Sayfa 382/875 İlkİlk ... 282332372380381382383384392432482 ... SonSon
Arama sonucu : 6996 madde; 3,049 - 3,056 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Twitter da Barış YILMAZ beyi takip eden var mı? Vesbe nin ihracat rakamlarını analiz ediyordu kendisi ama son iki gündür hiçbir paylaşımını ve yorumunu göremiyorum.
    Tüm paylaşımlarını silmiş kendisi. Neden bilmiyorum ben de.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

2.  Alıntı Originally Posted by monaroza Yazıyı Oku

Aralık ayı ihracat rakamları açıklanmış. Twitter’da Barış bey her zamanki gibi sağ olsun paylaşmış. Toplamda 3. Çeyreği de geride bırakmış. Gayet güzel bir yıl sonu bilançosu bizi bekliyor inşallah.

Barış beyin hesabına göre 400 milyon civarı çeyreklik kar gelecek. 1.940 milyon ciro son 7 çeyrek brüt kar marjı ile ( %14) hesaplarsak 271 milyon kar + 82 milyon ypp karı + 60 milyon Vestel’den alınacak faiz =412 milyon

Hadi 300 milyon olsun yıllık 750 milyon net kar.

Düşünün 750 milyon net kar var ama piyasa değeri 2.031.100.000 tl.
    Bu kar gelirse an itibariyle fk 2,7’ye düşüyor bilanço sonrası.

1 ay kaldı şurada. Göreceğiz bakalım...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Barış beyin son paylaşımı buydu. Ben foruma eklemiştim.

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

3.  Alıntı Originally Posted by monaroza Yazıyı Oku
    Tüm paylaşımlarını silmiş kendisi. Neden bilmiyorum ben de.

Spk son zamanlarda sosyal medya paylaşımlarını sıkı takibe almıştı acaba bu sebeple mi sildi paylaşımlarını.

4. Son çeyrek 140 milyon kar getirse 463+140=603 milyon kar demek
    Vestel beyaz sermayesi 190 milyon
    Yıl sonu kârı 603 milyon çok güzel bir kar olur sermayenin 3 katı kar bu kar gelirse fiyat kelepir fiyat olur bunu hepimiz görüyoruz beklemeye devam sabir acıdır meyvesi tatlıdır yatırım tavsiyesi değildir bilançoya fazla kalmadı

SM-G532F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Arkadaşlar merhaba, söğüt gölgesinden selamlar

2 aydır ne çok konuşmuşsunuz ya. Daralınca hemen şirketi yabancılara satacaz dedikosu, yok efendim şirketin kalan %4'ünü de geri toplayıp Bist'ten çıkaracaklar vs... Vala bu vesbe hepin(m)izi hayalperest yaptı Ahmet Zorlu bile bu kadar kendini zorlamıyor arkadaş. Size tavsiyem çok fazla ekrana bakmayın.

Yıl sonu hasılat ve kar rakamları için tahminlerinizi yazsanıza? Önümüzdeki ayın 7 veya 8'inde gelir 12 aylık bilançolar. Benim tahminim 5 Milyar civarı toplam satış. Yani geçen seneye göre hasılat minimum %25 artar diyorum. Kar tahmini yapmayacağım ama hisse başı 2-3 lira arası gibi bir rakam gelir. Gerek Euro/Dolar paritesi gerek kısa vadeli borçlar ciddi rakamlara ulaşmış bu da kar tahminini zorlaştırıyor.

Kısaca orta vadeli bir plan yapalım; 3. çeyrekten sonra 15 lirayı görür demiştim ama yanıldım. Kısa vadede görmedi ama uzun vadede normal şartlarda görecektir. Çünkü bu fiyatlar maddenin kanununa aykırı. Hem 2,5 lira temmettü verecen (potansiyel) hem de 11 lira olacan. Olmaz arkadaşım olamaz çok saçma. İlk önce 15'ler sonra 20'ler gelecektir. Yatırım tavsiyesi değil ama naha buraya yazıyorum gidince entry girerim, zamanında demiştik diye.

Ben 13 lira altı satmak akıl işi değil demiştim. Kendim 13 liranın üstünde tek kalemde sattım geçtim. Şimdi tek gecelik hisselerde al sat yapıyorum. Geçen 11 ortalamayla 11.4'dan Vesbe de alıp sattım günlük. Yakında tekrar Vesbe fulleyecem. Asıl şov daha sergilenmedi diye düşünüyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by KADRAJ Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba, söğüt gölgesinden selamlar

2 aydır ne çok konuşmuşsunuz ya. Daralınca hemen şirketi yabancılara satacaz dedikosu, yok efendim şirketin kalan %4'ünü de geri toplayıp Bist'ten çıkaracaklar vs... Vala bu vesbe hepin(m)izi hayalperest yaptı Ahmet Zorlu bile bu kadar kendini zorlamıyor arkadaş. Size tavsiyem çok fazla ekrana bakmayın.

Yıl sonu hasılat ve kar rakamları için tahminlerinizi yazsanıza? Önümüzdeki ayın 7 veya 8'inde gelir 12 aylık bilançolar. Benim tahminim 5 Milyar civarı toplam satış. Yani geçen seneye göre hasılat minimum %25 artar diyorum. Kar tahmini yapmayacağım ama hisse başı 2-3 lira arası gibi bir rakam gelir. Gerek Euro/Dolar paritesi gerek kısa vadeli borçlar ciddi rakamlara ulaşmış bu da kar tahminini zorlaştırıyor.

Kısaca orta vadeli bir plan yapalım; 3. çeyrekten sonra 15 lirayı görür demiştim ama yanıldım. Kısa vadede görmedi ama uzun vadede normal şartlarda görecektir. Çünkü bu fiyatlar maddenin kanununa aykırı. Hem 2,5 lira temmettü verecen (potansiyel) hem de 11 lira olacan. Olmaz arkadaşım olamaz çok saçma. İlk önce 15'ler sonra 20'ler gelecektir. Yatırım tavsiyesi değil ama naha buraya yazıyorum gidince entry girerim, zamanında demiştik diye.

Ben 13 lira altı satmak akıl işi değil demiştim. Kendim 13 liranın üstünde tek kalemde sattım geçtim. Şimdi tek gecelik hisselerde al sat yapıyorum. Geçen 11 ortalamayla 11.4'dan Vesbe de alıp sattım günlük. Yakında tekrar Vesbe fulleyecem. Asıl şov daha sergilenmedi diye düşünüyorum.
    Aleykümselam. Çok konuşuldu hatta bir çok yıllık kar tahmini de yapıldı, sebebiyle tartışıldı. hemen önceki bi kaç sayfa okursanız. Söğüt gölgesinde internet yok mu ;) bi de gölgeden yıllık kar tahmini alabiliriz.
    Herkes kendi bildiğini yapar, yapmalı. Başkasının dediğiyle gaza gelen neyde başarılı olur ki borsada olsun.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

7. Tekniz analizde karşıma çıkan 14-15 ocak tarihlerine geldik bakalım ne olacak.
    Bilim ve sanat, itibar görmediği toplumları terkeder. ( İbn-i Sina )

8. Arkadaslar bir aksilik olur da usd nin 10 tl yazmasi durumunda 1. Ceyrekte vesbe nin kari ne olur?

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 382/875 İlkİlk ... 282332372380381382383384392432482 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •