Sayfa 407/879 İlkİlk ... 307357397405406407408409417457507 ... SonSon
Arama sonucu : 7027 madde; 3,249 - 3,256 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Arçelikle karşılaştırmak ne kadar doğru olur bilemiyorum ama Arçelik beklentilerin biraz üstünde kar açıkladı.

Vesbede de 125-150 milyon arası normal sayılabilir. Surpriz yaparsa 200 milyon civarı çeyreksel kar aciklayabilir.

3. Ceyrekte Esas Faaliyetlerden Diğer Gelir-Gider kaleminden 190 milyon civarı zarar yazmişti. Normalde bu kalemden 2. ve 3. çeyrek hariç daha önce hiç zarar yazmamış. Bu durumu dövizdeki sert yükselişe bağlıyorum ve son çeyrekte dövizde geri çekilme olduğu için bu kalemden bir sürpriz bekliyorum.

Tutarsa ben demiştim derim tutmazsa sesim çıkmaz.
    SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ben 4.çeyrek kar miktarının çok önemli olmadığını düşünüyorum. Zaten 4 yıldır 200-300 milyon civarı kar gelirdi. O yüzden zaten fiyatta 8-13 arası git gel yapardı.. Şimdiden yıllık kar 463 milyon. Diycem şu ki piyasadaki lotların çoğunu elinde tutan tahtacı fiyat çıkacak derse zaten 463 eski kar marjının üzerinde. Düşecek derse de düşüyor, stopcularla emeklilik fonlarındakileri ikramiyesi.

Er geç bir büyük yatırımcı gelecek, o zamana kadar böyle...
    Herkes kendi bildiğini yapar, yapmalı. Başkasının dediğiyle gaza gelen neyde başarılı olur ki borsada olsun.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Ebrar Yazıyı Oku
    Yazan çizen azaldı...

Emeklilik ve yatırım fonları ellerindeki hisselerin çoğunu sattı...

Haftalık en yüksek kapanışını yaptı...

Vakıfta ki vatandaş istediği gibi oynuyor ki bence bu kağıdın toplu olduğunun en büyük göstergelerinden...

Tarihinin en büyük karını açıklama ihtimali...

Sonucu merak ediyorum, senede beş kez yaptığını mı yapacak yoksa beş senede bir yaptığı hareketini mi yapacak...
    1/5 ini senede 5 kez yaptiina gore degerlendir .. boylece her 2 durumda da Mutlu olursun

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. satışların üçte ikisi hatta daha fazlası avrupaya,3.çeyrek euro kur ortalaması kaba hesap 6.45,dördüncü çeyrek ortalama 6.20,ciro açısından aşırı bir fark yok

3.çeyrek hasılat 1.45 milyar,brüt kar 415 milyon,4.çeyrekteki ihracat artışı brüt karı korusa en kötü 400 milyon yine yazar

borçlara ödediği faiz vestelden alınacak faizle nötürlenir desek,hatta kur düşüşünden yazılacak 88 milyon artı rakamı da eklemesek,yönetim gideri pazarlama ve arge gideri olarakta 50 milyon düşsek,hatta bir 50 milyon da avans versek yine de bu 400 milyon brüt bahsedilen hatta bir kurumun araştırma sonucu bulduğu 138 e,veya 120,150 gibi rakamlara nasıl inebilir

muhasebeden çok fazla detaylı anlamam o yüzden acaba kaçırdığımız görmediğimiz bişey olabilir mi desem de yine mantığım en kötü 250 milyon çeyreklik kar yazması gerekir diyor,üstü de sürpriz değil benim için,ancak 250 altı olursa sürpriz olur

hisseyi geçen ay almaya karar verdiğimde yaptığım hesapta buydu,hani hep derler ya kimsenin aklıyla değil kendi aklınızla hisse alın diye,ben de öyle yaptım,hesabım tutmazsa doğru hisseyi seçememişim der yatırımımı gözden geçiririm o yüzden kar konusunda iddiam yok ama beklentim en kötü 250..
    Son düzenleme : different; 03-02-2019 saat: 21:20.

4. 170 milyon kur farkı geliri. ticari işlemlerden kur farkı geliri yazacak.

5. 3. Çeyrekte iken sattığı malların hammaddesini ikinci çeyrekte ucuza aldığı için burdan 90 milyon kar yazdı. Bu sefer 4. Çeyrekte sattığı malların hammeddesini 3. Çeyrekte almış olacak burda maliyet artışı olacak o 90 gidecek bir de üstüne eksi 90 olacak 180 milyon burdan gider sırf. Edebileceği kar 100 milyondur anca. 250 falan hayal kurmayın üzülürsünüz.

6.  Alıntı Originally Posted by Berkshire Hathaway Yazıyı Oku
    3. Çeyrekte iken sattığı malların hammaddesini ikinci çeyrekte ucuza aldığı için burdan 90 milyon kar yazdı. Bu sefer 4. Çeyrekte sattığı malların hammeddesini 3. Çeyrekte almış olacak burda maliyet artışı olacak o 90 gidecek bir de üstüne eksi 90 olacak 180 milyon burdan gider sırf. Edebileceği kar 100 milyondur anca. 250 falan hayal kurmayın üzülürsünüz.
    Arkadaş 250 diyor siz 100 dediniz gel şunun ortası olsun 175 olmazmı hatta 140 da olsa olur 463+140=603 bence süper kar olur yatırım tavsiyesi değildir

SM-G532F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by Berkshire Hathaway Yazıyı Oku
    3. Çeyrekte iken sattığı malların hammaddesini ikinci çeyrekte ucuza aldığı için burdan 90 milyon kar yazdı. Bu sefer 4. Çeyrekte sattığı malların hammeddesini 3. Çeyrekte almış olacak burda maliyet artışı olacak o 90 gidecek bir de üstüne eksi 90 olacak 180 milyon burdan gider sırf. Edebileceği kar 100 milyondur anca. 250 falan hayal kurmayın üzülürsünüz.
    3. Çeyrekte Esas Faaliyetlerden Diğer Gelirler-Giderler kaleminden 190 milyon zarar yazdı.
    4. çeyrekte ne olur sizce bu kalem.

Benim bu bilançoda en çok merak ettiğim konu budur.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by Berkshire Hathaway Yazıyı Oku
    500 milyon faaliyet karı 170 milyon kur farkı geliri.60 milyon vestele verilen borç faizi. stok zararı 80 milyon..50 milyon yönetim gideri.sen topla çıkar.
    Son düzenleme : rizeli28; 04-02-2019 saat: 11:24.

Sayfa 407/879 İlkİlk ... 307357397405406407408409417457507 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •