Sayfa 561/879 İlkİlk ... 61461511551559560561562563571611661 ... SonSon
Arama sonucu : 7029 madde; 4,481 - 4,488 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1.  Alıntı Originally Posted by coletta Yazıyı Oku
    Burda bir gariplik yok mu biz temettüyü alamadık ancak vestel avans bile olsa temettüyü aldı. 500 milyondu sanırım miktara takılmayalım.

Bu parayı bir şekilde değerlendirebilir, döviz, faiz vs. Ama avans olarak verildiği için bize faydası olmuyor yanlış mı düsünüyorum ortaklar.

Avans ne kadar sürede geri alınacak seneye geri alip bize de o miktardan temettü olarak dagıtırmı yada 3 sene sonra mı geri alir

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hocam bu Vestel ve Vesbe arasında neredeyse her sene gördüğümüz bir durum. Beyaz, sahibine verir avansı. Sonra temettü dağıtılınca mahsuplaşırlardı. Temettü yasağı olunca mahsuplaşamadılar. 2021 ile birlikte temettü yasağı kalkınca biz de 2020'den gelen kar payımızı alırız diye düşünüyorum. Zaten kar orada öyle duruyor bilançoda. İlla bir yere gidecek bu. Temettü anlamında çifte temettülü bir 2021 bekliyorum. Belki bir sermaye arttırımı da gelebilir yeni senede.

2.  Alıntı Originally Posted by KADRAJ Yazıyı Oku
    Hocam bu Vestel ve Vesbe arasında neredeyse her sene gördüğümüz bir durum. Beyaz, sahibine verir avansı. Sonra temettü dağıtılınca mahsuplaşırlardı. Temettü yasağı olunca mahsuplaşamadılar. 2021 ile birlikte temettü yasağı kalkınca biz de 2020'den gelen kar payımızı alırız diye düşünüyorum. Zaten kar orada öyle duruyor bilançoda. İlla bir yere gidecek bu. Temettü anlamında çifte temettülü bir 2021 bekliyorum. Belki bir sermaye arttırımı da gelebilir yeni senede.
    Temettüye yasak mı geldi?iSTERLERSE DAĞITABİLİRLER AMA İŞLERİNE GELMİYORDUR.
    Borsada alınacak hisse her zaman bulunur ancak alacak para bulunamaz

3. Tüm temettulerin, önce 30 Eyl 2020 ye kadar sonrasında yanılmıyorsam yıl sonuna kadar verilmesi pandemi dolayısıyla yasaklandı.

2021 de de yasak gelirse vay halimize..

4.  Alıntı Originally Posted by bortruva Yazıyı Oku
    Tüm temettulerin, önce 30 Eyl 2020 ye kadar sonrasında yanılmıyorsam yıl sonuna kadar verilmesi pandemi dolayısıyla yasaklandı.

2021 de de yasak gelirse vay halimize..
    Bu bilgiyi nereden aldınız .Benim bildiğim en son durum aşağıdaki geçici madde

Bilindiği üzere, 16.04.2020 tarihli ve 7244 sayılı “Yeni Koronavirüs (Covid-19) Salgınının Ekonomik ve Sosyal Hayata Etkilerinin Azaltılması Hakkında Kanun İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunâ€un 12’nci maddesi ile TTK’ya aşağıdaki geçici 13’üncü madde eklenmiştir[10].

“Geçici Madde 13 – (1) Sermaye şirketlerinde,30/9/2020 tarihine kadar 2019 yılı net dönem kârının yalnızca yüzde yirmi beşine kadarının dağıtımına karar verilebilir, geçmiş yıl kârları ve serbest yedek akçeler dağıtıma konu edilemez, genel kurulca yönetim kuruluna kâr payı avansı dağıtımı yetkisi verilemez. Devlet, il özel idaresi, belediye, köy ile diğer kamu tüzel kişilerinin ve sermayesinin yüzde ellisinden fazlası kamuya ait fonların, doğrudan veya dolaylı olarak sermayesinin yüzde ellisinden fazlasına sahip olduğu şirketler hakkında bu fıkra hükmü uygulanmaz. Bu fıkrada belirtilen süreyi üç ay uzatmaya ve kısaltmaya Cumhurbaşkanı yetkilidir.
    (2) Genel kurulca 2019 yılı hesap dönemine ilişkin kâr payı dağıtımı kararı alınmış ancak henüz pay sahiplerine ödeme yapılmamışsa veya kısmi ödeme yapılmışsa, 2019 yılı net dönem kârının yüzde yirmi beşini aşan kısma ilişkin ödemeler birinci fıkrada belirtilen sürenin sonuna kadar ertelenir.
    (3) Bu maddenin kapsamına giren sermaye şirketlerine ilişkin istisnalar ile uygulamaya dair usul ve esasları belirlemeye, Hazine ve Maliye Bakanlığının görüşünü almak suretiyle Ticaret Bakanlığı yetkilidir.â€

5.  Alıntı Originally Posted by kubilayn Yazıyı Oku
    Temettüye yasak mı geldi?iSTERLERSE DAĞITABİLİRLER AMA İŞLERİNE GELMİYORDUR.
    18 Eylül tarihli resmi gazetenin 12. Sayfasına bir bakın. TTK'ya eklenen ve geçici 13. Maddenin uzatıldığı şöyle ifade edilmiş:

"6102 Sayılı Türk Ticaret Kanununun Geçici 13 üncü Maddesinin Birinci Fıkrasında
    Belirtilen Sürenin Üç Ay Uzatılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2948)"

6.  Alıntı Originally Posted by KADRAJ Yazıyı Oku
    18 Eylül tarihli resmi gazetenin 12. Sayfasına bir bakın. TTK'ya eklenen ve geçici 13. Maddenin uzatıldığı şöyle ifade edilmiş:

"6102 Sayılı Türk Ticaret Kanununun Geçici 13 üncü Maddesinin Birinci Fıkrasında
    Belirtilen Sürenin Üç Ay Uzatılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2948)"
    Süre üç ay uzatıldı yasak konulmadı diye anlıyorum.Yönetim kurulu temettüyü egeende 30 aralığa kadar uzatıldı diye kapa bildirmişti.Bence vesbe de aynı tarih olabilir.

7. Vesbe ile Egeen arasında kalmıstım 2 si de temettü kagıdı Egeen 2 ye katladı en azından temettü versin de lot sayımızı arttıralım

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
    Grafik Yorumcusu

Sayfa 561/879 İlkİlk ... 61461511551559560561562563571611661 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız