Sayfa 576/878 İlkİlk ... 76476526566574575576577578586626676 ... SonSon
Arama sonucu : 7023 madde; 4,601 - 4,608 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1.  Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    Herkes buraya odaklanmış ama bence Vestel’de daha iyi bir getiri potansiyeli var. Temettu yasağının uzama riski fiyatı baskılıyo olabilir o risk ortadan kalkarsa, vestl/vesbe oranı yukarıya gidebilir.
    1- Vestel temettü vermiyor. Fiyat baskılanması daha kolaydır.

2- Vestel beyaz eşya dışında da bir çok sektörde vardır. Beyaz eşya sektöründe işler yolunda iken diğer sektörler hakkında net bilgimiz

olamıyor.

3- Vestel'in % 50 ve altı oranlarda iştirak ettiği şirketler vardır. Buralardan kar gelmemekle beraber herhangi bir sermaye artırımına

katılması veya ortaklık oranını artırma ihtimali de olumsuzdur.

Meta Nikel Kobalt Madencilik Sanayi ve Ticaret AŞ % 50 iştirak.

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret AŞ % 19 iştirak.

Syg.

2. Vestel, Vesbe paylarını satarken elindeki malı yabancıya veriyor.

Yabancıda o malı piyasada eritiyor.

Muhtemelen malı devrettikleri de kendileridir diye düşünüyorum.

Tahtada bugüne kadar bu işlemleri Ak Yatırım, TEB ve Ünlü Menkul üzerinden satarak gerçekleştirdiler.

Ve tahmin ettiğimiz gibi BGC Partners Yatırım Fonlarına mal almaktadır.

Syg.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
    borsada başarının tesadüflerle elde edilmesi kesinlikle geçicidir. tesadüf ve şans yardımı ile elde edilecek başarının devamlı olması beklenemez. başarının doğru yapılması için analizlerin doğru yapılması gerekmektedir. borsada içgüdülerle davranmak yeterli değildir. mutlaka bilgili olunması gerekmektedir.
    bilgi birikimi yüksek ve deneyimli arkadaşlarımızın burada görüşlerini paylaşmaları sevindiricidir ve çok faydalı olmaktadır..

4.  Alıntı Originally Posted by KoRs Yazıyı Oku
    1- Vestel temettü vermiyor. Fiyat baskılanması daha kolaydır.

2- Vestel beyaz eşya dışında da bir çok sektörde vardır. Beyaz eşya sektöründe işler yolunda iken diğer sektörler hakkında net bilgimiz

olamıyor.

3- Vestel'in % 50 ve altı oranlarda iştirak ettiği şirketler vardır. Buralardan kar gelmemekle beraber herhangi bir sermaye artırımına

katılması veya ortaklık oranını artırma ihtimali de olumsuzdur.

Meta Nikel Kobalt Madencilik Sanayi ve Ticaret AŞ % 50 iştirak.

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret AŞ % 19 iştirak.

Syg.
    Evet bu saydıklarınız birer risk/negatif yönler ama zaten bu yönlerden dolayı vestl dusuk fk ile fiyatlaniyor. Ben hesapladığım potansiyeli de Vestel’i vesbeye göre %20 daha dusuk fiyatlayarak hesapladim.

İlerleyen haftalar da bu iskonto vesbe yönüne doğru kayarsa o tarafa geçerim ama suan icin vestl %5-10 arası daha iskontoluymus gibi.

5.  Alıntı Originally Posted by ToKKan Yazıyı Oku
    borsada başarının tesadüflerle elde edilmesi kesinlikle geçicidir. tesadüf ve şans yardımı ile elde edilecek başarının devamlı olması beklenemez. başarının doğru yapılması için analizlerin doğru yapılması gerekmektedir. borsada içgüdülerle davranmak yeterli değildir. mutlaka bilgili olunması gerekmektedir.
    bilgi birikimi yüksek ve deneyimli arkadaşlarımızın burada görüşlerini paylaşmaları sevindiricidir ve çok faydalı olmaktadır..
    Bilmukabele Sn. TOKKAN.

2020 senesi bir nevi bilenin de bilmeyenin de kazandığı 1 sene oldu.

Özellikle yeni gelen yatırımcıların BIST 100 dışı hisselerde kazanması onları 2021'de daha cesur yapacaktır.

Açığa satış yasağının kalkmasıyla bilgisiz alınan bir çok hissede zarar göreceklerdir.

Yeni gelen yatırımcılar değer yatırımı için değil, tüyo ile - gidecekmiş - tavan olacakmış iç güdüsüyle yatırım yapmaktadır.

Bilgisiz birinin para kazanmasından daha kötüsü o bilgisizlik ile para kazanmasıdır.

2021 yılının Vesbe yatırımcıları başta olmak üzere değer yatırımcıları için güzel bir yıl olması dileğiyle

Syg.

6.  Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    Evet bu saydıklarınız birer risk/negatif yönler ama zaten bu yönlerden dolayı vestl dusuk fk ile fiyatlaniyor. Ben hesapladığım potansiyeli de Vestel’i vesbeye göre %20 daha dusuk fiyatlayarak hesapladim.

İlerleyen haftalar da bu iskonto vesbe yönüne doğru kayarsa o tarafa geçerim ama suan icin vestl %5-10 arası daha iskontoluymus gibi.
    Evet hocam ikisi de iskontoludur.

Bu dengenin 1 vesbe 2 vestel oranında dengelendiğini düşünürsek

Vestel'in adil değerini 30 TL hesapladığımızda Vesbe 60 TL olacaktır.

Vestel gider vesbe gitmez olması lazım sizin dediğiniz tarafın ağır basması için.

Önümüzde temettü kararı süreci varken Vesbe/Vestl oranının 2 gibi değerde olması olasıdır.

Yani bilançolara Vestl 25 TL ile giriyorsa Vesbe 50 TL gibi girer demek benim stratejim.

Syg.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
     Alıntı Originally Posted by KoRs Yazıyı Oku
    Bilmukabele Sn. TOKKAN.

2020 senesi bir nevi bilenin de bilmeyenin de kazandığı 1 sene oldu.

Özellikle yeni gelen yatırımcıların BIST 100 dışı hisselerde kazanması onları 2021'de daha cesur yapacaktır.

Açığa satış yasağının kalkmasıyla bilgisiz alınan bir çok hissede zarar göreceklerdir.

Yeni gelen yatırımcılar değer yatırımı için değil, tüyo ile - gidecekmiş - tavan olacakmış iç güdüsüyle yatırım yapmaktadır.

Bilgisiz birinin para kazanmasından daha kötüsü o bilgisizlik ile para kazanmasıdır.

2021 yılının Vesbe yatırımcıları başta olmak üzere değer yatırımcıları için güzel bir yıl olması dileğiyle

Syg.
    çok güzel.. borsa bazen yanlışlar yapabiliyor. beklenmedik pek çok hisse senedinin fiyatı inanılmaz şekilde çıktı. hisse senetleri borsa bilincinden uzak ve finansal açıdan zayıf kişilerin ellerine geçti.. her hangi bir sebep
    dengeleri alt-üst edebilir..

8.  Alıntı Originally Posted by KoRs Yazıyı Oku
    Evet hocam ikisi de iskontoludur.

Bu dengenin 1 vesbe 2 vestel oranında dengelendiğini düşünürsek

Vestel'in adil değerini 30 TL hesapladığımızda Vesbe 60 TL olacaktır.

Vestel gider vesbe gitmez olması lazım sizin dediğiniz tarafın ağır basması için.

Önümüzde temettü kararı süreci varken Vesbe/Vestl oranının 2 gibi değerde olması olasıdır.

Yani bilançolara Vestl 25 TL ile giriyorsa Vesbe 50 TL gibi girer demek benim stratejim.

Syg.
    2 ddialı bir oran Sn. Kors. Ama tabi beyaz eşya ihracatı bu kadar güçlü, tv segmenti gerideyken neden olmasın olabilir.

Ben aşağıdaki gibi iki hayali çizgi çektim.

Sayfa 576/878 İlkİlk ... 76476526566574575576577578586626676 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •