Sayfa 638/879 İlkİlk ... 138538588628636637638639640648688738 ... SonSon
Arama sonucu : 7031 madde; 5,097 - 5,104 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
    borsada korku ve açgözlülük en büyük düşmandır. kontrolü oldukça zor olan duygulardır. alım ve satım kararlarında çok etkili
    olurlar. bu duygulardan birinin artması paniğe neden olur ve yanlış yapma olasılığını attırır.
    geçtiğimiz günlerde forumda yanlış analiz ve yorumlarla yok pahasına satışlara neden oldular. (konuya tekrar değinmeyelelim)
    borsayla yeni tanışan fenerbahçelinin yaptığı satışa üzülmüştüm. " altın yumurtlayan tavuk vestel beyaz eşya" bence satılmazdı..
    kadraj arkadaşımız bile etkilenmiş ve bir miktar satış yapmış..
    vestel beyaz eşya uzun yükselen trendine başlayalı bir yıl bile olmadı. uzun vadeli yükselen trend bazen etkisini 4-5 yıl devam ettirebilir. uzun vadeli yatırımcı ana trendi dikkate alır. trend başladığında yatırım yapıp trend düşüşe döndüğü zaman satmak ister.
    TRENDİN KIRILDIĞI dönemler alış ve satış için en uygun zamandır. burada önemli olan trendin kısa ve orta vadeli zikzakların yanıltıcı soyutlanarak yükselişin başlamak ve bitmek üzere olduğunu doğru ve zamanında belirlemektir.
    vestel beyaz eşyanın yükseliş trendinin bitmesine uzun yıllar vardır.. trend kırılmadan hisse senedi satılmaz..( teknik analizin birinci
    kuralıdır)
    https://hizliresim.com/OFz3qC
    etkisindden
    Grafik Yorumcusu

2. Sn Tokkan tekrar yazdığınıza çok sevindim.
    Bu kapasite artışı sonrasında 3-4 yılın sonunda hissenin belki yıllık olarak 20 TL civarı temettü verebilecek duruma gelmesi muhtemel görünüyor. Uzun vade açısından kapasite artışının etkisi son derece olumlu olacaktır inşallah.

3. 13.11.2020 tarihinde vestelde benzer durum yaşandı .o gün 5.000.000 lot satış vardı .19 tl den 5.000.000 lot akşam kapa haber düştü derinlik kazandırmak için satış diye .bakalım aynı miktarda satışta derinlik amaçlı mı akşam gözümüz kapta

4. Hocam dediğin gibi Vestel 5 milyon lot Vesbe hissesi satışı yapmış bugün, son bir yıl içinde galiba üçüncü satış bu, önceki satışların hisse hareketine kısa vadeli bir etkisi olmadı. Dolaşımdaki hisse miktarının artması hisseyi sığ olmaktan çıkarıyor, likiditenin artması olumlu.

5.  Alıntı Originally Posted by ToKKan Yazıyı Oku
    borsada korku ve açgözlülük en büyük düşmandır. kontrolü oldukça zor olan duygulardır. alım ve satım kararlarında çok etkili
    olurlar. bu duygulardan birinin artması paniğe neden olur ve yanlış yapma olasılığını attırır.
    geçtiğimiz günlerde forumda yanlış analiz ve yorumlarla yok pahasına satışlara neden oldular. (konuya tekrar değinmeyelelim)
    borsayla yeni tanışan fenerbahçelinin yaptığı satışa üzülmüştüm. " altın yumurtlayan tavuk vestel beyaz eşya" bence satılmazdı..
    kadraj arkadaşımız bile etkilenmiş ve bir miktar satış yapmış..
    vestel beyaz eşya uzun yükselen trendine başlayalı bir yıl bile olmadı. uzun vadeli yükselen trend bazen etkisini 4-5 yıl devam ettirebilir. uzun vadeli yatırımcı ana trendi dikkate alır. trend başladığında yatırım yapıp trend düşüşe döndüğü zaman satmak ister.
    TRENDİN KIRILDIĞI dönemler alış ve satış için en uygun zamandır. burada önemli olan trendin kısa ve orta vadeli zikzakların yanıltıcı soyutlanarak yükselişin başlamak ve bitmek üzere olduğunu doğru ve zamanında belirlemektir.
    vestel beyaz eşyanın yükseliş trendinin bitmesine uzun yıllar vardır.. trend kırılmadan hisse senedi satılmaz..( teknik analizin birinci
    kuralıdır)
    https://hizliresim.com/OFz3qC
    etkisindden
    Nezaman ani satış dalgası gelse ekrana bakanlar güzelim hisseyi kaybedebiliyorlar.En az 60 tl olur diye etrafıma aldırdığım vesbe den erken vedalaşmış oldum.Sayın Tokkan gibi sahip çıkabilirseniz hissenize tahmin edemiyeceğiniz karları yapabilirsiniz.Hele trade yapabilenler değme keyfine.Trade işini beceremiyorsanız hiç denemenizi tavsiye etmem.Türibinden izliyorum mutlaka hisseler alım fırsatı veriyor.Kalabilenlere tekrar görüşmek üzere bol şans diliyorum.YTD
    Borsada alınacak hisse her zaman bulunur ancak alacak para bulunamaz

6. Sn Tolkan olsa geçen gün mali belki kaptirmazdim.

7. Sevgili arkadaşlar dün Vesbe yatirimci ilişkileri departmanına 3 soru sormuştum sağolsunlar 24 saat geçmeden cevaplamışlar. Sizlerle de paylaşayım.

8. Müjdat Bey merhaba,

Sorularınıza ilişkin cevaplarımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Yatırımcı İlişkileri Direktörlüğü
    SORU
    1- Geçen 2019 yılının karından dağıtılmayan %75'lik kar rakamının Olağan Üstü Yedeklerin içerisinde olduğunu görüyoruz. Şirketin bununla ilgili bir inisiyatifi olacak mı?
    CEVAP
    Şirket Yönetim Kurulu temettü ile ilgili karar aldığında konu hakkında KAP açıklaması yapılacaktır. Temettü Politikamız gereği, Yönetim Kurulu temettü ile ilgili karar alırken bu yıl başlayacak olan 160 mn Avro’lık yeni yatırım programının gerektireceği finansman/nakit ihtiyacını da dikkate alacaktır.
    SORU 2
    Şirketin son yıllarda giderek güçlenen finansallarının da etkisiyle acaba sermaye yapısı (herhangi bir artırım) ile ilgili bir gündemi var mı?
    CEVAP
    Şu an için sermaye artırımı ile ilgili bir karar bulunmamaktadır.
    SORU 3
    Güçlenen TL'nin şirketin ihracatçı yönüne ve güçlenen finansal yapısına olumsuz bir etkisini bekliyor musunuz?
    CEVAP
    İhracatçı bir şirket olmamız nedeniyle güçlenen TL kısa vadede yurt dışı karlılığımız üzerinde bir miktar olumsuz etki yaratabilir. TL’nin bu seviyelerde dengeleneceği varsayımıyla, yüksek kurlardan alınmış hammaddeleri içeren ürün stokları satıldıkça (ortalama stok süresi 40-45 gündür) bu etki ortadan kalkacaktır.

Sayfa 638/879 İlkİlk ... 138538588628636637638639640648688738 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •