Sayfa 247/878 İlkİlk ... 147197237245246247248249257297347747 ... SonSon
Arama sonucu : 7019 madde; 1,969 - 1,976 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1. Bu arada bir şey dikkatimi çekti , bunu sizinlede paylaşmak isterim... Bloomberg de az önce yatırımcılara tavsiyede bulunuyorlar , adam diyorki BİST de Özkaynak karlılığı %20 ve üzerinde olan şirketleri tarayın bulun diyor....

Vesbenin 2017 OZkaynak karlılık oranı %29.5 ve bu sene bir aksilik olmazda böyle devam ederse en az %33 !!!!!!

Varmı BİST 100 de daha iyisi 2018 yılı için ?????

SPEK , sen hala neyin hayalini kuruyorsun ?

-------------------------
    yatırım tavsiyesi değildir....

2. Stok devir süresi geçen sene aynı döneme kıyasla 47 günden 52 güne çıkmış. Üretim ve satış hızında 5 günlük düşüş var.
    Alacak tahsil süresini 119 günden 105 güne düşürmüş. Sattığının parası kasaya daha hızlı giriyor.
    Ticari borç devir süresinin uzun süredir artması iyi, 123 günden 136 güne çıkmış. Borçları daha uzun vadede ödüyor.
    52 günde üretip sattı, parasını da 105 gün sonra aldı, etti 157 gün. Ticari borcunu 136 ıncı günde ödeyecek, geriye 21 günlük finansman ihtiyacı kalıyor ve bu süre önceki dönemlerde 85-90 gün lerden buralara düşmüş. Şirket faaliyetleri daha iyi çeviriyor.
    Piyasa çarpanlarına göre de sektörde en iyi konumda, satış karlılık ta güzel. Ciro artıyor maliyet kalemleri düşüyor.
    Satışların maliyetini 2012 sonundan beri cironun %97 sinden %86 sına düşürmüş son dönemlerde %2-3 lük bir artış var sadece.
    Faaliyet giderleri de benzer cironun %6 sından %3,5 uğuna düşmüş. Finansman giderleride cironun %5 i ile %-1 i arasında değişiyor, son oran cironun %0,6 sı. Likidite oranları eh işte sektör ile aynı sayılır ama ihracat var üstüne yatırım yapıyor yeni fabrika var.
    E daha ne olsun diyeceğim ama şirketin durumunu bilen arkadaşlara sormak istiyorum bu verilere rağmen şirketin piyasa değeri niye yerinde sayıyor?

3.  Alıntı Originally Posted by Lonely_Trader Yazıyı Oku
    Bu arada bir şey dikkatimi çekti , bunu sizinlede paylaşmak isterim... Bloomberg de az önce yatırımcılara tavsiyede bulunuyorlar , adam diyorki BİST de Özkaynak karlılığı %20 ve üzerinde olan şirketleri tarayın bulun diyor....

Vesbenin 2017 OZkaynak karlılık oranı %29.5 ve bu sene bir aksilik olmazda böyle devam ederse en az %33 !!!!!!

Varmı BİST 100 de daha iyisi 2018 yılı için ?????

SPEK , sen hala neyin hayalini kuruyorsun ?

-------------------------
    Ky nin sıkılıp, satmasını bekliyor
    Saygılar

4.  Alıntı Originally Posted by yatirimci Yazıyı Oku
    Ky nin sıkılıp, satmasını bekliyor
    Saygılar
    Bunu bende biliyorumda , bu fiyat burada kaldığı sürece , mallarını kaptırır durur.... Zaten şu ana kadar VESBE yi portföyünde tutan yatırımcı bilinçli yatırımcı, ve şuna inanıyorum en geç 1 seneye en az %40 getiri zaten eli mahkum olacak.... Çünkü bu karlılık böyle devam ettiği sürece , SPEK de bir halt yapamayacak ....

-----------------------------------
    yatırım tavsiyesi değildir...

5. sinir krizi geçirtmek istiyorlar..
    şuraya bak 11,09

6.  Alıntı Originally Posted by Lonely_Trader Yazıyı Oku
    Bunu bende biliyorumda , bu fiyat burada kaldığı sürece , mallarını kaptırır durur.... Zaten şu ana kadar VESBE yi portföyünde tutan yatırımcı bilinçli yatırımcı, ve şuna inanıyorum en geç 1 seneye en az %40 getiri zaten eli mahkum olacak.... Çünkü bu karlılık böyle devam ettiği sürece , SPEK de bir halt yapamayacak ....

-----------------------------------
    yatırım tavsiyesi değildir...
    Sn lonely Trader , emirlerinizi aktiften cekerseniz daha uygun fiyatlara alım fırsatı verebilirler.

7.  Alıntı Originally Posted by Ebrar Yazıyı Oku
    Sn lonely Trader , emirlerinizi aktiften cekerseniz daha uygun fiyatlara alım fırsatı verebilirler.
    Aktif alımlarla yaptıkları baskılarda mallarını alıyorum , iyi görmüşsünüz alışlarımı

Ayrıca pasif bekleyen emirlerimde var.... Çok istiyorlarsa versinler , sanki emekli fonlarından süzülme bekliyorlar gene.... malum piyasa çökecek , bu durumda emekli fonları ellerindeki son kelepir mallarıda birilerine vericek gibi....

Şu anda tüm diğer senetlerimi sattım nerdeyse... çok az elimde PETUN var , ve portföyümün büyük çoğunluğu sadece VESBE .....
    ve güvenle beklemeye devam edeceğim....

8.  Alıntı Originally Posted by Lonely_Trader Yazıyı Oku
    Aktif alımlarla yaptıkları baskılarda mallarını alıyorum , iyi görmüşsünüz alışlarımı

Ayrıca pasif bekleyen emirlerimde var.... Çok istiyorlarsa versinler , sanki emekli fonlarından süzülme bekliyorlar gene.... malum piyasa çökecek , bu durumda emekli fonları ellerindeki son kelepir mallarıda birilerine vericek gibi....

Şu anda tüm diğer senetlerimi sattım nerdeyse... çok az elimde PETUN var , ve portföyümün büyük çoğunluğu sadece VESBE .....
    ve güvenle beklemeye devam edeceğim....

Yapmak istedikleri ortada bırakın tamamlasinlar bizim içinde iyi fırsat olur.

Sayfa 247/878 İlkİlk ... 147197237245246247248249257297347747 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •