Sayfa 509/878 İlkİlk ... 9409459499507508509510511519559609 ... SonSon
Arama sonucu : 7019 madde; 4,065 - 4,072 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1. Pahalı mı değil mi polemiği yaratmışım

Pardon arkadaşlar yanlış anlaşıldım. Vesbe bana göre de ucuz. Çünkü yıllardır Vesbe'nin hareketlerini takip eden biri olarak daha gidecek yolu var diye düşünüyorum. Evet pahalı dedim. Pahalı derken şunu kastettim. Hisseyi geçen sene 10 TL'den alıyorduk. Şimdi oldu 20 TL. Temettücüyüz. Her maaşı buna gömüyorum. Örneğin eskiden 2 hisse alıyorsam şimdi 1 hisseye yetiyor param. Bu yüzden pahalı geliyor. Alıştırdı Vesbe bizi ucuz fiyatlamalarına. 10'a 2buçuk temettü de ne tatlıydı. Ama bunun böyle gitmeyeceği de belliydi. Yoksa şimdi Vesbe 30 TL olsa kim ne diyebilir. Hakediyor. Bu karlılıkla Vesbe gerçekten 'hala' ucuz sayılır.

Yalnız Arçelik Vesbe kıyaslaması yapılırsa Vesbe feci dayak yer. Bu ülkenin her vatandaşının kanına işlemiş bir algı var. Koç hissesi Arçelik. Koç yerden taş alıp kaldırsa bizim millet onu altın diye fiyatlar. O yüzden normal şartlar altında asla Arçelik kadar yüksek oranlarla fiyatlanamayacağız. Ama tabi bambaşka bi hikaye olursa bilemem.

Neyse onu bunu geçeyim de benim beklentim beyler, hisseyi halka arzı veya bedelsiz sermaye arttırımı. Ülke konjonktürü bozmazsa bir süre sonra bunları konuşuyor olacağız diye düşünüyorum. Varya asıl hareketi o zaman görücez. Demlicem bi demlik çay, elime alıcam ince belli bardağımı. Ohhh miss.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
    arçelik yorumlarına da katılmıyorum ve onaylamıyorum. arçelik 1955 yılında kurulan ve ağırlıklı olarak iç piyasaya çalışan bir
    büyük şirket. rekabetin olmadığı yıllarda isim yapmıştır. vesbe ise henüz çok yeni 1999 yılında üretime başladı. vesbe kısa sürede arçelikten daha kaliteli bir şirket haline gelmiştir. çünkü üretiminin yüzde 82 ini çok seçici bir pazar olan avrupaya yapmakta ve kalite ödülleri almaktadır.(böyle şirket sayısı kaç tanedir? ki). yeni yapacağı yatırımlar(haziran ayında açıklandı) ve endüstri 4.0 yatırımları ile daha da güçlenecektir. yeni açıklanan kasım ayı beyaz eşya verileri ise vesbe nin doğru yolda olduğunu göstermektedir. iç satışlarda yüzde 18 daralma vardır. dış satışlarda ise
    yüzde 9 artış vardır. muhtemelen iki, gün önceki 22.60 seviyelerine kadar alımlar bu duyumu alanlar tarafından yapılmıştır..
    Grafik Yorumcusu

3. Vesbe Koç Grubunun bir şirketi olsaydı 100 e yakın fiyatı olabilirdi buda bir gerçek.. Koç Grubu iyi yönetiliyor yatırımcısı gelecek kaygısı duymuyor bu yüzden fk ları yüksek de olsa alıyorlar Vesbe nin almış olduğu 3 milyarlık yatırım teşviği gerçekten çok büyük bittiğinde çok farklı bir şirket ortaya çıkabilir.. Temettüsü güçlü olduğu için beklemek kolay vesbe de. sabır diyelim.. Bol kazançlar..

CLT-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by ToKKan Yazıyı Oku
    arçelik yorumlarına da katılmıyorum ve onaylamıyorum. arçelik 1955 yılında kurulan ve ağırlıklı olarak iç piyasaya çalışan bir
    büyük şirket. rekabetin olmadığı yıllarda isim yapmıştır. vesbe ise henüz çok yeni 1999 yılında üretime başladı. vesbe kısa sürede arçelikten daha kaliteli bir şirket haline gelmiştir. çünkü üretiminin yüzde 82 ini çok seçici bir pazar olan avrupaya yapmakta ve kalite ödülleri almaktadır.(böyle şirket sayısı kaç tanedir? ki). yeni yapacağı yatırımlar(haziran ayında açıklandı) ve endüstri 4.0 yatırımları ile daha da güçlenecektir. yeni açıklanan kasım ayı beyaz eşya verileri ise vesbe nin doğru yolda olduğunu göstermektedir. iç satışlarda yüzde 18 daralma vardır. dış satışlarda ise
    yüzde 9 artış vardır. muhtemelen iki, gün önceki 22.60 seviyelerine kadar alımlar bu duyumu alanlar tarafından yapılmıştır..
    Saygı duyarım. Ben sadece toplumsal bir gerçekliğe dikkat çekmek istedim. Hem fikir olduğumuz konu Vesbe'nin gidecek yolunun daha çok olduğudur.

5. Vesbe'de Sharp ile yenilenen mukavele haberi var. Beyaz eşya gamında yeniden güncellenen mukavelede hedef ise beş yıl içinde 300 milyon avro ciroya ulaşmak. Haber vestel sayfasına düşmüş.

6.  Alıntı Originally Posted by KADRAJ Yazıyı Oku
    Vesbe'de Sharp ile yenilenen mukavele haberi var. Beyaz eşya gamında yeniden güncellenen mukavelede hedef ise beş yıl içinde 300 milyon avro ciroya ulaşmak. Haber vestel sayfasına düşmüş.
    Bu haber aslında vesbe ye ait. Anlaşma konusu urunlere bakarsanız hepsi vesbenin ürettiği ürünler.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Bu haber aslında vesbe ye ait. Anlaşma konusu urunlere bakarsanız hepsi vesbenin ürettiği ürünler.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Aynen haber direkt VESBE ile alakalı.
    Dolaylı VESTEL.
    Ama 17:55 te tam sindiremediler haberi sanki

8. * * Vestel Beyaz Esya* *

* * Kapanış (TL) : 21.66 - Hedef Fiyat (TL) : 21.65 - Piyasa Deg.(TL) : 4115 - 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 0.79* * ^

* * VESBE TI Equity- Öneri :AL Get.Pot.%: -0.03 Analist:* [email protected]* *

* * Sharp Corporation ile olan mevcut marka lisanslama anlaşmasının* kapsamının genişletilmesi* *

* * Vestel Elektronik, Vestel Ticaret AŞ ile Sharp Corporation* arasında imzalanan ve 2024 yıl sonuna kadar geçerli olan marka* lisanslama anlaşmasının içeriği yine Avrupa pazarına yönelik olarak* altı beyaz eşya (buzdolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinası,* elektrikli fırın, çamaşır kurutma makinası ve duvar tipi split klima)* ürün gamı için akıllı ürün ailesi geliştirilmesini kapsayacak şekilde* genişletildiğini açıkladı. Genişletilen anlaşma kapsamında, Vestel Elektronik 5 yıl içinde Avrupa pazarında Sharp markalı ürünlerin* satışından 300 milyon Avro satış cirosuna ulaşmayı hedefliyor. Sözkonusu ciro rakamı 2019T Vestel Elektronik cirosunun %11’ine, 2019T Vestel Beyaz Eşya cirosunun ise %23’üne denk gelmektedir. VESTL ve VESBE için olumlu."* * *

* * Analizin tamamı için:
    http://rapor.isyatirim.com.tr/2_20191226092622437_1.pdf
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

Sayfa 509/878 İlkİlk ... 9409459499507508509510511519559609 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •