Sayfa 871/879 İlkİlk ... 371771821861869870871872873 ... SonSon
Arama sonucu : 7031 madde; 6,961 - 6,968 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

Yatak firmaları cadde de 20 metrelik alanda mağazaları var bunlar küçük esnaf değil yılların firmaları birbirlerini hançerliyorlar.Aynısı Vesbe Arçelik için geçerli yan yana mağazalar olması normal durum değil.Yatakta yataş firmasını vesbe ye benzetiyorum bu yazdıklarımı borsa açısından yazmadım düşüncelerimi yazdım.Ufak bakkal dükkanı açtın hemen 10 metre dibine yenisi açılır küçük esnaf yada büyük firmalar birbirlerini hançerliyorlar normal olmayan durum ve düzeleceğini zannetmiyorum.
    Aynısı Avm ler içinde geçerli her mahallede Avm olmaz.Hiç batan Avm olmadı şimdiye kadar o da ayrı konu.

Alıntı Originally Posted by anadolulu alp Yazıyı Oku
    Pazartesi normal olanı seansı tavan kapatmasıdır Vesbe nin en kötü seansı %5 civarı primli seansı kapatması mantıklı olandır ytd.
    Bakalım beklentim tutacak mı?
    35 TL civarlarına bayramdan sonra yükseliş yaşayabilir Vesbe izleyelim ytd.

3. Faaliyet raporu gelmedi. Orada ayrıntıları görürüz. Fakat şu verilerle bakkal hesabı yapalım:

Dönemlik kar 1.2 milyar TL, (ki bu rakam kur 29,50 iken oluşan kar, kur şu an %10 daha yüksek)

Toplam 4 dönemde 4.8 milyar TL eder. %10 üzerine koy 5.3 eder. Böl sermayeye hisse başı 3.3 TL hisse başı kar var güncel olarak. 8-10 arası F/K hesaplanır Vesbede.

Hedef:

İlk etapta 27-34 TL arasına kanca atar.

Bu arada faaliyet raporu gelmedi daha. Orada göreceğiz gerçek hedeflemeleri. Kar saklıyor Vesbe. Avrupa pazarı satışları canlı. Türkiye iç satışları beklentinin üzerinde gidiyor. Çok kisa bi test yapın şimdi, bi sorun etrafıniza, rastgele 10 aile seçin. Son 1 yil içinde evine kurutma makinası alan kaç kişi var. Ben test ettim 4 kişi var. 2'si de Vestel Kurutma makinası almış. Şu an satilan KM'nin yarisi Vestel gerisi diğer markalar.

4. Bilanço ise tam bir enflasyon bilançosu.

1. Borçlar ciddi azalmış.
    2. Riskler düşük
    3. Satışlar pandemi çıkışı gibi canlı.
    4. Kredi değerlendirmesi AA pozitif. (Devletten daha yüksek notumuz var )

Adım adım 40'a gidiyoruz

Vesbe seansı iyi kapattı temeli iyi çarpanları ucuz teknik durumu düzelmiş durumda yarın borsa yarım gün yarında seansı yükselişle kapatması mantıklı olandır şuanda görünüm iyi vestel beyaz eşyada keyif almak gerekir ytd.
    XU100 den geride kalıyor diye moral bozmamak gerekir hisse daha yeni teknik durumunu düzeltmiş durumda diğer yükselişine rallisine devam eden hisselerin durumu daha farklıdır Vesbe de zamanı geldiğinde onlar gibi ralli yaşayacaktır diyelim ytd.

Alıntı Originally Posted by KADRAJ Yazıyı Oku
    Faaliyet raporu gelmedi. Orada ayrıntıları görürüz. Fakat şu verilerle bakkal hesabı yapalım:

Dönemlik kar 1.2 milyar TL, (ki bu rakam kur 29,50 iken oluşan kar, kur şu an %10 daha yüksek)

Toplam 4 dönemde 4.8 milyar TL eder. %10 üzerine koy 5.3 eder. Böl sermayeye hisse başı 3.3 TL hisse başı kar var güncel olarak. 8-10 arası F/K hesaplanır Vesbede.

Hedef:

İlk etapta 27-34 TL arasına kanca atar.

Bu arada faaliyet raporu gelmedi daha. Orada göreceğiz gerçek hedeflemeleri. Kar saklıyor Vesbe. Avrupa pazarı satışları canlı. Türkiye iç satışları beklentinin üzerinde gidiyor. Çok kisa bi test yapın şimdi, bi sorun etrafıniza, rastgele 10 aile seçin. Son 1 yil içinde evine kurutma makinası alan kaç kişi var. Ben test ettim 4 kişi var. 2'si de Vestel Kurutma makinası almış. Şu an satilan KM'nin yarisi Vestel gerisi diğer markalar.
    Vesbe hissesi Vestel den daha iyi zamanla aradaki fark açılacaktır.Euro artışı iyidir ayrıca ham madde fiyatı da önemli olacaktır karlılık açısından avrupa pazarında daralmanın devam edeceğini düşünseler daha iyi artık yolun sonuna geldiklerini düşünüyorum yeni yurt dışı pazarlarına mal satmak karlılık açısından mantıklı olacaktır.Siz daha önce yazmıştınız kapasite artışı diye buda önemlidir hisse için işler iyi olmasa niye adamlar kapasite artışı yapsınlar iyi para harcadın kapasite artışı yaptın malı satacak müşteri yok direk zarar yazmaya başlarsın kapasite artışı yaptığın için şuan görünümde işler yolunda Vesbe de ytd.

Vesbe dolar zirvesi 1 dolar 32 TL mantıklıdır kısa vade de 32 TL ye yükseliş yaşaması ytd.Hisse çok dinlemiş artık dinlenmesinin bitmesi yüksek ihtimal izleyelim keyifle Vesbe yi ytd.

Temettü geçen sene 31 temmuzda verilmiş kriter değil temmuzda verecek diye en kötü 1 TL temettü iyidir kötüyü yazdım vermesede önemli değil mantıklı olan 1,50 kuruşları mantıklı olandır üstü benim açımdan şaşırtıcı olur.Temettünün tek avantajı XU100 düşüş trendi yaşandığında hisseyi güçlü tutar düşüş yaşamaması için hisseyi elinde 5 yıl üzeri tutanlar için önemlidir o da 1000 kişide 10 kişiyi geçmez onlarında avantajı borsayı bilmemesi ve piyasayı takip etmemesidir.
    Yarın borsa yarım gün 1 hafta borsa kapalı hayatın anlamı yok saçmalıktır 1 hafta borsanın kapalı olması.
    Yurt dışında da noel tatili var 1 hafta kapalı oluyor o da saçmalıktır.

Sayfa 871/879 İlkİlk ... 371771821861869870871872873 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •