Sayfa 453/875 İlkİlk ... 353403443451452453454455463503553 ... SonSon
Arama sonucu : 6996 madde; 3,617 - 3,624 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1.  Alıntı Originally Posted by birtasarimci Yazıyı Oku
    Kıymetli ortağım, bildiğim kadarıyla bölünme denilen örneğin 100tl ödeyerek 10tl den 10lot aldığınız hisseyi düşünelim. Bu şirket 1 milyar olan sermayesine etmiş olduğu 1 milyar karını ekliyorsa, yani %100 bedelsiz sermaye artırımı yaparsa, yani halk arasındaki diğer adıyla, ikiye bölünürse hesabınızda birden 20 lotunuz olur hisse fiyatı da 5 tl olur. O anki hesabının toplam değeri yine aynı, 100tl yani. Sonrasında hissenin piyasa değeri ne olur ayrı konu...
    Misal eskiden paradan sıfır atılmıştı. Onun gibi, kötü bir şey de değil, öyle tek sıfır atmayla gül, gülistan da yok. Ayrıca değerlendirmeli.
    Ortak o konuları biliyorum zaten de arkadaş bölünme yazınca benim aklıma başka bir şey geldi. Bu bahsettiğimiz şeyin tam adı bedelsiz sermeye artırımı. Bölünme ise bir şirketin içinden baska bir şirket daha çıkmasıdır. Mesela zamanında mutlu akü bölündü icinden turgg çıktı. Mutlu akü satıldıborsadan cekildi turgg borsada yoluna devam ediyor.

Yani yukarıda arkadaşın behsettigi olayda bir kavram karmaşası oldu. O sebeple sormuştum. Saygılar.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Pazartesi öngörüleriniz ?

3.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Ortak o konuları biliyorum zaten de arkadaş bölünme yazınca benim aklıma başka bir şey geldi. Bu bahsettiğimiz şeyin tam adı bedelsiz sermeye artırımı. Bölünme ise bir şirketin içinden baska bir şirket daha çıkmasıdır. Mesela zamanında mutlu akü bölündü icinden turgg çıktı. Mutlu akü satıldıborsadan cekildi turgg borsada yoluna devam ediyor.

Yani yukarıda arkadaşın behsettigi olayda bir kavram karmaşası oldu. O sebeple sormuştum. Saygılar.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hiç o şekilde aklıma gelmedi ortak. Nasıl olacak ki vesbe bölünüp buzdolabı ayrı fırın ayrı marka filan mı.?... Neyse, biz bölünmenin diğer anlamıyla anlatmış olduk, belki bilmeyen bir arkadaşın işine yarar.
    Tüm yorumlarım hayali, rakamlarım farazi, lafügüzaf, örnek filandır.
    Asla yatırım tavsiyesi değildir, her koyun kendi bacağından asılır.

4. Cuma günü ve bugün ufaktan ufaktan yabancı satış tarafında görünüyor. Bakalım feyk mi yoksa gerçek mi. Takaslarda göreceğiz.

5. Vesbe sağol varol

SM-G532F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. deutche sanki karşı tarafa geçmeye başladı..
     Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Cuma günü ve bugün ufaktan ufaktan yabancı satış tarafında görünüyor. Bakalım feyk mi yoksa gerçek mi. Takaslarda göreceğiz.

7. pardon citi satış tarafında
     Alıntı Originally Posted by 6.sense Yazıyı Oku
    deutche sanki karşı tarafa geçmeye başladı..

Sayfa 453/875 İlkİlk ... 353403443451452453454455463503553 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •