Sayfa 549/876 İlkİlk ... 49449499539547548549550551559599649 ... SonSon
Arama sonucu : 7004 madde; 4,385 - 4,392 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

En iyisi yumurtaları alıp civciv yapıp onları da etli tavuk yapıp satmak. Civcivler paso geliyor.

2. şahsi görüşümdür onu başta söyleyeyim.. şuan için yükselen kanal falan yok, 12 - 14 mayıs tarihleri arasında tavan gitmiş galiba, arada gap görüyorum, 28,95 fiyatını kırmak için 13 temmuz ve 27 temmuz tarihlerinde 2 deneme olmuş başaramamış, sonra geri çekilmiş ve tekrar yukarı atarak 21 eylülde 28,50 fiyatını görünce tekrar satış yemiş şimdi ise 26.30'da..

24,65 alt tarafta bekleyen rakam, buradan yukarı hamle yaparsa (şahsen yapacağını düşünmüyorum) daha güçlü yukarı gitmesi lazım, ama aşağı kırarsa mayıs ayındaki o yere yani 18,75 rakamlarına kadar sarkabileceğini düşünüyorum.. oraya kadar sarkarsa 17.17'yi de test edebilir. tabi bu 3 - 5 günde olacak iş değil, zamanla git geller ile olabilecek bir durum. 24,65 aşağısı satışları hızandırabilir.

al sat tut tavsiyesi değildir, sadece kendim baktım gördüm düşündüğümü yazdım.

3.  Alıntı Originally Posted by ToKKan Yazıyı Oku
    anlaşılır gibi değil. bir haftada yüzbinlerce lot hissede pozisyon alan grup tarafından satıldı. fazla yükselmeyen bir hissede
    kar satışları ile nasıl para kazanırlar? maliyetleri nedir?
    yan tahtalarda ise tuvalet kağıdı değerinde olan bazı hisselerin inanılmaz yükselişleri hala devam ediyor..
    finansal okur yazar olanlar tüm dünyada vesbe benzeri iskontolu ve temeli sağlam hisselerde yatırım yaparlar..
    bu borsa kumarı bile bozar.. böyle bir yer..
    Temmuz satışları rekordu. ancak ağustosta rakipleri tarafından körüklenen covid söylentileri nedeniyle doğru düzgün üretim yapamadı. onu fiyatlıyor

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
     Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Temmuz satışları rekordu. ancak ağustosta rakipleri tarafından körüklenen covid söylentileri nedeniyle doğru düzgün üretim yapamadı. onu fiyatlıyor
    doğrudur. olabilir. zaman zaman işler aksayabilir. daha sonra ise düzelebilir. doğası böyle. yine de inanılmaz yükselişler yapan içi boş şirketlerin
    yanında çok güçlü..anlamakta zorlandığımız yer burası..
    teknik analiz olarak ise tahtanın çok sığ oluşu kısa vadeli tahminlerde hata oranını arttırıyor(tahta yapıcı çok fazla olmayan bir para ile istediği yönlendirmeyi yapabiliyor) ancak uzun vadede yukarı gittiği kesindir..
    nereden gelip nereye gittiğini grafikte uzun senelere bakan herkes görür..

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
     Alıntı Originally Posted by kadirz_m Yazıyı Oku
    şahsi görüşümdür onu başta söyleyeyim.. şuan için yükselen kanal falan yok, 12 - 14 mayıs tarihleri arasında tavan gitmiş galiba, arada gap görüyorum, 28,95 fiyatını kırmak için 13 temmuz ve 27 temmuz tarihlerinde 2 deneme olmuş başaramamış, sonra geri çekilmiş ve tekrar yukarı atarak 21 eylülde 28,50 fiyatını görünce tekrar satış yemiş şimdi ise 26.30'da..

24,65 alt tarafta bekleyen rakam, buradan yukarı hamle yaparsa (şahsen yapacağını düşünmüyorum) daha güçlü yukarı gitmesi lazım, ama aşağı kırarsa mayıs ayındaki o yere yani 18,75 rakamlarına kadar sarkabileceğini düşünüyorum.. oraya kadar sarkarsa 17.17'yi de test edebilir. tabi bu 3 - 5 günde olacak iş değil, zamanla git geller ile olabilecek bir durum. 24,65 aşağısı satışları hızandırabilir.

al sat tut tavsiyesi değildir, sadece kendim baktım gördüm düşündüğümü yazdım.
    aslında yukarı bir trend başlamış idi. açıklanan ağustos ayı beyaz eşya verileri kısa trendi bozdu ve aşağı kırıldı iç satışların çok iyi olmasına rağmen
    ihracat tarafında genelde ve geçen yıla göre yüzde 19 gerileme vardı. bu durumda tahtayı yukarı götüren grup olası bir zayıf
    bilançoda alıcı bulmakta zorlanacağını düşününce forföyünden yüklü satışlar yaptı. geçen haftayı hisse senedi yüzde 6 düşüşle kapattı. ancak yabancıların bu satışları karşıladıkları görüldü. pandemi nedeniyle ihracattaki düşüş güçlü euronun(hızlı yükseldi)
    yardımı ve yine güçlü yurtiçi satışlarla kapatılmış olabilir. hatta geçen yıla göre daha yüksek karlılık bile olabilir.
    hisse senedi bu seviyeleri dip yapabilir. 25 lira ise güçlü destektir(defalarca aşağı kırılmamıştır)
    zorlanacağını düşünüce yukarı har

6.  Alıntı Originally Posted by ToKKan Yazıyı Oku
    doğrudur. olabilir. zaman zaman işler aksayabilir. daha sonra ise düzelebilir. doğası böyle. yine de inanılmaz yükselişler yapan içi boş şirketlerin
    yanında çok güçlü..anlamakta zorlandığımız yer burası..
    teknik analiz olarak ise tahtanın çok sığ oluşu kısa vadeli tahminlerde hata oranını arttırıyor(tahta yapıcı çok fazla olmayan bir para ile istediği yönlendirmeyi yapabiliyor) ancak uzun vadede yukarı gittiği kesindir..
    nereden gelip nereye gittiğini grafikte uzun senelere bakan herkes görür..
    Tahta yapıcıya bir yerlerden bilgi gidiyor, oda bu yüzden malı kaptırırım, zarar yazarım korkusu olmadan işlem yapıyor. Buda bana bunun zaten bizzat şirket tarafından manuple edildiği izlenimini veriyor. Bakın hisse satıyor, ama kim olduğu bilinmesin diye zorunlu açıklama sınırının altında hisse satılıyor. Büyük ihtimal tanıdık veya bizzat kendi adamları. Ky de anlamadığım bir şekilde fk sı 80 olan hissede korkmadan alım yaparken bunun gibi çok iyi finansalları ve geleceği olan şirketi almıyor. Bu oyunu bozacak tek şey hisseye gerçek alım gelmesi.

7.  Alıntı Originally Posted by ToKKan Yazıyı Oku
    aslında yukarı bir trend başlamış idi. açıklanan ağustos ayı beyaz eşya verileri kısa trendi bozdu ve aşağı kırıldı iç satışların çok iyi olmasına rağmen
    ihracat tarafında genelde ve geçen yıla göre yüzde 19 gerileme vardı. bu durumda tahtayı yukarı götüren grup olası bir zayıf
    bilançoda alıcı bulmakta zorlanacağını düşününce forföyünden yüklü satışlar yaptı. geçen haftayı hisse senedi yüzde 6 düşüşle kapattı. ancak yabancıların bu satışları karşıladıkları görüldü. pandemi nedeniyle ihracattaki düşüş güçlü euronun(hızlı yükseldi)
    yardımı ve yine güçlü yurtiçi satışlarla kapatılmış olabilir. hatta geçen yıla göre daha yüksek karlılık bile olabilir.
    hisse senedi bu seviyeleri dip yapabilir. 25 lira ise güçlü destektir(defalarca aşağı kırılmamıştır)
    zorlanacağını düşünüce yukarı har
    24 lirada hersey i satar savar girerim. agustos ta üretilemeyen ürünler eylulde ekimde üretilecek. ama bu fiyatlar bu hisse için beleş

8. Bu sattıklarını cepten cebe yapıyor olasılığı yüksek mi, yoksa yüklü satıyorsa aynı fiyattan geri alması daha zor
     Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Tahta yapıcıya bir yerlerden bilgi gidiyor, oda bu yüzden malı kaptırırım, zarar yazarım korkusu olmadan işlem yapıyor. Buda bana bunun zaten bizzat şirket tarafından manuple edildiği izlenimini veriyor. Bakın hisse satıyor, ama kim olduğu bilinmesin diye zorunlu açıklama sınırının altında hisse satılıyor. Büyük ihtimal tanıdık veya bizzat kendi adamları. Ky de anlamadığım bir şekilde fk sı 80 olan hissede korkmadan alım yaparken bunun gibi çok iyi finansalları ve geleceği olan şirketi almıyor. Bu oyunu bozacak tek şey hisseye gerçek alım gelmesi.
    SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 549/876 İlkİlk ... 49449499539547548549550551559599649 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •