Sayfa 828/876 İlkİlk ... 328728778818826827828829830838 ... SonSon
Arama sonucu : 7003 madde; 6,617 - 6,624 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1.  Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Kadraj hocam vesbenin temettü verimi düşecekse , bu hisse satışının olası amaçlarından biri de Vestelin artık düzenli temettü ödemesi yapması için olabilir mi önümüzde ki yıldan itibaren?
    Vestelden bir temettu hissesi beklentim artik yok. Direkt olarak sordular CEO'ya ve o da kaçamak bi cevap verdi. Vesteli yatırımları nispetinde bir büyüme şirketi olarak görüyorum. Kendi portfoyumde de tutuyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by coletta Yazıyı Oku
    Kapasite artışı güzel ancak bu kadar ürünü satabilecek pazar nasıl bulunacak acaba, mevcut kapasite bile şu anda tam kullanilmazken ilave kapasite için şimdiden pazar aranması gerekiyor.

Eklediğimiz resimde fabrikanın 31.10 tarihinde biteceği yaziyor yani 1 ay kalmış. 2,3 ayda fabrika içi düzenlense yeni senenin başlarında kapasite artışı tamamlanır gibi duruyor.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu Vesbe yönetiminin sorunu. Iyi yönetilen, temettusunu de paylaşan bir şirket bu. Ahmet Nazif bey bu savaş ortamindabile temettü dağıtıyoruz, yatırımcıyı düşünüyoruz dedi mayistaki toplantida. Şimdi böyle şirket ürettiğini satamayacak demek abes olur. Ne dediyse şimdiye kadar yapti. Bunu da yapar. O pazarı bulur. Daha geçen Amerikaya ofis açtı vesbe. Oraya da girecek. Sonucta savas ortamindayiz. AB'de resesyon var. Ingiltere bizim en onemli pazarimiz. Satışlarımız buna rağmen kötü değil. Bu savaş 2023'te tatlıya bağlanir. Çıkıp nukleer silah kullanmaz herhalde iki tarafta. Korkmayin. İşler duzelince elinizde maliniz olsun. O %50 kapasite boşuna yapilmadi.

3.  Alıntı Originally Posted by KADRAJ Yazıyı Oku
    Klasik 8 lira ile 10 lira arasi hareketler. Her hissenin bir hafizasi oluyor. Bu enflasyonist ortamda ne kadar tutarlar burada bilemem ama bu fragmani 2016-2018 arasinda cok uzun donem izledik. Bu sefer kırıp 20'ye gitmesi 3 yıl sürmez. Kapasite buyuyecek once 10, sonra 12 sonra 16 kaleleri bir bir yıkılacak. Allah iş versin. Gerisini fabrika halleder evelallah
    Israrla 8-10 lira arasi hareket diyorum. Dolar bu seviyelerden başını Kaldırmadıkça Vesbe buradalarda al sat imkani verecektir. Bu hissenin hafizasi budur. Kolayca kurtulamayacak. 8.xx'li toplamak için 9,50 üstü 10'a yaklaştıkça satmak için uygun. 10 hafif geçip tekrar tekrar 9'lara cekilecek. Bunu defalarca yapacak belki. Kullanin. Ama asla tamamen mal bosaltmayin. Hissenin ederi 15 lira. Aklınızdan çıkarmayın. Hafif trade iyidir.

Alıntı Originally Posted by KADRAJ Yazıyı Oku
    Vestelden bir temettu hissesi beklentim artik yok. Direkt olarak sordular CEO'ya ve o da kaçamak bi cevap verdi. Vesteli yatırımları nispetinde bir büyüme şirketi olarak görüyorum. Kendi portfoyumde de tutuyorum.
    Zorlu enerjiye verilen avanslar duracak Katarlılara hisse satışı yapıldı, bu durumda oraya verilen borç avanslar küçük ortaklara temettü olarak verilemez mi? Sonuçta büyü büyü nereye kadar böyle büyüyecek Vestel? Hocam selam

5. Temettücülerden de hayır yok bu hisseye, elektronikçi iyi çıkış yaptı bu ara.

https://www.hisse.net/topluluk/showt...86#post6124086
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

6.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Temettücülerden de hayır yok bu hisseye, elektronikçi iyi çıkış yaptı bu ara.

https://www.hisse.net/topluluk/showt...86#post6124086
    Linkteki tabloda vesbe temettü dağıtım oranı yüzde 50 yazıyor.
    Az değil mi, geçmişte bu oran ortalama yüzde 80 diye hatırlıyorum.

7. Zoren ve Vestl çok iyi çıkışlar yaptı son dönemlerde, Vesbe 9'lardan 10 bile diyemedi, hep yerinde sayıyor, üvey evlat, satın gitsin o zaman.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

günlükler, haftalıkların gazabına uğradı.. ama yarın bir dana kuyruk formasyonu olabilir.. şart 9.20 üzeri kapanış ve 9.44 seviyesinin geçilmesi.. cumaya kadar meydan senin..
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

Sayfa 828/876 İlkİlk ... 328728778818826827828829830838 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •