182.136 USD) (48.208 EURO) (707) (1.426.806 NET TL.) finansal borçlar, ticari alacak ve borçlar dahil net döviz pozisyonu.30.09 mb.kurlarıyla 1.426.806 000 tl yıl sonu itibariyle 150 milyon tl kur farkı geliri oluşacak.

7.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Hocam korkuttu beni. Bunlar aynı dalavereyi yaparmi acap
    Neyden korktunuz anlamadım.

8.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Neyden korktunuz anlamadım.
    Ypp hariç diğer döviz alisverisinden yapılan 193 milyon zarar i tekrarlatirlarmi

Sayfa 371/876 İlkİlk ... 271321361369370371372373381421471871 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •