Sayfa 513/878 İlkİlk ... 13413463503511512513514515523563613 ... SonSon
Arama sonucu : 7019 madde; 4,097 - 4,104 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1. Bu arada halkbankı da düşünün derim. Dava süreci olumlu bitecek gibi. Tekrar 10 üzerine atabilir.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
    bence tam tersine.. hissenin fiyatı pahalılandığı düşünülüyorsa muhtemel trend yukarı doğrudur.... vesbe de alım zamanı gelmiştir.. yükselişin daha ne kadar zaman süreceği veya fiyatın ne kadar yükseleceği belli değildir..
    Grafik Yorumcusu

3. saygı duymakla birlikte , iddialı bir yorum olduğunu düşünüyorum.
     Alıntı Originally Posted by ToKKan Yazıyı Oku
    bence tam tersine.. hissenin fiyatı pahalılandığı düşünülüyorsa muhtemel trend yukarı doğrudur.... vesbe de alım zamanı gelmiştir.. yükselişin daha ne kadar zaman süreceği veya fiyatın ne kadar yükseleceği belli değildir..

4. Tokkan ortağım, inşallah senin dediğin gibi kısa sürede çok ileri gider de hepimiz kazanırız. Yalnız ihtiyatlı olmakta her zaman fayda var.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
     Alıntı Originally Posted by KADRAJ Yazıyı Oku
    Tokkan ortağım, inşallah senin dediğin gibi kısa sürede çok ileri gider de hepimiz kazanırız. Yalnız ihtiyatlı olmakta her zaman fayda var.
    yanlış anlaşılmasın iç güdülerim ile bu sonuca ulaşmadım. vesbe gitmekte olduğu yolda bir çok iniş- çıkış yaşayacaktır. hisse senedi kendisini etkileyen olumsuz faktörlerden kurtulmaktadır. yükselen fiyatlara rağmen hisseye talep artmaktadır.(işlem miktarı giderek artmaktadır). hisse
    senedinde yükselme potansiyeli artmıştır.
    benim anlatmak istediğim "FAİZLERİN DÜŞME EĞİLİMİNE GİRMESİ" ile birlikte koşulların düzeldiğidir. geçtiğimiz yıllarda bilindiği gibi
    işletmenin pazar payı çok genişledi. karı çok arttı. ancak toplum temel değerleri içinde bulunduğu döneme bağlı olarak
    değerlendirir. karamsarlığın yaygın olduğu bir uzun dönem yaşadık. böyle dönemlerde olumlu gelişmeler dikkate alınmaz olumsuz
    gelişmeler ise abartılma eğilimindedir. toplumda başka nedenlere dayanan korku hakim olduğu için işletmeden kaynaklanan beklenti hisse senedine yansımadı. hatta borsa düşme eğiliminde olduğu için diğerleri gibi düştü.. Fiyat/Kazanç oranları hisse
    senedinin borsa fiyatı ile şirket kazancının karşılaştırılabildiği en uygun göstergelerden biridir. hepimiz biliyoruz. F/K oranı 4 ün
    altına gerileyen vesbe hisse senedinin fiyatı hala yüksek bulundu.( 4 F/K yatırılan paranın geri dönüş süresinin(amorti) dört yıl olduğu anlamındadır) bu dönemde psikolojik nedenlerin etkisi fiyat oluşumunda kendisini hissettirdi. kişiler gerçekleri değerlendirmekten uzaktı..
    ekonomi tam olarak düzlüğe çıkmadı ama paniği oluşturan nedenlerin ortadan kalkması ile piyasa tersine döndü. aşırı gerileyen
    fiyatlar ise alım fırsatı olarak değerlendirilmektedir.satıcıların azalması olması ise hisse senedinin hızlı gelişmesini sağlamaktadır..
    Grafik Yorumcusu

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201

7.  Alıntı Originally Posted by ToKKan Yazıyı Oku
    güle güle kullan. finansal açıdan gelecek için büyük umutlar veren unutulmuş hisse vesbe sonunda hatırlandı..ben de bir miktar realize için 100 liranın üstünü bekliyorum. tabi ki büyük kısmı temettü getirisi için saklanacaktır..
    çok iddialı olmuş, hisseyi beğeniyorum almak bir türlü nasip olmadı ayrı şey.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
     Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    çok iddialı olmuş, hisseyi beğeniyorum almak bir türlü nasip olmadı ayrı şey.
    burası borsa her şey olur..3-5 ayda bile gidenler var..(finansbanklar) " kaz uçar da laz uçmaz mı?" o yapabilirse bende yapabilirim gibi.. işin şakası.. ancak grafiğe bakınca olabileceğini düşündürüyor.. zaman meselesi.. bizimki de 3-5 senede gitsin..
    düşündürüyor. çünkü teslanın füzesi gibi havalandı..
    https://i.hizliresim.com/JWrWB5.png
    Grafik Yorumcusu

Sayfa 513/878 İlkİlk ... 13413463503511512513514515523563613 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •