Sayfa 469/876 İlkİlk ... 369419459467468469470471479519569 ... SonSon
Arama sonucu : 7004 madde; 3,745 - 3,752 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

2. .....şu borsada VESBE tek güvenli limanlardan biridir . uzun vade yatırım için en ideallerden.... ama sizin amacınız günlük trade ve kumarsa , o zaman başka senetleri deneyebilirsiniz.... ama garantici ve sağlam ve uzun vadede risksiz kazanç isterseniz doğru senettesinizdir diye düşünüyorum....

yatırım tavsiyesi değildir....[/QUOTE]

6 ay önce de bu şekilde yazılar yazıp 6 ay kaybolmuştunuz .. hatta sormuştum o zamanlar sayfada ... şimdi sorum şu bu sene kar kaç bekliyorsunuz ki 3-4 fk diyorsunuz bu fiyatları ile ??? İlk çeyrek gibi devam etmemesi için bir garantimiz var mı ?? Herkes hesabını buna göre yapsın.. çok ucuz mu bilinmez , birçok banka da egeen de bu fk Lara yakın fiyatlanıyor ..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Sn cefaks, paylaşımlarınız için teşekkürler. Vesbe için
    Deutche yi de paylaşırmısınız..
    Çiti ve deutche birlikte olabilir mi ��
    İyi akşamlar

Alıntı Originally Posted by cefaks Yazıyı Oku

4. Sn cefaks
    Vesbe son 2 haftalık takas iletebilirmisiniz
    Teşekkürler

Alıntı Originally Posted by cefaks Yazıyı Oku

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,118
    Yarın üçbin lira civarında temettü ödemesi yapacak hisseye bak.
    Sanki üzerinde ölü toprağı var.
    Mecburi yatırımcısı oldum./işin yoksa bekle de dur..ytd..

6. Temettü sonrası resmen göçtü..
    Bu hareket neden oldu ki ?
    fk 3,80
    Rezillik
     Alıntı Originally Posted by omerby Yazıyı Oku
    Yarın üçbin lira civarında temettü ödemesi yapacak hisseye bak.
    Sanki üzerinde ölü toprağı var.
    Mecburi yatırımcısı oldum./işin yoksa bekle de dur..ytd..

7.  Alıntı Originally Posted by tunver Yazıyı Oku
    .....şu borsada VESBE tek güvenli limanlardan biridir . uzun vade yatırım için en ideallerden.... ama sizin amacınız günlük trade ve kumarsa , o zaman başka senetleri deneyebilirsiniz.... ama garantici ve sağlam ve uzun vadede risksiz kazanç isterseniz doğru senettesinizdir diye düşünüyorum....

yatırım tavsiyesi değildir....
    6 ay önce de bu şekilde yazılar yazıp 6 ay kaybolmuştunuz .. hatta sormuştum o zamanlar sayfada ... şimdi sorum şu bu sene kar kaç bekliyorsunuz ki 3-4 fk diyorsunuz bu fiyatları ile ??? İlk çeyrek gibi devam etmemesi için bir garantimiz var mı ?? Herkes hesabını buna göre yapsın.. çok ucuz mu bilinmez , birçok banka da egeen de bu fk Lara yakın fiyatlanıyor ..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi[/QUOTE]

herşeyden önce kaybolma nedenim , forumda pek çok insanlar farklı görüşlerde yorumlar yazıyor , ve sonuçta çok karamsar yorumlar ve psikoloji bozan yorumlar oluyor , yani o yüzdende uzun zamandır foruma girmiyordum , yazdığınız yazıyıda görmemiştim...şunuda belirtmek isterim bu forumda hisse ortakları olarak 4-5 arkadaşla kendi aramızda whatsup üzerinden mesajlaşma grubu açtık ve oradan hisse hakkında aramızda daha yapıcı yorumlar paylaşıyoruz... geçenlerde can sıkıntısından bakim vesbede neler yazılıyor diye girdim ve yine görüşlerimi bildirdim.... ama hiç kimseyi etki altında bırakıp arkamdan kötü anmasını istemem. Nitekim 1 yıl önce yaptığım yorumlarda 12 aylık bilançolarla en az 20 lere gideceğini belirtmiştim. haklı da çıktım .... VESBE yi 4-5 senedir takip eden ve zaman zaman uzun dönem pozisyon almış biri olarak , keşke 5 sene önce full portföye aldığımda hiç çıkarmasaydım şimdi bambaşka yerde idim....

Herkes 3 aylık bilançoda kar düşük geldi diye düşünüyor , öncelikle şunu belirteyim , kendim basitçe bilançoyu incelediğimde ; öncelikle bu çamaşır ve kurutma makinesi büyük bir yatırımdı ve sonuçta bu amortisman gideri olarak düşülmeye başlandı. 2018 ilk çeyrekte 35 milyon düşülürken 2019 ilk çeyrekte 60 milyon amortisman gideri düşülmüş , karın 25 milyonu bu yüzden gözükmüyor !!!! aslında bu şirket bu karı yapıyor , sonuçta vergi vermemek için , bilançoda bunu gidermiş gibi gösteriyor (bilançolama sistemi böyle) , yani yaptığı yatırımları yıllar ve dönemler içinde gider gibi düşüyor !!! Yani bir kere 25 milyon kar amortisman gider fazlasından bilançoda gözükmüyor , bu gelecek çeyreklerdede böyle görünmeye devam edicek...... Ayrıca arkadaşım VESBE genel kuruluna katılıp , sorular sordu , şirket yetkilisinin açıklamasına göre , kıdem tazminatlarını 1 yıllık olarak hepsini ilk 3 aylıklarda göstermişler , yani bunuda gider yapmışlar , bundan dolayıda karın bir kısmı kamufle edilmiş gözükmekte ..... Eur usd düşük seviyelerde kalması , ve geçmiş dönem stokların yüksek kurlardan olması, ayrıca artan işçi ücretleri , elektrik fiyatları gibi faktörlerde kar marjını ilk çeyrekte düşük gözükmesine neden oldu ........

Şimdi gelelim önümüzdeki günlere , TL değer kaybının yaşanması , şirketin ihracatta payının %88 lere çıkmış olması , ayrıca ilave yatırımların daha verimli ve kapasite artışı ile çalışma olasılıkları ile 6 aylık ve 9 aylıklar daha iyi gelebilir umudunu taşıyorum .... Tabi Avrupada olası daralma riski bizim için handikap olabilir.... ama sonuçta bu tüm şirketler içinde mevcut bir risk.... ayrıca Türkiyede diğer sektörleri bir inceleyin bakın , diğer şirketlerin çoğu ciro kayıpları yaşadığı gibi , kar marjlarıda yerlerde sürünüyor. VESBE şahsi kanaatimce yıl sonu yine en kötüsüyle 3 tl ve üstünde hisse başı karla yılı tamamlayacaktır....

Ayrıca takaslara dikkatle bakarsanız , yılbaşından bu yana 3.5 milyon lot üzerinde hissenin sözde yabancılar tarafından toplandığını göreceksiniz.... dışarıda 1.5-2 milyon kadar mal kaldı yada kalmadı . yani bunların bile kaçının spek yada yapıcıların elinde olduğu belirsiz.... bu dışarda bizlerde kalmış pozisyonları süpürüp tümüyle bitirmek için çabaladıklarını düşünüyorum. bu pozisyonlarıda toparlarlarsa yapabileceklerini bir düşünün...... özellikle 20 tl lere geldiğinde bile satış kademeleri bomboştu !!!!

şu günlerde borsamız için aşırı kötü günler yaşıyoruz ve her türlü daha kötü fiyatlama riski mevcut çünkü global piyasalardada hava bozdu. bu durumda aşağı yönlü riskler mevcut. Vesbe speğide bu durumu değerlendirip , baskı ile fiyatı düşürmeye çalışıyor ..... tabi her düşürmeye çalıştığında yukardan vermiş olan yatırımcıların alımları ile karşılaşıyor..... benim bile aşağılarda yazılmış pasif emirlerim dolu .... Sonuçta bugün temettü üzerinden hesap yapın , gelecek sene en az %20 temettü potansiyeliniz var , yani en azından mevduat faizleri kadar getiri cepte !!!! mevcut fiyatın düşmesi , bu getiri potansiyelini artıracaktır . ben ekranı kapadım izlemiyorum bile artık . pasif alış emirlerimi yazıp , memleketime geldim , burada bahçe ile uğraşıp zaman geçiriyorum . böylece spek kendi çalıp kendi oynamaya devam etsin

Bu arada bankaların F/K ları ile ilgili yorum yapmışsın arkadaşım , bankalarda büyük batık krediler fiyatlanıyor .... bu ülkede 100 yılın en büyük çöküşü geliyor bence yaklaşıyor !!! Kötü yönetilmiş yandaş ihale mantığıyla yürütülmüş bir ekonomi , inşaat üzerinden yapılan büyük batak yatırımlar !!!! şimdi pek çok batak inşaat şirketleri , bankalara ödemelerini yapamayınca ? bunun üzerinden pek çok bağlı şirketlerin göçmesi , yani bankaları ucuz olarak göruyorsun belki , ama bankalar verdikleri kredilerin %20 si batak olsa , mevcut özkaynaklarını kaybetmiş olurlar !!!! Bankalar için bence riskler henüz bitmedi , ve bence en kötü senaryolar daha açığa çıkmadı. mevcut durumda usd bazından borçlanmış inşaat şirketler , enerji şirketleri ve pek çok yandaşa akıtılmış krediler !!!!!! bunların geri ödenmemesi başladığında sen bankaların durumuna o zaman bak Örnek TTKOM batık kredisi !!!!! bu sadece 1 tanesi...bankaların bedelli artırım yapmalarına zorladı... bakalım ilerde daha neler yaşayıp göreceğiz , bu 2-3 sene her şeye gebe !!!! Dikkat edin , sürekli batık toksik kredileri , DEVLET teşviğiyle sürekli KAMU bankalarına aktardılar !!!! ÖZEL bankaları temizliyorlar !!!! ama ya KAMU bankaları ne olacak ???? olan yine biz TÜRK Milletine olacak !!!!

EGEEN de iyi bir şirket , ve oda ucuz F/K ya sahip , VESBE gibi , ama piyasaların kötü olmasından dolayı böyle , ama bankalar gibi batık kredi riskleri yok

ben bu dönemde İhracat firmalarında kalmayı planlıyorum , elimde VESBE ve Borusan Boru senetleri var ağırlıklı olarak, az miktarda KOZAL . Borusan Boruda fiyatı ucuzlattı spek , muhtemelen aldıklarımızı ucuzdan alma hayalleri kuruyorlar... yine bazı küçük ve orta ölçekli şirketler takibimde , bunlarda büyüme potansiyeli olan , ihracat ağırlıklı çalışan şirketler merceğimde.....

Nitekim ben Türkiyede iç piyasada 3-4 seneden önce toparlama şansı görmüyorum !!! bence KRonik bir ekonomik kriz bizi içine alacak .... Sonuçta hep milletin alım gücü düştü , tarım ürünlerini bile üretemez hale getirildik !!!! herşeyde aşırı vergi var !!!!! Tarım için Mazotta vergi kaldırılmalı !!!!!! Tarım ın önü açılmalı !!!!! ama iktidar bizi batırmak için orada !!!! Tarım bitme noktasında 17 senedir gelinen nokta apaçık ortada , 2 milyar usd Futbol klüplerine ZİRAAT bankası kredi verip , ÖZEL BANKALARIN kredilerini kurtarıp DEVLETE kakalayacağına TARIMA verilse , bu ülkede Tarım kalkınması olurdu !!!!! neyse , konu açıldıkça açılır , bu aralar doluyum herkes gibi , ülkemizi bu hale getirenler RAMAZAN ayında dua ediyorum , inşallah ALLAH onlarada cezalarını vakti geldiğinde verecek !!!!

Hayırlı Ramazanlar.....

Yatırım tavsiyesi değildir.....

8. Kardaki dusme , ticari faaliyetlerden kaynakli giderdeki artisa bagli gorunuyor dipnotta da ayni .. bir bilen varsa aciklayabilir mi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 469/876 İlkİlk ... 369419459467468469470471479519569 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •