Sayfa 712/875 İlkİlk ... 212612662702710711712713714722762812 ... SonSon
Arama sonucu : 6996 madde; 5,689 - 5,696 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1.  Alıntı Originally Posted by ToKKan Yazıyı Oku
    yeni bir yükseliş hareketi başladı..
    https://www.hizliresim.com/ryp1x3n
    Sayın tokkan sizce bilancomuz nasıl geldi?

2. *iş yatırım, vestel beyaz eşya için tavsiyesini 63,55 tl hedef fiyatla 'al' olarak sürdürdü
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

Varlık aktiflerle gelir. Yoksul para için çalışır, zengin ise parayı kendisi için çalıştırır.

4. Bilançonun karşılığını veriyor piyasa (!)

Neyse yarın öğlene kadar beklesin, temettüleri ekleyelim bari.

5. gün..

6.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Arçelik yanlış işler yaptı. Dünyanın en ucuz , en optimum (kalite ücret) işçiliği varken yurtdışında dünya kadar yatırım yaptılar. Şimdi 15-16 adet farklı para birimine göre bütçe yapmaya çalışıyor. Arçeliğin 2 . handikapı , kadroları çok hantal ve kendi beğenmiş insanlardan oluşuyor. Ürün tasarımları iyi değil. Vestel in genç kadroları onlardan daha iyi iş çıkarıyor. Arçeliğin tek şansı , yurtiçinde yerleşmiş bir markası var. Ama Vestel in zamanla onların pazarını alacağını biliyorlar. İşlerini bozmak için uğraşıyorlar. Manisa alımı o yüzden. İşin kötü tarafı , gerçekten biraz vestel kötü etkilenir bundan . Ben manisada ki yan sanayiyi iyi tanırım. Vestel sayesinde adam oldular , bitleri kanlandı ama vestele düşman gibiler. Hep arçelik gelecek vestel e bağımlı olmaktan kurtulacaz diye bir söylemleri vardı. Arçelik te Manisada az bir üretim yapacak , yansanayiye yüksek ücret ödeyecek. Vestel in de yansanayi maliyetlerini arttırmaya çalışacak. Hitachi alımını çok incelemedim. Ama başarılı olacağını düşünmüyorum
    Katılmıyorum. Türk lirası değerlensin, Euro dolar karşısında düşsün Vesbe çarpılır. Arçelik de çarpılır ama diğer pazarlarda var olarak giderek daha az çarpılacak. Ayrıca Asya ve Afrika pazarında var olabilmek için orada üretim şart. Önümüzdeki dönem büyüyecek pazarlar da orası. Asya pazarı çok zor, işleri kolay değil ama yine de bunu yapmak zorundalar. Yoksa rakiplerine ezilecekler.
    Amatör bir yatırımcıyım, yatırım tavisyesi değildir. Kendi analizlerimi sizinle paylaşıyorum, siz de sorgulamadan kabul etmeyin lütfen.

7. VESBE en iyi dönemini yaşıyor.

1- Ana hitap ettiği Avrupa pazarı büyüyor
    2- 2020'den bu yana Euro dolar karşısında değer kazanıyor.
    3- TL Euro karşısında çok değersiz.

Pazarın büyüyor, euro satıyorsun TL ve USD maliyetleniyorsun. Kebap gibi. 10 yılda bir olacak bir dönem yaşıyor. Ne kadar devam eder bilmiyorum ama şu an altın devrini yaşıyor
    Amatör bir yatırımcıyım, yatırım tavisyesi değildir. Kendi analizlerimi sizinle paylaşıyorum, siz de sorgulamadan kabul etmeyin lütfen.

Alıntı Originally Posted by TyphoonTrader Yazıyı Oku
    VESBE en iyi dönemini yaşıyor.

1- Ana hitap ettiği Avrupa pazarı büyüyor
    2- 2020'den bu yana Euro dolar karşısında değer kazanıyor.
    3- TL Euro karşısında çok değersiz.

Pazarın büyüyor, euro satıyorsun TL ve USD maliyetleniyorsun. Kebap gibi. 10 yılda bir olacak bir dönem yaşıyor. Ne kadar devam eder bilmiyorum ama şu an altın devrini yaşıyor
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...asmasi-6511487

Sayfa 712/875 İlkİlk ... 212612662702710711712713714722762812 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •