Sayfa 574/876 İlkİlk ... 74474524564572573574575576584624674 ... SonSon
Arama sonucu : 7004 madde; 4,585 - 4,592 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
     Alıntı Originally Posted by vedehas Yazıyı Oku
    Tam yukarı gidecek aşağı salıyor. Bgc partner alımları dikkat çekici.

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    güven hoş geldin.. evet yükselişi sürekli olarak frenlese de. alıcılar düşük fiyata razı değiller ve fiyatı daima yukarı itiyorlar. bu
    nedenle hareketin yukarı doğru olması beklenmelidir..

2. FINANSAL KALDIRACTA ARTIS ETKISI SIRKET SON CEYREK FINANSALLARINDA 359.213.000 TL ANA ORTAKLIK NET DONEM KARI ACIKLAMISTIR. SON CEYREKTE FAALIYET GELIRLERI 442.496.000 TL OLURKEN, FAVOK 530.239.000 TL OLARAK GERCEKLESMISTIR. 2.532.846.000 TL OLARAK IZLENEN NET SATISLARIN GECEN YILIN AYNI DONEMINE GORE %41,3 ARTTIGI, BIR ONCEKI CEYREGE GORE ISE %32,24 ARTTIGI GORULMUSTUR. NET DONEM KARI GECEN YILIN AYNI DONEMINE ORANLA %180,42 ARTIS GOSTERIRKEN, BRUT KARDA %156,03 ARTIS YASANMISTIR. BIR ONCEKI CEYREGE GORE NET KARIN %66,86 ARTTIGI, BRUT KARIN ISE %101,48 ARTTIGI IZLENMISTIR. FAVOK`TE BIR ONCEKI CEYREGE GORE %59,56 ARTIS YASANIRKEN ESAS FAALIYET GELIRLERI BIR ONCEKI CEYREGE ORANLA %91,36 ARTIS GOSTERMISTIR. SIRKET FINANSALLARINDA BRUT KAR MARJI %20,67 OLARAK BIR ONCEKI CEYREGE GORE ARTIS YASAMISTIR (ONCEKI: %16,41). BRUT KAR MARJINDA BIR ONCEKI YILIN AYNI DONEMINE GORE ISE ARTIS GORULMUSTUR (ONCEKI: %11,41). ESAS FAALIYET KAR MARJINDA %17,47 OLARAK HESAPLANAN ORAN GECEN SENENIN AYNI DONEMINE ORANLA ARTIS KAYDETMISTIR (ONCEKI: %11,41). BU MARJDA BIR ONCEKI CEYREK RAKAMLARINA GORE ISE ARTISA RASTLANMISTIR (ONCEKI: %12,07). NET KAR MARJI %14,18 OLARAK HESAPLANMIS, BIR ONCEKI CEYREGE GORE ARTIS GORULMUSTUR. (ONCEKI: %11,24). GECEN SENEYE GORE ISE NET KAR MARJINDA ARTIS YASANMISTIR (ONCEKI: %7,15). BEYAZ ESYA SEKTORU 3. CEYREKTEKI TOPARLANMASINDAN SONRA SEKTORUN 4. CEYREK VERILERI DE GUCLU BUYUMENIN DEVAMINI ISARET EDIYOR. VESTEL BEYAZ ESYA`NIN 3C20`DE CIROSU YILLIK BAZDA %41 ARTISLA BEKLENTILERE PARALEL 2,53 MILYAR TL OLARAK GERCEKLESMISTIR (BEKLENTI: 2,46 MILYAR TL). CARI 9 AYLIK DONEMDE ISE SATISLAR TL CINSINDEN %21 ARTIS GOSTERIRKEN, SATIS HACMI %2 ARTMISTIR. COGRAFI BOLUMLERE GORE SATISLARDA CARI DONEMDE YURT ICI SATISLAR %62 ARTISLA 567 MILYON TL ARTIS GOSTERMIS, AVRUPA`YA YAPILAN IHRACAT SATISLARI ISE %12,4 ARTMISTIR. BU DONEMDE ULUSLARARASI TICARETTE YASANAN DARALMANIN DA ETKISIYLE YURT ICI SATISLARIN TOPLAM SATISLARDAKI PAYI %18`DEN %24`E YUKSELMISTIR. YURT ICI SATISLARDA BIR ONCEKI CEYREGE GORE %83 ARTIS GORULURKEN IC PAZARDAKI SATISLARIN ONEMININ ARTTIGI GORULMUSTUR. SIRKETIN NET BORC/OZKAYNAKLAR RASYOSU GECEN YILIN 9 AYLIK DONEMINDE %40 IKEN SU AN %47`YE YUKSELMISTIR. VESTEL BEYAZ ESYA ICIN DEGERI ICIN ONGORDUGUMUZ HEDEF FIYAT 41,00 TL`DIR. INVESTAZ MENKUL DEGERLER A.S. WWW.INVESTAZ.COM.TR ***

VESBE yi birinci vitese takmış yokuş yukarı çıkan kamyona benzetiyorum.Keskin virajlarda manevra yaparak biraz geri gelip tırmanmaya devam ediyor.Hızı yavaş olsada bu tepeler aşılacak.Zirveye çıkınca ne kadar tırmandık anlarız.Aklıma Everest geldi daha çok tepeler var önümüzde galiba.YTD
    Son düzenleme : kubilayn; 24-12-2020 saat: 20:39.
    Borsada alınacak hisse her zaman bulunur ancak alacak para bulunamaz

Alıntı Originally Posted by ToKKan Yazıyı Oku
    güven hoş geldin.. evet yükselişi sürekli olarak frenlese de. alıcılar düşük fiyata razı değiller ve fiyatı daima yukarı itiyorlar. bu
    nedenle hareketin yukarı doğru olması beklenmelidir..
    Hoş bulduk Hocam katılıyorum. Grafik güzel grafikteki yukarı gitme isteğini gördüm de geldim. Yukarı hareketi ancak 1 kaç gün oteleyebilir gibi duruyor. Grafik güzel. Büyük resimde güzel. Küçük resim de TOBO var. Gene küçük resimde küçük fincan kulp var. Ama fincan kulp formasyonu iki kulplu gibi duruyor. Vesbe aşağı riski az bir hisse. Bu yazdıklarım tamamen şahsi görüştür beni bağlar.

Son olarak borsa da ucuz hisseleri de alıyorlar. Koza grup ta hareket var. Sıra elbet VESTEL grubuna da gelecektir.

kimse bana göre al sat tut yapmasın. Yatırım tavsiyesi değildir. Forum kuralları gereği fikirlerimi paylaştım.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
     Alıntı Originally Posted by vedehas Yazıyı Oku
    Hoş bulduk Hocam katılıyorum. Grafik güzel grafikteki yukarı gitme isteğini gördüm de geldim. Yukarı hareketi ancak 1 kaç gün oteleyebilir gibi duruyor. Grafik güzel. Büyük resimde güzel. Küçük resim de TOBO var. Gene küçük resimde küçük fincan kulp var. Ama fincan kulp formasyonu iki kulplu gibi duruyor. Vesbe aşağı riski az bir hisse. Bu yazdıklarım tamamen şahsi görüştür beni bağlar.

Son olarak borsa da ucuz hisseleri de alıyorlar. Koza grup ta hareket var. Sıra elbet VESTEL grubuna da gelecektir.

kimse bana göre al sat tut yapmasın. Yatırım tavsiyesi değildir. Forum kuralları gereği fikirlerimi paylaştım.

çoğu zararda olup şaşırtıcı yükselişler yapan çok sayıda hisse var. bunlardaki işlemlerin ağır riskler taşıdığını herkes biliyor.. (bu hisselerin çoğu tepe yaptı, döndüler ve düşüş trendi başladı)
    vesbenin ise finansal açıdan (bilanço)ileriye dönük beklentileri yüksektir. uzun vadeli yükselişini düşe kalka ağır hareketlerle yapsa da yükseliş sağlıklıdır
    ve devam etmektedir.. en önemlisi riski az , kazandırma potansiyeli yüksek olmasıdır..

https://hizliresim.com/uoDFks

grafik teknik analiz çalışması içerir. kendime nottur.

kimse grafiğe göre ne alsın ne satsın nede tutsun.

yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
    bu hafta hisse üzerinde büyük kavgalar yaşandı. her iki tarafta(alıcı ve satıcı) fiyatı kendi tarafına çekmeye çalıştı. sonunda
    zorda olsa alıcılar kazandı haftalık getiri + 3.89
    gelecek haftanın tahmini istense ne diyebiliriz? alıcı ve satıcının arkada bıraktığı izleri analiz edip trend aralarında görülen formasyonlara bakalım..
    https://hizliresim.com/bXfjSH

7.  Alıntı Originally Posted by vedehas Yazıyı Oku
    https://hizliresim.com/uoDFks

grafik teknik analiz çalışması içerir. kendime nottur.

kimse grafiğe göre ne alsın ne satsın nede tutsun.

yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir.
    Eline sağlık hocam.

İngilizler gibi sütlü çayı hazırlıyorum fincana

USD bazlı grafiğinde de fincan kulp zirve kırılımı gerçekleşti.

Hakkımızda hayırlısı.

Yatırım temasına şunu eklemekte lazımdır.

Avrupa Aralık ve Ocak ayında bize göre daha çok kapalı kalacak.

Oradaki satıcılar bu süreç ve sonrasına stok ile girmek istedikleri için ÇİN'den ziyade

lojistik yakınlık olarak TR'yi seçmişlerdir.

Bu etkinin 2021 2.çeyreğe kadar süreceğini yadsımayalım.

2019 son çeyreği ve 2020 ilk çeyreği EUR/USD paritesinin en düşük olduğu 6 aylık dönemdi.

2020 KASIM - 2021 NİSAN arası da en güçlü dönemini yaşayacak.

Parite de arkamızda.

Syg.

8.  Alıntı Originally Posted by kubilayn Yazıyı Oku
    FINANSAL KALDIRACTA ARTIS ETKISI SIRKET SON CEYREK FINANSALLARINDA 359.213.000 TL ANA ORTAKLIK NET DONEM KARI ACIKLAMISTIR. SON CEYREKTE FAALIYET GELIRLERI 442.496.000 TL OLURKEN, FAVOK 530.239.000 TL OLARAK GERCEKLESMISTIR. 2.532.846.000 TL OLARAK IZLENEN NET SATISLARIN GECEN YILIN AYNI DONEMINE GORE %41,3 ARTTIGI, BIR ONCEKI CEYREGE GORE ISE %32,24 ARTTIGI GORULMUSTUR. NET DONEM KARI GECEN YILIN AYNI DONEMINE ORANLA %180,42 ARTIS GOSTERIRKEN, BRUT KARDA %156,03 ARTIS YASANMISTIR. BIR ONCEKI CEYREGE GORE NET KARIN %66,86 ARTTIGI, BRUT KARIN ISE %101,48 ARTTIGI IZLENMISTIR. FAVOK`TE BIR ONCEKI CEYREGE GORE %59,56 ARTIS YASANIRKEN ESAS FAALIYET GELIRLERI BIR ONCEKI CEYREGE ORANLA %91,36 ARTIS GOSTERMISTIR. SIRKET FINANSALLARINDA BRUT KAR MARJI %20,67 OLARAK BIR ONCEKI CEYREGE GORE ARTIS YASAMISTIR (ONCEKI: %16,41). BRUT KAR MARJINDA BIR ONCEKI YILIN AYNI DONEMINE GORE ISE ARTIS GORULMUSTUR (ONCEKI: %11,41). ESAS FAALIYET KAR MARJINDA %17,47 OLARAK HESAPLANAN ORAN GECEN SENENIN AYNI DONEMINE ORANLA ARTIS KAYDETMISTIR (ONCEKI: %11,41). BU MARJDA BIR ONCEKI CEYREK RAKAMLARINA GORE ISE ARTISA RASTLANMISTIR (ONCEKI: %12,07). NET KAR MARJI %14,18 OLARAK HESAPLANMIS, BIR ONCEKI CEYREGE GORE ARTIS GORULMUSTUR. (ONCEKI: %11,24). GECEN SENEYE GORE ISE NET KAR MARJINDA ARTIS YASANMISTIR (ONCEKI: %7,15). BEYAZ ESYA SEKTORU 3. CEYREKTEKI TOPARLANMASINDAN SONRA SEKTORUN 4. CEYREK VERILERI DE GUCLU BUYUMENIN DEVAMINI ISARET EDIYOR. VESTEL BEYAZ ESYA`NIN 3C20`DE CIROSU YILLIK BAZDA %41 ARTISLA BEKLENTILERE PARALEL 2,53 MILYAR TL OLARAK GERCEKLESMISTIR (BEKLENTI: 2,46 MILYAR TL). CARI 9 AYLIK DONEMDE ISE SATISLAR TL CINSINDEN %21 ARTIS GOSTERIRKEN, SATIS HACMI %2 ARTMISTIR. COGRAFI BOLUMLERE GORE SATISLARDA CARI DONEMDE YURT ICI SATISLAR %62 ARTISLA 567 MILYON TL ARTIS GOSTERMIS, AVRUPA`YA YAPILAN IHRACAT SATISLARI ISE %12,4 ARTMISTIR. BU DONEMDE ULUSLARARASI TICARETTE YASANAN DARALMANIN DA ETKISIYLE YURT ICI SATISLARIN TOPLAM SATISLARDAKI PAYI %18`DEN %24`E YUKSELMISTIR. YURT ICI SATISLARDA BIR ONCEKI CEYREGE GORE %83 ARTIS GORULURKEN IC PAZARDAKI SATISLARIN ONEMININ ARTTIGI GORULMUSTUR. SIRKETIN NET BORC/OZKAYNAKLAR RASYOSU GECEN YILIN 9 AYLIK DONEMINDE %40 IKEN SU AN %47`YE YUKSELMISTIR. VESTEL BEYAZ ESYA ICIN DEGERI ICIN ONGORDUGUMUZ HEDEF FIYAT 41,00 TL`DIR. INVESTAZ MENKUL DEGERLER A.S. WWW.INVESTAZ.COM.TR ***

VESBE yi birinci vitese takmış yokuş yukarı çıkan kamyona benzetiyorum.Keskin virajlarda manevra yaparak biraz geri gelip tırmanmaya devam ediyor.Hızı yavaş olsada bu tepeler aşılacak.Zirveye çıkınca ne kadar tırmandık anlarız.Aklıma Everest geldi daha çok tepeler var önümüzde galiba.YTD
    Naçizane Manisa yollarındaki VESBE kamyonu

Syg.

Sayfa 574/876 İlkİlk ... 74474524564572573574575576584624674 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •