Sayfa 470/876 İlkİlk ... 370420460468469470471472480520570 ... SonSon
Arama sonucu : 7001 madde; 3,753 - 3,760 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1. Temettü ödemesi geçtimi hesaplara? Bilen varmı

2.  Alıntı Originally Posted by meteor053 Yazıyı Oku
    Temettü ödemesi geçtimi hesaplara? Bilen varmı
    Yarın geçecek...

3.  Alıntı Originally Posted by tunver Yazıyı Oku
    Kardaki dusme , ticari faaliyetlerden kaynakli giderdeki artisa bagli gorunuyor dipnotta da ayni .. bir bilen varsa aciklayabilir mi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Neyse kendim raporlari Okuyinca anladim sanirim,, hammade girdi maliyetlerine bagliyor Araci kurum raporlari anladigm kadariyla ,, amorrisman falan yazmiyor ,, bu durumda kar yil sonunda pek gecen yil gibi olmayabilir kotu Senaryo ile,,, benim bakkkal hesabim 450 -500 kar uzerine olacak .....Ustu cilek kremasi olur , Ben alis maliytimi buna gore ayarlamaya calisacagim ...biraz Titriklayip Geri dondum eski sevgiliye , hayirlisi ... SÖGÜT GÖLGESI BAKALIM BU SENE DE IYI GELECEK MI

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Benim bu sene temettü almadan önceki maliyetim yaklaşık 10 tl idi. Şu anda net 2.5 tl temettü aldım ve hisse 12.5 larda. Bist te böyle hisse başka var mı acaba. Ben bu hisseden oldukça memnunum. Eğer 10 tl ye gelirse daha da almak için bekliyorum..

Ben o kdar ucuzlayacagono zannetmiyorum su an ege en ile beraber bistin en ucuz fk ya sahip 5 sirketinden biri igracatci firma keske dusse ben beklemeden aldim 50 lot temettuden sonra ytd

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Arkadaşlar geçtiğimiz hafta citi 165.000, döşe 158.000 lot satmış. Yabancı boşaltıyor. Dikkatli olunmalı.

7. İyi diyorsun da yabancı tarafında satılmayan hisse var mı ki
    Bu da elbet bir miktar satış yedi. Önemli olan devam etmemesidir.
     Alıntı Originally Posted by Serdardm79 Yazıyı Oku
    Ben o kdar ucuzlayacagono zannetmiyorum su an ege en ile beraber bistin en ucuz fk ya sahip 5 sirketinden biri igracatci firma keske dusse ben beklemeden aldim 50 lot temettuden sonra ytd

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,118
     Alıntı Originally Posted by KADRAJ Yazıyı Oku
    Arkadaşlar geçtiğimiz hafta citi 165.000, döşe 158.000 lot satmış. Yabancı boşaltıyor. Dikkatli olunmalı.
    Gelir vergisi yönünden deftere tabi olan yatırımcıların eger hisseleri fazlaysa hisselerini satmazda temettülerini alırlarsa
    aldıkları temettüyü vergi beyanlarında göstermek ve onun da matrahına göre vergisini ödemek zorundadırlar.
    Dolayısıyla bazıları temettüyü almadan hisselerini satıp sonradan tabii isterlerse hisselerini geriye alırlar.Tabii fiat düşük olursada karlı olurlar. Bunun yanısıra yıllık temettu miktarı 2017 için 68.000.tl.yı aşanlar mart/2019 sonuna kadar vergi dairesıne müracaat etmişlerse 4.000.tl.civarında vergi iadesini geri alırlar.Temettü yüksekse vergi oranında kademe yükseleceginden ilave vergi verirler.
    Temettü stopajında %.15 kesiliyor. Yıllık temettü diyelım 70.000.tl.ise.Hesaplamada vergi dairesi bunun yarısını
    istisna kabul edip matrahtan düşüyor. Kalan 35.000.tl.sını normal vergi gelirine matrahına göre hesaplıyor.
    Hesaplamada çıkan rakam ile ödenen arasındakı farkı vergi iadesi olarak geri veriyor. Buda takribi 4.200.tl.civarında oluyor. Önemli olan verginine düşük kademeden hesaplanabilmesidir.2018 yılı temettüleri için iade hakkı miktarı 80.000.tl.oldu..
    Bilgilenize/ytd..

Sayfa 470/876 İlkİlk ... 370420460468469470471472480520570 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •