Sayfa 649/877 İlkİlk ... 149549599639647648649650651659699749 ... SonSon
Arama sonucu : 7012 madde; 5,185 - 5,192 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

"Vestel Beyaz Eşya, iş hacminde beklenen büyümeyi karşılamak için 3 yıllık yeni bir yatırım programı başlatılmasına karar verdi

Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanan açıklama aşağıda bulunuyor:

31.12.2020 tarihli özel durum açıklamamıza istinaden, Vestel Beyaz Eşya Yönetim Kurulu, yurt içi ve yurt dışı pazarlarda önümüzdeki dönemde iş hacminde beklenen büyümeyi karşılamak için 3 yıllık yeni bir yatırım programı başlatılmasına karar vermiştir. Vestel Beyaz Eşya'nın üretim tesislerinin bulunduğu Manisa'daki Vestel City'de gerçekleştirilecek, ana ürün gruplarını kapsayacak ve üç yıl içinde kademeli olarak devreye alınacak yatırımlarla Şirketin üretim kapasitesinin 2023 yılı sonuna kadar %52 oranında artırılması planlanmaktadır. Yatırım programının toplam tutarı 160 milyon Avro olup, özkaynak ve orta/uzun vadeli proje finansmanı kredileri ile finanse edilecektir. İlgili yatırım için vergi indirimi, gümrük vergisi muafiyeti, KDV istisnası gibi yatırım teşviklerinden yararlanacaktır."

Buna göre şirketin temettüyü nakit dağıtması mantıksız olur,,yatırım yapılacaksa,temettüyü pay şeklinde vermesi gerekir.
    Genel kurul gündem maddeleri yakında belli olur.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

2. Pay şeklinde derken bedelsiz mi verir

Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    "Vestel Beyaz Eşya, iş hacminde beklenen büyümeyi karşılamak için 3 yıllık yeni bir yatırım programı başlatılmasına karar verdi

Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanan açıklama aşağıda bulunuyor:

31.12.2020 tarihli özel durum açıklamamıza istinaden, Vestel Beyaz Eşya Yönetim Kurulu, yurt içi ve yurt dışı pazarlarda önümüzdeki dönemde iş hacminde beklenen büyümeyi karşılamak için 3 yıllık yeni bir yatırım programı başlatılmasına karar vermiştir. Vestel Beyaz Eşya'nın üretim tesislerinin bulunduğu Manisa'daki Vestel City'de gerçekleştirilecek, ana ürün gruplarını kapsayacak ve üç yıl içinde kademeli olarak devreye alınacak yatırımlarla Şirketin üretim kapasitesinin 2023 yılı sonuna kadar %52 oranında artırılması planlanmaktadır. Yatırım programının toplam tutarı 160 milyon Avro olup, özkaynak ve orta/uzun vadeli proje finansmanı kredileri ile finanse edilecektir. İlgili yatırım için vergi indirimi, gümrük vergisi muafiyeti, KDV istisnası gibi yatırım teşviklerinden yararlanacaktır."

Buna göre şirketin temettüyü nakit dağıtması mantıksız olur,,yatırım yapılacaksa,temettüyü pay şeklinde vermesi gerekir.
    Genel kurul gündem maddeleri yakında belli olur.

3.  Alıntı Originally Posted by 6.sense Yazıyı Oku
    Pay şeklinde derken bedelsiz mi verir
    Evet bence

4. Yani şirketin 1/10.000'ine sahip olan kişi verilecek bedelsiz hisselerle 1/10.000 'ine sahip olur...

Doğru anlamışım değil mi?

5. Vestelin, vesbeden gelecek olan temettüye ihtiyacı olduğunu unutmamak gerekir.

6.  Alıntı Originally Posted by derinlikler Yazıyı Oku

7. 2020 total
    Overall, tüm sene

Bilançolara göre
    Kendimin belirlediği 15 kriterlere göre

Hbk büyüme, özsermaye karlılığı
    Cari oran, borç, Fd, Favok, Nakit
    Esas faliyet kar ı vs vs..
    Puantaja göre
    Excel listemde çıkan en güçlü bilanço
    Bana göre En sağlam, en iyi bilançolu ilk 6 şirket..sizleri bilemem )))

Ford Otosan

Deva İlaç

Ege Seramik

Vestel Beyaz eşya

Otokar

Türk Traktör

Oyak Çimento ilk bilanço olduğu için değerlendirme dışı lakin,
    Oyak çimentonun bilançosu da çok güçlü..

Fiyatlanmıştır, fiyatlanmamıştır
    Ucuzdur, pahalıdır , Orasını bilemem..

2020 bütün Bilançoya göre, büyüme ve kar lılık analizidir

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Al-Sat-Tut tavsiyesi değildir.

İsmen bilancosuda mükemmel ama grafik pahali

Sayfa 649/877 İlkİlk ... 149549599639647648649650651659699749 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız